Skocz do zawartości

Poziomica płaszczyznowa laserowa DEKO DKLL12PB2


rett

Recommended Posts

Planuję sam zrobić sufity podwieszane w moim domu, więc chciałbym kupić poziomicę laserową. Poziomica Bosh GLL 3-80 jest świetna ale cena, jak na potrzebę miesiąca pracy a później leżakowanie w szufladzie stanowczo za duża. 

Wyszukałem w internecie inną, tańszą (ok. 4X) marki DEKO DKLL12PB2. 

Link do strony: https://dekonarzedzia.pl/DEKO-DKLL12PB2-Poziomica-Plaszczyznowa-Laserowa 

 

Czy zdaniem ekspertów, jest to dobry wybór, jako zamiennik poziomicy laserowej Bosh GLL 3-80, czy może zarekomendowalibyście coś innego ?

Nie chodzi mi tu o funkcje urządzenia, bo te są podobne ale raczej o stosunek ceny do jakości.

 

Link do komentarza

To nie jest żadna reklama.

Właśnie dlatego, że jestem amatorem, to chcę wydać tylko około 400 zł, a nie ponad 1.5 tyś. 

W życiu kieruję się zasadą "KTO PYTA, NIE BŁĄDZI", więc jako, że jestem przed zakupem to nie widzę w moim pytaniu nic "durnego".

Na około 90 m. kw. sufitu parteru i na poddasze po termoizolacji wełną, jak myślę tańsza poziomica mi wystarczy, przy czym nie chcę kupować jakiegoś "badziewu" za 150 zł bo mam złe doświadczenia (jakość) z najtańszymi sprzętami. 

W pierwszym poście pytałem też o rekomendację podobnych, TAŃSZYCH, poziomic więc marka nie ma tu nic do rzeczy.

Chętnie wysłucham twoich propozycji, byle bez złośliwości.

Link do komentarza
2 godziny temu, rett napisał:

  cena, jak na potrzebę miesiąca pracy a później leżakowanie w szufladzie stanowczo za duża. 

 

Jakie leżakowanie? Zaraz po sufitach i malowaniu, będziesz potrzebował ustalać poziom wieszania mebli w kuchni. Zresztą, wylewki też się robi pod jej wskazania. Zastosowań jest niemało.

Link do komentarza
2 minuty temu, retrofood napisał:

 

Jakie leżakowanie? Zaraz po sufitach i malowaniu, będziesz potrzebował ustalać poziom wieszania mebli w kuchni. Zresztą, wylewki też się robi pod jej wskazania. Zastosowań jest niemało.

Ja zdaję sobie sprawę, że przyda mi się ona do jeszcze kilku innych rzeczy, tych mniej skomplikowanych, choć nie wszystkie wykończenia planuję zrobić samemu. Wciąż jeszcze nie mam zrobionych tynków (plan to marzec-kwiecień) więc sufity to piosenka na maj - czerwiec.

Dlatego nie chcę jakiejś najtańszej jednorazówki. Ta, o której pisałem w temacie, wydaje mi się całkiem przyzwoita za niewygórowaną cenę, nie mam tylko z kim tego wrażenia skorygować bo może to również jest gra nie warta świeczki, chociaż w tym wypadku, jak wyczytałem na stronie, gość który założył tą firmę "DEKO", to były inżynier z BOSH'a, więc raczej wie co robi.

Link do komentarza
1 godzinę temu, rett napisał:

Chętnie wysłucham twoich propozycji, byle bez złośliwości.

Dobra, więc tak, ta poziomica to oczywiście Chińczyk, chyba o tym wiesz. Na Alliexpress kupisz ją poniżej 300 złociszy. Więc nie ma co przepłacać.

Opinie o niej poznasz w komentarzach do których wklejam Ci link. 

Jest ich chyba ponad 700 z całego świata, a średnia oceny wynosi zdaje się 4,8.

