Skocz do zawartości

Działka inwestycyjna


Recommended Posts

Dzień dobry, 

Niedawno kupiłem działkę budowlaną o powierzchni 12a. Traktuje ją jako inwestycję w przyszłość (planuje ją sprzedać za kilka lat). W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, czy istnieją rozwiązania (dotacje z unii itp.) mogące "przynieść" jakikolwiek zysk?

Pozdrawiam 😃

Edytowano przez Nowywlasciciel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
40 minut temu, retrofood napisał:

Za mało danych. U nas np. gmina planuje uzbrojenie działek leżących cięgiem, znaczy tworzących jedną ulicę. Za srodki unijne. A o Twojej działce, jej usytuowaniu, położeniu, sąsiadach, itp. nic nie wiemy.

Generalnie działka jest uzbrojona w wodę, gaz i prąd. Kanalizacja będzie budowana w przeciągu 3-4 lat. Położona jest ona w małej miejscowości (w okolicy domów jednorodzinnych), w spokojnej okolicy, obok miasta zamieszkałego przez ok. 100 tyś osób. Widok z dzialki jest kapitalny (zalew lasy i pola).

Link do komentarza

Generalnie Unia nie dofinansowuje prywatnych kieszeni, z wyjątkiem działalności gospodarczej. Ale w sytuacji działek, aby zwiększyć nimi zainteresowanie, warto gardłować na gremiach samorządowych za czymś, co  będzie szło w tym kierunku. A więc kanalizacja, droga, światłowody, itp. Z doświadczenia wiem, że naporu ludu nie jest łatwo zlekceważyć. Kiedyś, gdy mieszkałem w wieżowcu, jedną zorganizowaną akcją, wymusiliśmy docieplenie budynku. Poszliśmy po prostu wszyscy mieszkańcy jednej klatki na Walne Zgromadzenie. No i opanowaliśmy zebranie. 

Dlatego sam się zastanów, posłuchaj co mówią tubylcy, czego pragną, a to wszystko będzie korzystne dla wzrostu wartości terenu.

Link do komentarza
20 minut temu, retrofood napisał:

Generalnie Unia nie dofinansowuje prywatnych kieszeni, z wyjątkiem działalności gospodarczej. Ale w sytuacji działek, aby zwiększyć nimi zainteresowanie, warto gardłować na gremiach samorządowych za czymś, co  będzie szło w tym kierunku. A więc kanalizacja, droga, światłowody, itp. Z doświadczenia wiem, że naporu ludu nie jest łatwo zlekceważyć. Kiedyś, gdy mieszkałem w wieżowcu, jedną zorganizowaną akcją, wymusiliśmy docieplenie budynku. Poszliśmy po prostu wszyscy mieszkańcy jednej klatki na Walne Zgromadzenie. No i opanowaliśmy zebranie. 

Dlatego sam się zastanów, posłuchaj co mówią tubylcy, czego pragną, a to wszystko będzie korzystne dla wzrostu wartości terenu.

Okej, a na bazie własnego doświadczenia lub tego co usłyszałeś od innych (bo zauważyłem, że jesteś bardzo aktywny na forum😃) wiesz jaką ewentualnie działalność gospodarczą można stworzyć, żeby wykorzystać ww. działkę? Generalnie zależy mi na tym, żeby można było na niej cokolwiek zarabiać i żeby nie leżała odłogiem zanim nie zdecyduje się na finalną sprzedaż

Link do komentarza
27 minut temu, retrofood napisał:

A czy dla tego terenu jest MPZP? Czy działalność gospodarcza na niej jest dozwolona? Jaka? To trzeba sprawdzić.

Z MPZP wynika, że nie ma większych zastrzeżeń do prowadzenia działalności gospodarczej (oczywiście oprócz tych związanych ze zniszczeniem środowiska). Orientujesz się, czy tak małe dzialki wynajmuje się pod fotowoltaike?

Link do komentarza
1 minutę temu, retrofood napisał:

Nie bardzo to się inwestorom opłaca, bo przy montażu poza dachami płaci się VAT, no i za teren inaczej później skonstruowany jest podatek. A po kwietniu, kiedy przepisy się zmienią, to będzie już bardzo kiepsko.

Rozumiem, a wracając do tej działalności gospodarczej, masz z tym jakieś doświadczenia? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...