Skocz do zawartości

zwrot różnicy z podatku VAT


Gość

Recommended Posts

  • 3 miesiące temu...
Projekt ustawy leży od stycznia 2004 roku w Sejmie. Tam niestety zajmują sie KOMISJAMI ŚLEDCZYMI a nie sprawami istotnymi dla koniunktury i rozwoju gospodarki. Projekt zakładał zwrot różnicy poprzez odposanie od podatku podczas rozliczenia. Czyli jeżeli płacisz podatek to masz od czego odliczyć. dzis pozostaje budować z materiału wykonawcy i płacic za" usługe budowlaną" &% VAT
Link do komentarza
podpisac umowe z firma wykonawcza na kompleksowa realizacje - wtedy oni wystawia FV na 7% VAT - bo moga na realizacje indywidualne do 2007r.
Okres przejsciowy zawarty w umowie akcesyjnej do UE.

Tylko trzeba zdecydowac sie na realizacje z kilkoma najwyzej firmami - na robocizne + material.

Ludziska czytajcie przepisy!
Link do komentarza
Po co wprowadzać w błąd, różne fiskusy to różnie interpretują, zadzwoniłem i się zapytałem. Dosyć jasno stwirdzono, że jeżeli łączymy usługę z towarem to wszystko jest na 22% nie na 7%. Dlatego radzę uważać, żeby nie obudzić się z ręką w....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No coz - nie kazdy z fiskusa potrafi czytac icon_smile.gif

nie moja wina!

kluske tez zlapali i co .... wszyscy placimy!


eh - dopoki administracja nie bedzie czytac tak waznych dokumentow jak akcesja i okresy przejsciowe to ..... ale Polska to piekny kraj!


polecam komentarze do umowy akcesyjnej - nie mam nic do powiedzenia - urzednik nie stanowi prawa - nawet urzednik US. Smialo - niech mnie lapia.......


Jezu jakio poziom!

Chyba pojade na wczasy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Do T. Brzeczkowskiego:
Do końca 2007 r. na budownictwo mieszkaniowe i infrastrukturę towarzyszącą jest stawka wynegocjowana z UE - 7% VAT. Problem oczywiście powstaje w sytuacji, gdy wykonawca robót budowlanych jednocześnie sprzedaje nam towar, czyli w tym przypadku materiały. Oto wyciąg z jednej z interpretacji urzędowych: "Zatem w sytuacji, gdy zawarta umowa przewiduje sprzedaż usługi budowlanej wraz z materiałem dostarczonym przez wykonującego roboty, to wówczas zdaniem tutejszego organu podatkowego do całości usługi wraz z materiałem, stosować należy stawkę podatku w wysokości 7 %".

Dla wyjaśnienia posłużę się przykładem:
Jeśli podpisujemy umowę z wykonawcą na montaż okien (usługa - 7% VAT) z jednoczesnym zapisem, że posłuży się on własnym materiałem (który on zakupi ze stawką dla siebie do odliczenia w wysokości 22% VAT), to całość USŁUGI zostanie opodatkowana stawką 7%.
Jeśli jednak pójdziemy do sklepu i kupimy okno w sklepie, z jednoczesną promocją "montaż gratis" i z tego sklepu przyjdzie miły pan wstawić nam to okno, to niestety zakup okna zostanie opodatkowany stawką 22%. W tym przypadku kupujemy bowiem towar, a nie usługę.

A tak już zupełnie na marginesie: warto zaznaczyć w umowie, jaka stawka podatku znajdzie zastosowanie. Co prawda taki zapis nie wiąze fiskusa, ale o to niech się martwi wykonawca. Jeśli wystawi nam bowiem fakturę ze zbyt małym podatkiem, to ew. konsekwencje spotkają jego, nie inwestrora (gdyby się okazało, że stawka była za niska). Taki zapis nie pozwoli mu również później dochodzić uzupełniającej kwoty od inwestora, argumentując to pomyłką. Co innego, jeśli w umowie est tylko zapis, że dana kwota to kwota netto, lub że do niej zostanie doliczony podatek VAT wg stawki właściwej.

Pozdrawiam,
Marcin

P.S. Jestem specjalistą podatkowym - to informacja dla Pana T.B., który strasznie krzyczy, tylko że nie ma racji
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Przepraszam, że zostałem głośno odczytany, ale pisałem małymi literami. Poniewż się na tym nie znam spytałem się w moim US, to wszystko. Dziękuję za wyjaśnienie, wydrykuję i zaniosę do US.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...