Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zasady malowania scian pomocy


Recommended Posts

Czesc , prosze o porade

 

mieszkanie stan deweloperski

fachowcy polozyli dwukrotnie gladzie i zrobili szlifowanie, nastepnie zabrali sie za malowanie scian, po pierwszej wartswie zaczeli robic zaprawki na kolorze tlumaczac, ze tak zawsze sie robi po pierwszen warstwie bo wtedy wszystko wychodzi i widac pod halogenem. Potem ta czynnosc powatarzali bardzo wiele razy, a finalnie po zuzyciu moim zdaniem duzej ilosci Litrow farby dalej sa plamy . Czy to normalne ? Co moglo pojsc nie tak ? Przeciez podloze przygotowali sobie sami od podstaw. Zwalaja na wybrany kolor ciezki do polozenia. Czy to normalne ??? 

Edytowano przez kxxx44 (zobacz historię edycji)
Link to postu

Niestety przy malowaniu nowoczesnymi farbami zdarzają się różne niewyjaśnione "cuda"  (reakcje między składnikami kolejnych warstw) zatem trudno winić wykonawców o  takie działania.  To temat dla producentów, a problem może rozwiązać np.przez  tapetowanie.  

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link to postu
 • 1 miesiąc temu...

Szanowny Panie,
Trudno jednoznacznie wskazać przyczynę. Może być to nieodpowiednie przygotowanie podłoża, brak gruntowania, rozcieńczanie farby, użycie nieodpowiednich narzędzi czy też niewłaściwa technika malowania. Wszystkie poprawki najlepiej wykonać przed malowaniem. Przed aplikacją pierwszej warstwy farby warto również zastosować farbę podkładową (np. Śnieżka Grunt), która ujednolici podłoże i zmniejszy jego chłonność.
 

Link to postu
 • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

fachowcy w istocie mieli rację mówiąc, że wiele niedoskonałości pojawia nam się po nałożeniu pierwszej warstwy farby, jednak powinni być w stanie ścianę wygładzić i po nałożeniu kolejnej warstwy przykryć wszystkie wyprawki. Problem stanowią intensywne kolory, te czasem wymagają nałożenia większej ilości warstw, należy tutaj zagłębić się w karcie technicznej produktu. Zawsze polecam powierzenie takich zleceń profesjonalistom.

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • you have to understand that electrical device whether it is full of water proof not provide you guarantee of your safety so please dont use mobile phone or any other electrical device when you are in the bathroom or any near water place.
  • Likwiduj okna w bocznej garażu i dosuń garaż maksymalnie do północnej granicy.  Za to zrób okno i drzwi od strony ogrodu.  oczywiście salon na południe.  Warto też zamienić miejscami kuchnię z miejscem wypoczynkowym. pralnia pod schodami wymusza kombinowanie z fundamentem.
  • Uziom otokowy ma tworzyć pętlę, dlaczego więc cokolwiek ciąć? Potrzebne będą złącza do uziomów.  Na początek proponuję przeczytać ten tekst: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23314-rodzaje-uziomow-uziom-otokowy-uziomy-pionowe
  • SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.    
  • W przestrzeniach dziecięcych świetnym rozwiązaniem będzie również FARBA CERAMICZNA 090 KREISEL
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...