Skocz do zawartości

Kąt nachylenia dachu i symetria


Recommended Posts

Dobry wieczór.

 

Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°".

Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak...

Prośba o pomoc w temacie.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
10 godzin temu, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Takich projektów jest sporo, dwa pierwsze z brzegu:

 

karolinaIV_w2.jpg.ce5d8608363f4504c0d703df1bd75f0b.jpgwidok-1-projekt-dom-w-slonecznikach-2-g2-f7eb0e51999e234c9c93445ef095a3a9__280.thumb.jpg.7dd706ca847b06a3017c89ca1f511d2d.jpg

 

@Budujemy Dom - działka i dom Dziękuje za odpowiedź.

Finalnie szukam projektu z dachem czterospadowym, jednak projekt nr. dwa(pierwszego nie biorę pod uwage bo jest dwuspadowy) który Pan zaproponował jest jak dobrze rozumiem niesymetryczny. Przesyłam rzut z góry

image.thumb.png.0d9620d379d5402496fd6e2dc826d65f.png

Link do komentarza
43 minuty temu, Budujemy Dom - działka i dom napisał:

Tak, ten się nie nadaje (dach jest wielospadowy) - spojrzałem tylko na wizualizację, nie na rzut. Za to ten poniżej na pewno jest czterospadowy. Na stronach niektórych pracowni można wybrać jako kryterium wyszukiwania rodzaj dachu - tak najszybciej Pan coś znajdzie.widok-1-projekt-dom-w-renklodach-11-g2-130feb8d1a9118d04547c863388c95e3__289.jpg.e9f04bd2383447483a6fe868d0fa5ee7.jpg

 

 

Dziękuje za propozycję, jednak projekt który pan proponuje również nie spełnia warunków bo kąt nachylenia dachu to 25stopni. W MPZP mam powiedziane ze dach powinien miec od 35 do 45 stopni stąd też mam problem ze znalezieniem odpowiedniego projektu. Co najlepiej w takim przypadku zrobic? Po rozmowach z architekt powiedziała zebym znalazł odpowiedni projekt ale tak naprawde prawie żaden nie odpowiada. Próbować konsultować z kims projekt indywidualny?

Pozdrawiam.

Link do komentarza

Projekt indywidualny jest najlepszym wyjściem, gdy mamy mnóstwo ograniczeń - działka bardzo wąska, niekorzystnie ustawiona względem stron świata, z brzydkim sąsiedztwem itd. Inwestor, który się na taki projekt decyduje, powinien dobrze znać swoje potrzeby.

Ograniczenia dotyczące geometrii dachu nie są niczym nadzwyczajnym, więc na początek proponuję szukać projektu gotowego, znaleźć jak najlepszy, ewentualnie wymagający wprowadzenia niewielkich zmian (może wystarczy nieznacznie zmienić kąt nachylenia połaci, jeśli autor projektu na taką zmianę pozwolił). Jak się nie uda - można kupić projekt indywidualny, ale ten jest droższy. Z pewnością przeglądanie projektów katalogowych pomaga ustalić, czego się od przyszłego domu oczekuje.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...