Skocz do zawartości

Viessmann VITODENS 100-W - problem czujnika?


Recommended Posts

Witam, mój kocioł zaczął coś chyba świrować...
Podłączyłem do kotła moduł wykonawczy tech na potrzeby listwy sterującej.

Podłączenie 1 - COM, L - NO

Kocioł ma ustawioną stałą temperaturę grzania. Gdy listwa wyśle informację do modułu wykonawczego, kocioł/palnik uruchamia się poprawnie na około 8-10s, temperatura rośnie i nagle wyłącza palnik/grzanie. Za jakieś kilka minut ponownie się włącza/grzeje chwile i wyłącza. Nie jest w stanie nawet zagrzać kaloryferów/podłogówki.

Jeżeli odłączę moduł wykonawczy i zrobię zworkę na COM-NO, tak jak to było przed montażem modułu sytuacja wygląda tak samo. Kocioł się załącza i wyłącza po chwili.

Co ciekawe jeżeli chodzi o grzanie wody to działa prawidłowo, nagrzewa to ustawionej temperatury (tak jak było od zawsze).

Prośba o pomoc.

Link do komentarza

W układzie nie można patrzeć tylko na sam kocioł. Przykład: mamy w domu w jednej z łazienek małą podłogowkę i chcemy grzać tylko w tym jednym pomieszczeniu (inne są już ciepłe) to sterownik otwiera przepływ tylko poprzez tę jedną konkretną pętlę. Moc przekazywana przez tę pętlę to niech będzie 500W, a moc minimalna kotła 3,2kW (lub w starszych wersjach ok 5kW). Zatem z powodu braku odbioru wytworzonego ciepła następuje szybki wzrost temperatury na kotle i jego regulacyjne wyłączenie. W przypadku sterowania każdą pętlą/grzejnikiem z osobna należy zapewnić właściwy odbiór ciepła z kotła. Do wyboru mamy pozostawienie iluś tam odbiorników bez możliwości zamknięcia w nich przepływu lub zastosowanie bufora.

Link do komentarza

Tryb serwisowy uruchamia się na zadanej procentowej mocy grzewczej palnika 20,40,60,80,100%

Tak CWU działa prawidłowo, jak mam ustawione na 44 stopnie to do tej temperatury dogrzewa normlanie.

Jak ustawię temperaturę na ogrzewanie podłogówki/kaloryferów to mimo otwartych wszystkich siłowników palnik wyłącza się po kilku sekundach.

Link do komentarza

Było normlanie. Założyłem sterownik, siłowniki oraz ten moduł wykonawczy pieca i się zaczęło. Teraz jak otworze wszystkie przypływy i podłączę piec jak był wcześniej ze modułu, a jedynie zworka na 1 i L to również tak działa, że włącza się palnik i wyłącza po chwili.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...