Skocz do zawartości

pomocy w sprawie dzialki


Pacyfka

Recommended Posts

Bardzo prosze doswiadczonych kolegow i kolezanki o pomoc w takiej sprawie. Moze ktos z Was spotkal sie z taka sytuacja i podpowie co mozna zrobic.
Dzialka kupiona rok temu. Na ta dzialke mam imiennie wydane WZiZT, gdzie jest wyraznie napisane iz moge wybudowac na niej dom jednorodzinny.We wrzesniu zeszlego roku miasto postanowilo zmienic plan dla tej czesci miasta, moja dzialka ma byc lakami i zielenia. Wniosek o utrzymanie poprzedniego postanowienia o mozliwosci budowy zostal odrzucony. (kilku sasiadom uwzgledniono). Co moge zrobic????
Wynika z tego, ze za gruba kase wydana w zeszlym roku, mam teraz laki i pola! Dodam ze nowy plan jeszcze nie obowiazuje. W urzedzie udzielono mi info , ze prawdopodobnie zacznie obowiazywac w maju. Czy jesli teraz szybko kupie projekt to dostane pozwolenie na budowe? Chodzi o Krakow, blagam pomocy, bo moje zyciowe oszczednosci odchodza w niebyt....
dziekuje z gory wszystkim zyczliwym
pozdrawiam
Patrycja
Link do komentarza
Cytat

Na ta dzialke mam imiennie wydane WZiZT, gdzie jest wyraznie napisane iz moge wybudowac na niej dom jednorodzinny.We wrzesniu zeszlego roku miasto postanowilo zmienic plan dla tej czesci miasta, moja dzialka ma byc lakami i zielenia. Wniosek o utrzymanie poprzedniego postanowienia o mozliwosci budowy zostal odrzucony. (kilku sasiadom uwzgledniono).
Patrycja



Przerabiałem podobną sytuację: kupiłem działkę rolną z Warunkami Zabudowy na parę miesięcy przed wejściem w życie planu zagospodarowania przestrzennego, który wykluczał jakąkolwiek zabudowę na tym terenie. Uzyskałem zezwolenie na budowę przed wejściem w życie PZP. I moje zezwolenie jest ważne, bo jest wcześniejsze.

Trzeba sprawdzić, jakie zdarzenia mogą unieważnić WZiWT - nowy PZP pewnie tak, ale PZP nie unieważni zezwolenia budowlanego. Więc trzeba szybko złożyć projekt i uzyskać zezwolenie budowlane. Najlepiej nie robić tego samemu, tylko wesprzeć się architektem mającym doświadczenie w tej gminie. Oczywiście weźmie za to godziwą zapłatę, ale warto.

pozdrawiam
Yaneck
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...