Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze pieca gazowego


Recommended Posts

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze pieca gazowego do budynku parterowego z użytkowym poddaszem.

Powierzchnia użytkowa:

Parter: 70m2 + 25m2(garaż)

Piętro: 65m2

W całym domu ogrzewanie podłogowe.

Łazienka z prysznicem na dole, oraz łazienka z wanną i prysznicem u góry (w jednym pomieszczeniu-nie możliwe żeby korzystać jednocześnie z wanny oraz prysznica).

Ps. Łączna powierzchnia posadzek które zostały wysłane w domu 180m2.

Dom ocieplony styropianem 20cm lambda 0.38

Pod posadzką na parterze 12 styropianu eps100, na piętrze 5cm eps100.

Okna 3 szybowe z ciepłą ramka. Drzwi i brama garażowa z gatunku "tych lepszych" , grubszych. Dach ocieplony wełną skalna 25cm.

W projekcie mam podane że kocioł kondensacyjny gazowy o pojemności 24lw, i taki chciałem wstawić (Immergas teraz plis 24). Po rozmowach z osobami które posiadają taki sam budynek zostałem wręcz zlinczowany że to o dużo przewyniarowany kocioł. Podobno mają i siebie Vaillant 14kw itp i w zupełności wystarcza. Polecają mi Immergas Smart 12kw lecz obawiam się czy takowy wystarczy. Szukając w internecie też rzucił mi się w oczy kocioł Junkers ceraptur Smart 14-5C. Dodam że szukam pieca jednofunkcyjnego do którego zamierzam podłączyć zasobnik 100-120l. Dodam że nie mam problemu w okolicy z serwisem pieców: acv, Junkers, Buderus, Vaillant.

 

Bardzo bym prosił o pomoc w doborze kotła do mojego budynku. Nie koniecznie musi to być któryś z tych co podałem wyżej, może być inna propozycja -kazda wezmę pod uwagę.

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.s. hydraulik też namawia na Immergas 24kw

 

Link do komentarza

Sprawdź na tej stronie jak to wygląda, przy czym maksymalna moc jest podawana przy temperaturze -20°C, których być może już nigdy nie będzie. Mniej ważna jest moc maksymalna, ważniejsza jest minimalna. Jak nie masz problemu z serwisem, celował bym w Buderus lub Bosch, albo Vailant, na końcu Junkers, ten ostatni mało popularny. Immergasy nie mają dobrej opinii. Któryś z Buderusów startuje od 1.9kw, ale noe warto przepłacać według mnie.

Link do komentarza
17 godzin temu, daniel20vm napisał:

Witam. Potrzebuje pomocy w wyborze pieca gazowego do budynku parterowego z użytkowym poddaszem.

Powierzchnia użytkowa:

Parter: 70m2 + 25m2(garaż)

Piętro: 65m2

W całym domu ogrzewanie podłogowe.

Łazienka z prysznicem na dole, oraz łazienka z wanną i prysznicem u góry (w jednym pomieszczeniu-nie możliwe żeby korzystać jednocześnie z wanny oraz prysznica).

Ps. Łączna powierzchnia posadzek które zostały wysłane w domu 180m2.

Dom ocieplony styropianem 20cm lambda 0.38

Pod posadzką na parterze 12 styropianu eps100, na piętrze 5cm eps100.

Okna 3 szybowe z ciepłą ramka. Drzwi i brama garażowa z gatunku "tych lepszych" , grubszych. Dach ocieplony wełną skalna 25cm.

W projekcie mam podane że kocioł kondensacyjny gazowy o pojemności 24lw, i taki chciałem wstawić (Immergas teraz plis 24). Po rozmowach z osobami które posiadają taki sam budynek zostałem wręcz zlinczowany że to o dużo przewyniarowany kocioł. Podobno mają i siebie Vaillant 14kw itp i w zupełności wystarcza. Polecają mi Immergas Smart 12kw lecz obawiam się czy takowy wystarczy. Szukając w internecie też rzucił mi się w oczy kocioł Junkers ceraptur Smart 14-5C. Dodam że szukam pieca jednofunkcyjnego do którego zamierzam podłączyć zasobnik 100-120l. Dodam że nie mam problemu w okolicy z serwisem pieców: acv, Junkers, Buderus, Vaillant.

 

Bardzo bym prosił o pomoc w doborze kotła do mojego budynku. Nie koniecznie musi to być któryś z tych co podałem wyżej, może być inna propozycja -kazda wezmę pod uwagę.

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

P.s. hydraulik też namawia na Immergas 24kw

 

24kW to za dużo, na oko wychodzi zapotrzebowanie 50-60 W/m2. Myślę, że te 12-14 kW będzie w sam raz. Te kotły o mniejszych mocach są paradoksalnie droższe, ale modulację palnika mają nawet 1:12 czyli mogą w zasadzie taktować od niecałych 2kW. Pomyśl jeszcze o kotłach Viessmann i Termet.

Link do komentarza

Jeżeli i tak ma być zasobnik c.w.u. to rzeczywiście 24 kW nie jest do niczego potrzebne. Wystarczy o połowę mniejsza moc.

Ale, nieco paradoksalnie, w domu, w którym wszędzie jest ogrzewanie podłogowe i dobra izolacja z kotłem gazowym o większej mocy też nie będzie problemu. Bezwładność w działaniu takiego ogrzewania zawsze będzie duża, dlatego kociołkowi nie grozi taktowanie, włączanie się i wyłączając w krótkich cyklach.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...