Jest też dużo opini naszych rodaków, zaznacz tylko przy opiniach w kwadracie - tylko z twojego kraju. Resztę jak nie znasz języków przez tłumacz google.

https://pl.aliexpress.com/item/4000714747603.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.599a3dc5BS8iyR&algo_pvid=38bbb13f-47be-47a7-9c08-c7d1c94a417b&aem_p4p_detail=20220216085923554724622160510156123642&algo_exp_id=38bbb13f-47be-47a7-9c08-c7d1c94a417b-18&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000021712108473"}&pdp_pi=-1%3B272.53%3B-1%3B-1%40salePrice%3BPLN%3Bsearch-mainSearch

 

40 minut temu, rett napisał:

chociaż w tym wypadku, jak wyczytałem na stronie, gość który założył tą firmę "DEKO", to były inżynier z BOSH'a, więc raczej wie co robi.

Yhyyyyy, i ma skośne oczy.;)

40 minut temu, rett napisał:

więc sufity to piosenka na maj - czerwiec.

Więc z Alli dojdzie za miesiąc, niecały.:yahoo:

 

Nieeee, sorry, pomyliłem się - dojdzie w tydzień, bo wysyłają ze składu w UE zdaje się.

Gdybyś potrzebował jeszcze przewodnika po Alliexpress to chętnie odpowiem.

Tych modeli DEKO jest cała gama, więc można wybierać co komu pasuje.

Po zniżkach będziesz ją miał za 250 zet a nie za 399.

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Ta akurat jest chyba najtańszy 360°. Opinie ma dobre, chociaż wątpię w to, że za taką kasę to będzie coś w miarę precyzyjnego. Dziś wymierzałem pod parking jakimś dziadostwem od kumpla chyba z Castoramy za 150zł, ale zwykły 120°. Na boki jeszcze w miarę precyzyjny, ale żeby wytyczyć spad, to już porażka na całej linii. Można go podnieść w osi o 1cm do góry czy w dół, a on dalej pokazuje że jest w poziomie. Na 10ciu metrach nawet o 20cm można się machnąć. Skończyło się tak, że wziąłem łate 8m i mierzyłem wagą, bo nawet z boku jak ustawiłem, to za każdym razem inaczej pokazywał.



Link do komentarza
3 godziny temu, vlad1431 napisał:

Ta akurat jest chyba najtańszy 360°. Opinie ma dobre, chociaż wątpię w to, że za taką kasę to będzie coś w miarę precyzyjnego.

Dzięki vlad1431. Wiem, że ten laser DEKO nie jest doskonały ale skupiłem się na mim bo tworzy gotowe płaszczyzny a nie tylko linie za w miarę nieduże pieniądze.

Jako atut można zdecydowanie zaliczyć, że serwis do niego jest u nas w kraju.

Jeśli znasz jakiś inny podobny i niedrogi, w miarę dokładny, twoim zdaniem lepszy, to mógłbyś podać nazwę.

Link do komentarza

Akurat się tak złożyło, że rok temu jak szukałem poziomicy, wybrałem konkretnie tę co Ty, ale na razie nie była potrzebna i do tej pory nie kupiłem jeszcze. Także mam nadzieję że będziesz pan zadowolony. Jak się okaże że tak, to ja też kupię.


Ten gość robi chyba najlepsze recenzje, ale Deko raczej nie testował. Natomiast u innych Deko wypadał lepiej niż producent zapewnia.
Link do komentarza
8 godzin temu, rett napisał:

Jako atut można zdecydowanie zaliczyć, że serwis do niego jest u nas w kraju.

Oooo tak, wielki atut, będziesz z nim zapinkalał do Lublina, a tam się dowiesz że to Twoja wina.

8 godzin temu, rett napisał:

Jeśli znasz jakiś inny podobny i niedrogi,

Podobnych i niedrogich jest w piguły, a wszystko Chińczyki. :icon_mrgreen:

Link do komentarza
Dnia 16.02.2022 o 18:11, rett napisał:

chociaż w tym wypadku, jak wyczytałem na stronie, gość który założył tą firmę "DEKO", to były inżynier z BOSH'a, więc raczej wie co robi.

Chińczyki ale z rodowodem byłego inżyniera od Bosha, który zlecił kitajcom i nauczył ich produkować nie tylko lasery ale całą gamę wszelkiego rodzaju maszyn, powszechnie dostępnych w Chinach.:hahaha2:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...