Skocz do zawartości

Wentylacja w garażu


Recommended Posts

Witam posiadam garaż na ścianach pojawiają się krople wody i chciałbym zrobić w nim wentylacje, nie ma możliwości podpięcia do komina wentylacyjnego zostaje opcja kratki wentylacyjnej w ścianie. Proszę o poradę w jakim miejscu zrobić otwory tak aby to miało sens rzut wykonany w paincie w załączniku ;p Garaż nie jest ogrzewany

Garaż.png

Link do komentarza

Rozważałem.taka.opcje nie wiem tylko z jakiego materiału była robiona, żeby nie wyszło tak że po wykonaniu otworu będzie wychodzić rdza 

1 godzinę temu, Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne napisał:

Otwory najlepiej zrobić po przekątnej, żeby powietrze przepływało przez możliwie dużą część garażu. Swoją drogą, kto zrobił projekt z garażem bez wentylacji? A potem kierownikowi budowy też to nie przeszkadzało?

garaz2.png

Domek stawiany był z 10 lat temu jeszcze wtedy inne podejście było do takich robót

Link do komentarza
1 godzinę temu, Pawelk98 napisał:

Rozważałem.taka.opcje nie wiem tylko z jakiego materiału była robiona, żeby nie wyszło tak że po wykonaniu otworu będzie wychodzić rdza 

Domek stawiany był z 10 lat temu jeszcze wtedy inne podejście było do takich robót

 

1. Materiału zdalnie nie stwierdzimy. 

2. 10 lat temu podejście do wentylacji było takie jak i dzisiaj. Bo zasadniczy szkielet przepisów Warunków Technicznych wydany został Rozporządzeniem Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 1995 nr 10 poz. 46. Tam mozna znaleźć obowiązujące zasady, nie tylko związane z wentylację. Wprawdzie wiele szczegółów od tego czasu się zmieniło, ale główny zrąb pozostał.

 

 

Wersja obecnie obowiązująca http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20190001065

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...