Skocz do zawartości

Zastosowanie i właściwości styrobetonu


Recommended Posts

Zasadniczo tak, tylko czy warto, bo w tym miejscu i tak nie wykorzystamy jego dużej wytrzymałości. Warstwa musiałaby być stosunkowo gruba, żeby spełnić obecne wymogi odnośnie izolacyjności. W związku z tym byłaby też dość ciężka. Koniecznie trzeba takie zastosowanie uzgodnić z konstruktorem.

Link do komentarza
Gość TeddyBar
Z uwagi na bezczeszczenie nazwy Styrobeton. Należy rozróżnić Skład materiałowy i przeznaczenie Bo dziś styrobeton musiał zmienić nazwę handlowa na styropian w płynie. Gdzie już Twór nazywa się Plynny styropian. Gdzie nadal mylony jest z pianobetonem a ten znów po dodaniu granulatu eps nadal nazywa się styrobetonem.O nazwie lekkie wylewki.A lekkie wylewki to nic innego jak Perlit.Ktory że styrobetonem nie ma nic wspólnego Źródłem rozpoznawalności jest Gęstość sucha.gestosc mokra i gęstość po wyschnięciu. Styrobeton Klasyczny a Styropian w płynie Łączy i dzieli różnica w deklaracji certyfikatu produktu. Jeden został przebadany i posiada spoiwo termiczne Klej. A drugi Spoiwo termiczne -cement. Oba produkty uzyskują deklarowana wartość Lambda ,0,043-0,055. Gdzie przy 10cm grubości posiadają Faktyczny opór cieplny R-0,4.Ro-0,0450".Ale też Dyfuzyjność przekraczające 5-8x styropianu. Przy gęstości suchej na poziomie 100-110kg/m2. I wystarczające wytrzymałości 8-16Kn/m2. 60-90Kpa. Więc dlaczego jakiś inny styrobeton a bardziej Twór Pianobetony posiada lambda 0,0120. I gęstość 250kg/M3+ ,150Kpa. Jest mylony że styrobetonem..Skoro to beton komórkowy? Tzw lekka wylewka,która nadal nie może być ani materiałem systemowym montażu Ogrzewania podłogowego.Ani też materiałem wykończeniowym. Bo jest to jedynie produkt do wypełnienia luki konstrukcyjnej w izolacji
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...