Skocz do zawartości

Deszczownica problem z wodą


Recommended Posts

Witam piszę w takiej nietypowej sprawie ponieważ jestem w trakcie zmiany baterii podtynkowej i chodzi o to, że na piecu ustawiam wodę na 50*C aby leciała z deszczownicy a ona dogrzewa między 40-42*C tak jak pokazuje na piecu i cieplejsza nie chce lecieć, ale za to ze słuchawki ustawisz na 50,45 czy jaka inną temperaturę i nie ma problemu leci taka jak się ustawi a problem tkwi tylko w wodzie z deszczownicy ktoś mi może pomóc albo wie jak temu zaradzić ? Niżej poodaję linka jak wygląda ten zestaw do bateri i jak wygląda deszczownica.
https://allegro.pl/oferta/bateria-podtynkowa-cubic-2-funkcyjna-box-chrom-10582220257
https://naforum.zapodaj.net/69de2651f5c3.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/616b157d2a3d.jpg.html

Link do komentarza

Serio? Zmierzyłeś temperaturę wody pod prysznicem i masz różnicę kilku stopni na baterii i na deszczownicy. Z baterii mamy wodę już ustawioną a przełącznik podaje ją wyżej i skąd niby ta różnica w temperaturze wody? Wg mnie to nieprawdopodobne.

Ps. Proszę nie zostawiać aktywnych linków w żadnym kolejnym poście. Wyleci automatycznie do kosza.

Link do komentarza
6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Deszczownica daje  wachlarzowy strumień, który przy wypływie schładza się w powietrzu.  Wystarczy sprawdzić  temp. bezpośrednio na wypływie zbierając wodę np, do garnka.

Czy widzi Pan co jest napisane? różnica tylu stopni to jak leci woda z deszczownicy to nie da się kąpać i nie wiadomo nie ma jak dużej odległości,a spowodowane jest to tym, że nie wiem czy Pan wie co to jest perlator trzeba to zamontować i będzie po temacie bo z deszczownicy leci 15l wody na minutę i leci za dużo wody i piec na nadąża nagrzewać tej wody bo się dowiedziałem w sklepie a ze słuchawki leci 8l na minutę i trzeba założyć perlator max 8l i wtedy będzie po problemie

6 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Serio? Zmierzyłeś temperaturę wody pod prysznicem i masz różnicę kilku stopni na baterii i na deszczownicy. Z baterii mamy wodę już ustawioną a przełącznik podaje ją wyżej i skąd niby ta różnica w temperaturze wody? Wg mnie to nieprawdopodobne.

Ps. Proszę nie zostawiać aktywnych linków w żadnym kolejnym poście. Wyleci automatycznie do kosza.

Nie prawdopobne , że ze słuchawki i deszczownicy są 2 inne temperatury ? A wie pan dlaczego dlatego,że z deszczownicy leci 15l wody na minutę i leci za dużo wody i piec na nadąża nagrzewać tej wody bo się dowiedziałem w sklepie a ze słuchawki leci 8l na minutę i trzeba założyć perlator max 8l i wtedy będzie po problemie

Link do komentarza
5 minut temu, podczytywacz napisał:

Oooo... i to rozwiązanie może jeszcze komuś się przydać...

 

Jak założysz perlator max8 l i osiągniesz spodziewany efekt, to pochwal się tym...

 

Ale jak nie osiągniesz spodziewanego efektu, to też napisz jaki jest wynik Twojego doświadczenia...

Podrzucił bym ci temat gdzie też znalazłem na internecie, że gostek miał taki sam problem jak ja i perlator mu pomógł, więc jeżeli nie masz nic do powiedzenia nie nabijaj nie potrzebne posty bo nic nie wnosisz do tematu swoją odpowiedzą, temat jest aby pomóc a nie nabijać posty.

Link do komentarza
1 minutę temu, Damian6545 napisał:

gostek miał taki sam problem jak ja i perlator mu pomógł,

Ale skoro TUTAJ zadałeś pytanie, uważasz, że perlator faktycznie pomógł gostkowi, i uważasz, że faktycznie pomoże Tobie - to, bez skierowywania w inne miejsce w sieci - możesz TUTAJ opisać wynik swojego doświadczenia... co Ci to szkodzi...

