Skocz do zawartości

Dlaczego warto wybrać piec kaflowy?


Recommended Posts

Piec kaflowy podoba się wszystkim. Jest obecny w licznych domach, jako wysoki piec typowy dla miast albo jako wiejski piec izbowy. Zawdzięcza to zapewne temu, że stanowi przedmiot niejako ponadczasowy, który zawsze pasuje do swego otoczenia. Od pokoleń budzi piękne wspomnienia przytulnego domowego ogniska.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/porady/97377-dlaczego-warto-wybrac-piec-kaflowy

Link do komentarza
2 minuty temu, Gość Mimi napisał:

No ale.przeciez PiS każe likwidować piece.kaflowe bo szkodliwe dla środowiska...

 

Jak PiS każe, to lepiej będzie przygotować się na odwrót. Bo niedługo zostanie nam jedynie możliwość  złapania worka i przespacerowania się do pobliskiego lasu na szyszki. A te do pieca kaflowego podejdą akuratnie i będzie ciepło.

 

image.png.7a237207b5fb84c216413b80abf22244.png

Link do komentarza

Pamiętam piece kaflowe z domu rodzinnego, Pamiętam to ciepo i ogień buzujący za ażurowymi drzwiczkami rozpalonymi do czerwoności. Pamiętam również Tatę który wściekał się czyszcząc przewody dymowe i wyklejając palenisko gliną przed sezonem grzewczym. Pamiętam kiedy dorosłem to go w tym wyręczałem, to były fajne czasy bo ludzie byli fajni pomimo że wszystko było do dupy i nikt nic nie miał, była bieda i szarzyzna. 

Link do komentarza

Oj ja też pamiętam jak kleiłem gliną komin w kaflaku jak się przeprowadziliśmy. Piec jeszcze stoi u teściowej, ale akurat dziś żona mówiła, że trzeba będzie zburzyć. Zgłosiła do gminy, nie wiem po co, bo to dekoracja. I raz sam zostałem, bo akurat żona była na porodówce i nie chciało mi się przewietrzyć, padnięty byłem i nie chciało się nagrzać. Także jedna podstawowa zasada, po każdym rozpaleniu izbę trzeba przewietrzyć.

Link do komentarza

A ja kilka lat temu postawiłem nowiutki. Właściwie to stawiał majster a ja byłem inwestorem zastępczym i jednocześnie pomocnikiem.  Przy okazji poznałem dawną technologię stawiania pieców kaflowych. Bo to piec specyficzny. Główna jego część jest w kuchni i robi za piec kuchenny, ale reszta przechodzi na sąsiadujący pokój i go też ogrzewa. Piec ma trzy szybry, a więc trzy obiegi spalin do wyboru. Jeśli nie ma mrozu to wiaderkiem drewna można ugotować obiad i ogrzać te dwa pomieszczenia na dobę.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...