Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

orientacyjne koszty usunięcia kolizji słup SN


Recommended Posts

Witam,

 

rozwazam opcję zakupu działki, w której rogu stoi słup SN. Cena działki jest bardzo atrakcyjna, ale chciałabym poznać mniej więcej, czy przesunięcie takiego słupa w drugi róg działki (by cała linia nie biegła środkiem, tylko wzdłuż granicy) nie przekroczy cen rynkowych działek bez obciążeń. Czy ktoś w ostatnim czasie dokonywał takiego przesunięcia? Z jakimi kosztami mogę się spotkać? 10 tysięcy? 30? 70? więcej? Będę wdzięczna za urealnienie moich wyobrażeń o kwotach :)

Pozdrawiam serdecznie, 

Roksana.

Link to postu
42 minuty temu, Roksana_es napisał:

  czy przesunięcie takiego słupa w drugi róg działki (by cała linia nie biegła środkiem, tylko wzdłuż granicy)  

 

Lepiej byłoby ten odcinek skablować, kładąc kabel wzdłuż granicy. Wtedy będzie węższa strefa ochrony linii i kto wie czy nie taniej. Niestety, nie znam aktualnych cen.

Link to postu
32 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pytanie do operatora sieci energetycznej, bo to jego własność. 

 

Raczej nie. Bardziej do firm, które z nim współpracują przy wykonywaniu prac remontowo - inwestycyjnych, Bo temat trzeba zrealizować na własną rękę, oczywiście przy zachowaniu zasad współpracy z operatorem. W końcu trzeba będzie na jakiś czas wyłączyć sieć z ruchu, a to też kosztuje. . 

Link to postu

Oczywiście wiem, że działka ma atrakcyjną cenę przez słup - sama to napisałam. Jest sporo tańsza właśnie po to, żebym w tej cenie rozwiązała problem słupa. Wiem, że operator musi wydać zgodę, trzeba zrobić projekt, zatrudnić firmę która to wykona. Liczyłam po prostu na to, że ktoś kiedyś wykonywał takie przesunięcie czy skablowanie i mógłby podzielić się informacja o kosztach. Jeżeli to będzie np. 50 tysięcy to super, ciągle opłaca się kupić te dzialke, ale jesli 100 to albo muszę bardziej negocjować albo odpuścić. :) dziekuje za wszystkie dotychczasowe informacje. 

 

Link to postu

W siedzibach operatora są (przynajmniej były) wykazy firm, które z nim współpracują. Spróbuj tam podjechać i spisać kontakty do nich. wtedy najszybciej zorientujesz się w aktualnych cenach.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...