 

Nie nabijam postów, bo nic z tego nie mam, tylko zainteresowało mnie to "rozwiązanie" perlatorowe i jestem ciekawy wyniku...

 

Zatem załóż perlator, otwórz wodę, zmierz temperatury i PO PROSTU napisz co wyszło... proszę...

Link do komentarza
17 minut temu, podczytywacz napisał:

Ale skoro TUTAJ zadałeś pytanie, uważasz, że perlator faktycznie pomógł gostkowi, i uważasz, że faktycznie pomoże Tobie - to, bez skierowywania w inne miejsce w sieci - możesz TUTAJ opisać wynik swojego doświadczenia... co Ci to szkodzi...

 

Nie nabijam postów, bo nic z tego nie mam, tylko zainteresowało mnie to "rozwiązanie" perlatorowe i jestem ciekawy wyniku...

 

Zatem załóż perlator, otwórz wodę, zmierz temperatury i PO PROSTU napisz co wyszło... proszę...

Perlator ma za działanie aby ograniczyć przepływ wody czyli jak będzie leciało mniej to woda będzie leciała cieplejsza.Dla mnie koniec dyskusji nie chce mi się dyskutować na ten temat z Panem.

Link do komentarza
25 minut temu, podczytywacz napisał:

Doskonale wiem jak działa i co to jest perlator...

 Ale chodzi mi o wynik doświadczenia, proszę Pana...

 

Nie chodzi o dyskutowanie, tylko o efekt "perlatorowy"

 

Proszę Pana...

To jak Pan wie, co to jest perlator to można by było napisać jakie Pan miał doświadczenie z Perlatorem

Dla mnie temat jest zbędny, i nie ma co tu już chyba podyskutowac.

Edytowano przez Damian6545 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 16.01.2022 o 21:02, Damian6545 napisał:

Witam piszę w takiej nietypowej sprawie ponieważ jestem w trakcie zmiany baterii podtynkowej i chodzi o to, że na piecu ustawiam wodę na 50*C aby leciała z deszczownicy a ona dogrzewa między 40-42*C

Powodem może być brak izolacji na rurze pod glazurą, która łączy deszczownicę z baterią podtynkową.

Druga możliwość to głowica baterii podtynkowej podaje nadal  zimną wodę przy maksymalnej regulacji głowicy w stronę cieplej.   

Trzecia to jak jest większe ciśnienie większy wypływ zimnej, ciepła woda z tej samej sieci przeciska się przez wymiennik, zimna nie, potrzebne kryzowanie.

Link do komentarza
Dnia 17.01.2022 o 16:22, podczytywacz napisał:

Ale skoro TUTAJ zadałeś pytanie, uważasz, że perlator faktycznie pomógł gostkowi, i uważasz, że faktycznie pomoże Tobie - to, bez skierowywania w inne miejsce w sieci - możesz TUTAJ opisać wynik swojego doświadczenia... co Ci to szkodzi...

 

Nie nabijam postów, bo nic z tego nie mam, tylko zainteresowało mnie to "rozwiązanie" perlatorowe i jestem ciekawy wyniku...

 

Zatem załóż perlator, otwórz wodę, zmierz temperatury i PO PROSTU napisz co wyszło... proszę...

Właśnie dzisiaj przyszedł Perlator i wynik końcowy taki jak mówiłem mniej wody przelatuje i piec nadąża nagrzewać i leci tyle stopni ile sobie nie ustawię na PIECU, więc widać Pan mało chyba wie jakie działanie ma mieć Perlator :) Pozdrawiam Pana śmieszka i dogryzaka

Dnia 17.01.2022 o 16:05, podczytywacz napisał:

Oooo... i to rozwiązanie może jeszcze komuś się przydać...

 

Jak założysz perlator max8 l i osiągniesz spodziewany efekt, to pochwal się tym...

 

Ale jak nie osiągniesz spodziewanego efektu, to też napisz jaki jest wynik Twojego doświadczenia...

Efekt osiągnięty ! Czyli założenie Perlatora pomogło.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...