Skocz do zawartości

Poszycie dachu , jakie ???


Recommended Posts

Jak w temacie muszę zrobić remont dachu dom kupiłem 3 lata temu , na dachu według projektu miała być blacha i dechy . tyle ze projekt jest z 1995r. A realnie poprzedni właściciel walnął jakąś folię i płytę bitumiczną.

teraz ja sie zastanawiam jak to zrobić na nowo żeby było solidnie i żebym ja już za swojego życia się tym nie martwił. 

 

Dach kopertowy z małym spadkiem 16-17stopni krokwie 14 cm to pokrycie raczej lekkie skłaniam sie ku blachodachówce ale nie wiem jak to pod nią ogarnąć ,dechy? folia czy papa?

Link do komentarza
21 minut temu, Grzegorz1982 napisał:

A realnie poprzedni właściciel walnął jakąś folię i płytę bitumiczną.

Zerwać wszystko do krokwi , jak trzeba to przy krokwiach poprawić to co by wypadałoby poprawić , membrana paroprzepuszczalna , kontrałaty , łaty , blacha .....i po robocie i na lata.

Link do komentarza

Blachodachówka, bądź panele dachowe na rąbek będą doskonałym rozwiązaniem na taki dach.

Najlepiej zdjąć wszystko do krokwi i ocenić ich stan - najlepiej jak zrobi do cieśla bądź dekarz. Jeśli krokwie będą w stanie dobrym (przekrój krokwi sugeruje właśnie lekkie pokrycie dachowe) to zastosować pełne deskowanie + papa + łaty i kontrłaty w przypadku poddasza nieużytowego, lub membrana + łaty i kontrałaty w przypadku poddasza użytkowego.

Blachodachówki można stosować już przy minimalnym kącie nachylenia 9°, a w przypadku paneli dachowych na rąbek nawet od 8°.

Cennym źródłem wiedzy na temat montażu blachodachówek, ale też prawidłowym wykonaniu warstwy wstępnego krycia dostępnych jest na naszym kanale YT w cyklu Akademii Rzemiosła Blachy Pruszyński:
Cz. 1. - montaż blachodachówki REN (wszystkich odcinków jest 14):

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego profilu na FB DACHY Realizacje:
https://www.facebook.com/DACHYrealizacje

gdzie udostępniamy realizacje dachów z wykorzystaniem naszych produktów.

 

Blachy-Pruszynski-Dachy-Realizacje.thumb.jpg.3b2a3789d78017797ad155e904cbaf9b.jpg

 

Źródłem inspiracji może też być prowadzona przez nas strona internetowa z dachami z blachy:

https://dachtwoichmarzen.pl/

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...