Skocz do zawartości

Czy można przyklejać płytki na farbę wewnętrzną?


Recommended Posts

Witam,
planuję remont mieszkania w tym łazienki, moja ukochana ;) w trakcie remontu zmieniła zdanie co do miejsca ułożenia płytek w łazience - tylko część ma być płytkowana. Pomalowałem ścianę która jak się teraz okazuje jednak ma być płytkowana... czy mogę bezpośrednio na nią położyć płytki?

Link do komentarza

Wszelkiego rodzaju farby wewnętrzne, gładzie gipsowe itp. nie są podłożami pod płytki ceramiczne, dlatego też należy je usunąć. Zwykła farba, gładź, często dobrze trzyma podłoża, niestety wyroby te mają bardzo słabą wytrzymałość, są miękkie, co powoduje, że w kontakcie z klejem odspajają się. Inaczej należy podejść do lamperii olejnych, jeśli są trwałe dobrze przyczepne, wtedy można wykonać mostek sczepny ze specjalnego gruntu: np. KREISEL 307 lub cienko przeszpachlować elastycznym klejem do płytek, jeśli jednak nie są stabilne trzeba je usunąć.

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Szanowny Panie,
Powłoka malarska znacząco osłabia przyczepność płytek, stąd najlepszym rozwiązaniem jest jej usunięcie. Można to zrobić ręcznie lub mechanicznie. Następnym krokiem jest dokładne odpylenie powierzchni oraz jej zagruntowanie. Może Pan do tego wykorzystać grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU 40, który się nanosi w nierozcieńczonej postaci. Grunt wzmocni podłoże, wiąże kurz oraz zabrudzenia, zwiększy przyczepność.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...