Skocz do zawartości

Czym ogrzewać dom w 2022 roku? Porównujemy koszty


Recommended Posts

W związku ze wzrostem cen paliw opałowych i energii elektrycznej porównujemy bieżące koszty eksploatacji najpopularniejszych źródeł ciepła. Eksperci Rotenso podpowiadają czym ogrzewać dom w 2022 r., aby nie pójść z torbami. Przeczytaj koniecznie jeżeli planujesz modernizacje kotłowni lub wyminę źródła ciepła.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/porady/99704-czym-ogrzewac-dom-w-2022-roku-porownujemy-koszty

Link do komentarza

My postawiliśmy finalnie dwa kominy(na wszelki wypadek)w kotłowni i w salonie. W każdej chwili koze można wstawic też mamy wszystko pod gaz, już wprowadzony do domu ale mocno zastanawiamy die nad panelami i pompą. Żeby nie być uzależnionym tylko od jednego źródła ciepła. W każdym razie komin mamy w razie gdyby coś.. Aktualnie również montujemy fotowoltaikę plus dodatkowo maty grzewcze. Zrobilismy sobie porównanie wszystkich sposobów io ten wydał nam się najbardziej opłacalny.

Link do komentarza
3 godziny temu, aaaa napisał:

Z grona moich znajomych 2 osoby będące w trakcie budowy domu juz zmieniło gaz na PC - a kilka pozostałych się do tego przymierza...wymowne, prawda?

Ceny gazu poszły w górę, ale nie spektakularnie. Wybór źródła ciepła zależy od standardu energetycznego domu. Biliśmy juz wielokrotnie piane na ten temat, ale mam teraz namacalny dowód. Brat ocieplił na wiosnę rok temu dom 15 cm styropianu grafitowego. Kubatura do ogrzania jest spora i otwarta klatka schodowa - także ciepło ucieka do góry. Dodatkowo ocieplił dach i wymienił okna. Uwagi - o tej samej porze rok temu przy tych samych warunkach pogodowych i tych samych nastawach zużył o 40 procent mniej gazu - z rachunku sprawdzone. Rozmawialiśmy ostatnio o pompie ciepła, ale koszt na start jest duży. Kocioł Viessmann 18-26 kW max tylko do co.  Nastawy na kotle - kilka stopni mniejsza temperatura medium, a jak wiadomo  -każdy stopień to 6-10% kosztów.

Pompa ciepła to jednak przyszłość. Są przecież w ofertach producentów urządzenia o mocach nawet 4 kW.

23 godziny temu, Gość Lesint napisał:

My postawiliśmy finalnie dwa kominy(na wszelki wypadek)w kotłowni i w salonie. W każdej chwili koze można wstawic też mamy wszystko pod gaz, już wprowadzony do domu ale mocno zastanawiamy die nad panelami i pompą. Żeby nie być uzależnionym tylko od jednego źródła ciepła. W każdym razie komin mamy w razie gdyby coś.. Aktualnie również montujemy fotowoltaikę plus dodatkowo maty grzewcze. Zrobilismy sobie porównanie wszystkich sposobów io ten wydał nam się najbardziej opłacalny.

Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło budynku? Rozumiem, ze maty grzewcze to wybór nie bez powodu?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość Andrzej
Jeśli mamy pięć węglowy to po zrzuceniu się z sąsiadami na wynajem ciężarówki i zakupie bezpośrednio w kopalni (BEZ POŚREDNIKÓW) zapłacimy od 1000 do 1600 za tonę. W minionym sezonie spaliłem mniej niż 1,5 T.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
A ja zastanawiam się nad kotłem Ele 24- kocioł elektryczny. Zamast gazu, peletu jest grzałka elektryczna. Ogrzewa wodę a woda leci do grzejników. Bezpieczniejszy niż gaz. Kosztuje 5,5k. Cena mega atrakcyjna Zwłaszcza jeśli ktoś posiada fotowoltaike
Link do komentarza

A ja, patrząc na to, co się dzieje w branży dotyczącej tematu ogrzewania, jestem z jednej strony przerażona sytuacją (rodzice, znajomi, bliscy się z tym mierzą) z drugiej zaś szczęśliwa, że nie muszę się z tym już mierzyć osobiście ;) Wróciłam do blokersowania ;) Najwyżej sobie farelkę do salonu wstawię albo grzejnik olejowy, jeśli spółdzielnia zacznie mieć kłopoty i nie będzie jak dotąd 23, tylko 18 stopni w mieszkaniu. W łazience mam grzejnik drabinkę na prąd ;)

Współczuję szczerze właścicielom domów i tym, którzy aktualnie muszą wybrać źródło ogrzewania. Serio.

Link do komentarza
5 godzin temu, daggulka napisał:

A ja, patrząc na to, co się dzieje w branży dotyczącej tematu ogrzewania, jestem z jednej strony przerażona sytuacją (rodzice, znajomi, bliscy się z tym mierzą) z drugiej zaś szczęśliwa, że nie muszę się z tym już mierzyć osobiście ;) Wróciłam do blokersowania ;) Najwyżej sobie farelkę do salonu wstawię albo grzejnik olejowy, jeśli spółdzielnia zacznie mieć kłopoty i nie będzie jak dotąd 23, tylko 18 stopni w mieszkaniu. W łazience mam grzejnik drabinkę na prąd ;)

Współczuję szczerze właścicielom domów i tym, którzy aktualnie muszą wybrać źródło ogrzewania. Serio.

e tam gadanie ale jakie miałaś adventures of manual of Facora :)) 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...