Skocz do zawartości

Źle podzielona działka.


MichałS

Recommended Posts

Dzień dobry, pisze w takiej nietypowej sprawie, kupiłem działke na terenie TI42RM - teren zabudowy mieszkalnej o funkcji zagrodowej z dopuszczeniem realizacji dodatkowych budynków mieszkalnych jednorodzinnych bez gwarancji standardu właściwego  dla terenów zabudowy mieszkaniowej o wymiarach 1235m2.  Teraz co się okazało to mój Architekt powiedział mi że moja działka jest zalała o 40m2 i nie dostanę pozwolenia nią budowę.  Prawdopodobnie geodeta który dzieli działki popełnił błąd a w gminie zaklepali taki podział działek. Podobno w 2017r zmieniło się prawo i minimalny wymiar działki to jest 1275m2 a podział zostało robiony w 2019r . Co mam teraz robić ? Proszę o jakąś pomoc. Z góry dziękuję . Pozdrawiam

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Uważam, że architekt nie ma racji. Starosta (organ wydający pozwolenie na budowę) nie ma kompetencji do oceny zgodności wielkości działki z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. 

Pozdrawiam i powodzenia z inwestycją. 

 

Podaję link do artykułu, który kiedyś poczyniłem. Może będzie jakimś wsparciem przy uzyskaniu pozwolenia na budowę.

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...