Skocz do zawartości

orientacyjne koszty usunięcia kolizji słup SN


Recommended Posts

Witam,

 

rozwazam opcję zakupu działki, w której rogu stoi słup SN. Cena działki jest bardzo atrakcyjna, ale chciałabym poznać mniej więcej, czy przesunięcie takiego słupa w drugi róg działki (by cała linia nie biegła środkiem, tylko wzdłuż granicy) nie przekroczy cen rynkowych działek bez obciążeń. Czy ktoś w ostatnim czasie dokonywał takiego przesunięcia? Z jakimi kosztami mogę się spotkać? 10 tysięcy? 30? 70? więcej? Będę wdzięczna za urealnienie moich wyobrażeń o kwotach :)

Pozdrawiam serdecznie, 

Roksana.

Link do komentarza
42 minuty temu, Roksana_es napisał:

  czy przesunięcie takiego słupa w drugi róg działki (by cała linia nie biegła środkiem, tylko wzdłuż granicy)  

 

Lepiej byłoby ten odcinek skablować, kładąc kabel wzdłuż granicy. Wtedy będzie węższa strefa ochrony linii i kto wie czy nie taniej. Niestety, nie znam aktualnych cen.

Link do komentarza
32 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pytanie do operatora sieci energetycznej, bo to jego własność. 

 

Raczej nie. Bardziej do firm, które z nim współpracują przy wykonywaniu prac remontowo - inwestycyjnych, Bo temat trzeba zrealizować na własną rękę, oczywiście przy zachowaniu zasad współpracy z operatorem. W końcu trzeba będzie na jakiś czas wyłączyć sieć z ruchu, a to też kosztuje. . 

Link do komentarza

Oczywiście wiem, że działka ma atrakcyjną cenę przez słup - sama to napisałam. Jest sporo tańsza właśnie po to, żebym w tej cenie rozwiązała problem słupa. Wiem, że operator musi wydać zgodę, trzeba zrobić projekt, zatrudnić firmę która to wykona. Liczyłam po prostu na to, że ktoś kiedyś wykonywał takie przesunięcie czy skablowanie i mógłby podzielić się informacja o kosztach. Jeżeli to będzie np. 50 tysięcy to super, ciągle opłaca się kupić te dzialke, ale jesli 100 to albo muszę bardziej negocjować albo odpuścić. :) dziekuje za wszystkie dotychczasowe informacje. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...