Skocz do zawartości

Odpowietrzenie, odpływ liniowy, brzydki zapach


Recommended Posts

Hej

W moim bloku jest prawdopodobnie problem z odpowietrzeniem ponieważ:
co chwilę "wyciąga" wodę z syfonu odpływu liniowego. Jeżeli spuszczam wodę w toalecie z przykładowo papierem to widać jak woda w syfonie chodzi góra-dół. Problem nie jest widoczny, jeżeli woda jest spuszczana bez zawartości. Niestety osoby z piętra wyżej też spuszczają wodę to co jakiś czas wyciąga mi wodę z syfonu. Z tego co wiem to problem jest w całym bloku. Blok jest dość nowy 2010+.

Ostatnio było wykonane odpowietrzanie kanalizacji i była poprawa na około 2-3 tygodnie (choć głowy nie dam czy to mi się po prostu nie wydawało). Dodatkowo problem się nasila w miesiące zimowe.

W związku z tym miałbym dwa pytania:
1. Jak pociągnąć temat z deweloperem? Czy jest możliwość naprawy tego czy jest to już zepsute u podstaw? Niestety nie wiem jak wyglądają wszystkie podłączenia bo wprowadziłem się już do gotowego mieszkania.

2. Niedługo chciałbym wyremontować łazienkę. Chciałbym trochę obejść problem dlatego pomyślałem ze lepszą opcja będzie zamontowanie niskiego brodzika (aktualnie mam odpływ liniowy + kafelki, coś takiego: https://nowoczesnyprysznic.pl/odplyw-liniowy-wiper-600-mm-premium-ponente?gclid=Cj0KCQiAu62QBhC7ARIsALXijXRKYZ2KVwezihQRXwss0V6ifzv4IHvitGmvqZi1dDGNmZblrArYSn0aAiX2EALw_wcB), z możliwością zamknięcia odpływu (coś a'la korek). Czy myślicie, że to rozwiąże problem? Ciśnienie pomiędzy zamkniętym "korkiem", a wodą powinno trzymać wodę i chyba nie powinienem mieć problemów?

Zaznaczam, że jestem analfabetą budowlanym.
Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza

Masz jakiś plan mieszkania ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń "mokrych", czyli kuchni, łazienki i ewentualnie WC?

Naszkicuj rozmieszczenie poszczególnych urządzeń i pionów - w tym kanalizacyjnego...

Być może wystarczy zamontowanie dodatkowego napowietrzacza w łazience...

Ja byłem zmuszony do takiego zadziałania i rozwiązało to mi problem.

Link do komentarza

Niestety nic takiego nie mam, pytałem się poprzedniej właścicielki, ale ona tez nie posiada. Mam jedynie aktualny rzut mieszkania.
Na fioletowo jest zaznaczony geberit, zielono przyłącze do pralki, na różowo kominy oraz na pomarańczowo odpływ liniowy.

Czyli sugerujesz, żeby przy ewentualnym remoncie zasugerować ekipie remontowej, aby zamontowali dodatkowy napowietrzacz w łazience?

Dziękuję.
 

Screenshot from 2022-02-15 13-48-41.png

Link do komentarza

Odpływy liniowe mają właśnie to do siebie, że w przeważającej mierze mają niewielkie pojemności syfonu i są wrażliwe na różnice ciśnień w pionie kanalizacyjnym :bezradny:

Ja musiałem dodać ten napowietrzacz, bo - mieszkam na przedostatnim piętrze w bloku - sąsiadka nade mną, chcąc "powiększyć" sobie łazienkę, zlikwidowała górę pionu z odpowietrzeniem... na szczęście kumaty wykonawca zamontował za sedesem duży napowietrzacz, który na co dzień zdaje egzamin, ale czasem sąsiadka rzuci tak jakąś ścierkę, czy worek foliowy i u mnie podciśnienie wysysało wodę z syfonu - nie najmniejszego - w brodziku...

 

Ten odpływ liniowy u Ciebie leży w bardzo niekorzystnym miejscu w instalacji... przy syfonie umywalki - tej bliższej od kabiny prysznicowej - zamontowałbym napowietrzacz fi 40, czy nawet fi 32 i to powinno sprawę załatwić...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...