Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Bojler czy podgrzewacz przepływowy


Recommended Posts

Wszystko zalezy od zapotrzebowania na wodę. Jeśli mowa o ciągłym dostępie do ciepłej wody w rodzinie 2+2 -> myślę, że boiler. Do bojlera można poza tym podpiąć zestaw PV.

Poza tym grzałka 2-2.5kW nagrzeje 80-200 litrów wody w miarę szybko, przy tym samym zapotrzebowaniu na wodę i przepływie - 2.5 kW to za mało.

 • Lubię to 1
Link to postu
4 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Wszystko zalezy od zapotrzebowania na wodę. Jeśli mowa o ciągłym dostępie do ciepłej wody w rodzinie 2+2 -> myślę, że boiler. Do bojlera można poza tym podpiąć zestaw PV.

Poza tym grzałka 2-2.5kW nagrzeje 80-200 litrów wody w miarę szybko, przy tym samym zapotrzebowaniu na wodę i przepływie - 2.5 kW to za mało.

Chyba będę się kierował w stronę bojlera również z uwagi na to że podgrzewacze są ponoć wysoko awaryjne

Link to postu
33 minuty temu, Matiłuk napisał:

Chyba będę się kierował w stronę bojlera również z uwagi na to że podgrzewacze są ponoć wysoko awaryjne

 

Komu ten lokal wynajmujesz? Trzeba ciągnąć jakiekolwiek informacje jak gluta z nosa. Bo jeśli studentom, to bojler 40 l i ani grama więcej. 

 

 

43 minuty temu, Redakcja napisał:

 

Tu jest informacja techniczna, a nie "lapszejsza".

40 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 Poza tym grzałka 2-2.5kW nagrzeje 80-200 litrów wody w miarę szybko, 

 

Daj 200 litrów studentom, to sieci licznik odetną za niezapłacone rachunki. 

Ot, dlaczego nie można odpowiedzieć normalnie, bo Autor bawi nas zgaduj - zgadulą.

Link to postu
49 minut temu, vlad1431 napisał:

Przecież to inteligentni ludzie.

Bywają inteligentni... sami, pojedynczo...

Już jak jest ich dwóch/dwoje/dwie - zaczyna, przeważnie, jakby, ubywać tej inteligencji...

Przy większej ilości - krzywa (tej inteligencji) maleje jakby...

 

Podgrzewacz przepływowy, taki, który w kąpieli pod prysznicem, da radę, musi mieć dużą moc i najczęściej - bez zasilania trzyfazowego - nie wydoli...

Link to postu
1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Coś Ty się tak czepił tych studentów? Przecież to inteligentni ludzie.

 

Owszem, ale znam te zachowania z autopsji. Też się nieźle bawiłem. :icon_biggrin:

45 minut temu, podczytywacz napisał:

 Podgrzewacz przepływowy, taki, który w kąpieli pod prysznicem, da radę, musi mieć dużą moc i najczęściej - bez zasilania trzyfazowego - nie wydoli...

 

Sądzę, że Autor już to wie.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem. Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną. Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu: - po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu - po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana)   Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?
  • Witam,   Chcę zamontować używany zlewozmywak stalowy. Wycięcie w blacie jest. Pod zlewozmywakiem jest uszczelka, która jest już jednak mocno wysłużona.   I teraz moje pytanie. Jak ten zlew zamontować? Myślałem żeby usunąć starą uszczelkę i po prostu zasilikonować go na około silikonem sanitarnym i pod spodem dociągnąć "łapkami" które były w komplecie. Czy jest jakaś inna koncepcja? Co z uszczelką pod spodem? Myślę ją usunąć - powoduje, że zlew lekko (milimetr) się ugina, więc myślę żeby zasilikonować bez niej. Czy słusznie?
  • Dobry wieczór.   Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie.   Pozdrawiam.
  • Dzień dobry chcę wybudować dom znalazłem projekt w miarę przypadający do gustu ponieważ szukałem projektu bez słupów z betonu komórkowego z wiązarami o wymiarach 12 x 9,5 i było ciężko. Na etapie adaptacji projektu. 1. Czy mogę dowolnie obracać projektem na działce uwzględniając nieprzekraczalną linię zabudowy czyli jeżeli na projekcie wejście jest od drogi czyli zachodu czy mogę zmienić je od północy obracając projektem. 2.Projekt posiada dach o kącie 25st miejscowy plan zagospodarowania posiada chyba 40 nie znam się czy mogę zmienić ten kąt: 3. czy mogę całkowicie zmienić ścianki i układ pomieszczeń okien i drzwi jeżeli projekt jest parterowy ściany nośne tylko zewnętrzne plus dach z wiązarów ze stropem drewnianym gdzie ścianki działowe nie mogą dotykać stropu. 15. Teren o symbolu 12c MJ,U z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczalną funkcją usługową 2) Ustalenia funkcjonalne a) Funkcja podstawowa – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. b) Funkcja dopuszczalna – zabudowa usługowa nieuciążliwa. 3) Ustalenia kompozycji i form zabudowy a) Tereny zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. b) Istniejąca zabudowa do zachowania, modernizacji i przekształceń. c) Maksymalna wysokość nowej zabudowy - 2 kondygnacje, w tym jedna kondygnacja jako poddasze użytkowe, do 10,0 m od poziomu terenu do kalenicy. d) Dachy dwuspadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachu 40°. e) Maksymalna powierzchnia zabudowy działki 35%. f) Powierzchnia terenu usług do 30% powierzchni zabudowy. g) Obowiązująca linia zabudowy wg rysunku zmiany planu. 4) Zasady podziału terenu a) Dopuszcza się podział na działki o powierzchni minimum 1000m² z frontem działki minimum 30 m. b) Każda nowo wydzielona działka musi mieć dostęp do drogi 06KD lub 08KD. 5) Ustalenia z zakresu ochrony środowiska a) Powierzchnia biologicznie czynna minimum 50% powierzchni działki. b) Od dróg dojazdowych i wzdłuż granic działek należy wprowadzić zieleń izolacyjną lub ozdobną. 6) Ustalenia wynikające z ochrony dóbr kultury Część terenu wg rysunku zmiany planu objęta jest strefą W-III ograniczonej ochrony archeologicznej stanowisk nr 3, 4, 5, 6, 8, 10. Obowiązują ustalenia wg § 6 ust. 1niniejszej uchwały.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...