Skocz do zawartości

Odpływ liniowy - problemy


Recommended Posts

 

Mam zamontowany odpływ liniowy w łazience we wrześniu ubiegłego roku w mieszkaniu

deweloperskim. Przez parę miesięcy mieszkanie było niezamieszkane i odpływ nieużywany.

Mimo tego, że woda była zakręcona a korytko wysuszone po 2 miesiącach okazało się , że w odpływie

stoi woda.

Odpływ pokrył się rdzą.

Czy odpływ ze stali nierdzewnej powinien pordzewieć jeśli stoi w nim woda bez ruchu przez dłuższy czas?

Dzisiaj zauważyłam, że jak sąsiad robi pranie woda z jego pralki wpada do korytka w

moim odpływie . Czy ekipa wykończeniowa zrobiła  u mnie w odpływie za mały spadek ?

Proszę o odpowiedź osobę , która zna się na instalacji odpływów.

Co dalej z tym robić ?

odpływ_A.jpg

Link do komentarza
1 minutę temu, Anna321 napisał:

Dzisiaj zauważyłam, że jak sąsiad robi pranie woda z jego pralki wpada do korytka w

moim odpływie .

:icon_eek:

Co będzie jak drugi sąsiad zacznie spuszczać wodę z jakuzzi ?

 

Reklamuj , walcz ....ale niewiele z deweloperem wygrasz , nawet w sądzie.

4 minuty temu, Anna321 napisał:

po 2 miesiącach okazało się , że w odpływie

stoi woda.

Odpływ pokrył się rdzą.

Za rok z odpływu zostaną tylko gumowe uszczelki ....jeżeli takie są.

5 minut temu, Anna321 napisał:

Czy odpływ ze stali nierdzewnej powinien pordzewieć

W żadnym wypadku

Link do komentarza
11 minut temu, joks napisał:

 

Reklamuj , walcz ....ale niewiele z deweloperem wygrasz , nawet w sądzie.

 

Rozumiem, że to może nie być  z powodu małego spadku, który robiła ekipa wykończeniowa  tylko instalowanej kanalizacji przez dewelopera ? Czyli inni, którzy też robili odpływ liniowy mogą mieć ten problem ? Ekipa wykończeniowa nie powinna była podjąć się instalowania odpływu ?

Link do komentarza
8 minut temu, joks napisał:

Ekipa mogła nie wiedzieć jak jest zrobiona instalacja odpływowa.

Ekipa -jako fachowcy chyba powinna była się dowiedzieć , dopytać czy da się zrobić odpływ.

Jakie rozwiązanie teraz byłoby najlepsze - zdemontować i zrobić odpływ na podwyższeniu czy coś innego ?

Link do komentarza
2 minuty temu, Anna321 napisał:

Ekipa -jako fachowcy chyba powinna była się dowiedzieć , dopytać czy da się zrobić odpływ.

Jakie rozwiązanie teraz byłoby najlepsze - zdemontować i zrobić odpływ na podwyższeniu czy coś innego ?

Najlepiej byłoby rozebrać , pominąć tą ,,nitkę'' od sąsiada , i podłączyć się jak najbliżej pionu .

I jak najniżej w pionie ....ale obawiam się że to bez totalnej demolki jest niewykonalne.

Nie wiadomo gdzie pion , gdzie inne sprawy.

Link do komentarza
4 minuty temu, joks napisał:

Najlepiej byłoby rozebrać , pominąć tą ,,nitkę'' od sąsiada , i podłączyć się jak najbliżej pionu .

I jak najniżej w pionie ....ale obawiam się że to bez totalnej demolki jest niewykonalne.

Nie wiadomo gdzie pion , gdzie inne sprawy.

Dziękuję bardzo !

Pozdrawiam,

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...