Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Sufit podwieszany - kilka pytań.


Recommended Posts

Witam,
chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych w temacie sufitów podwieszanych, bo choć kilka sufitów już zrobiłem (dla siebie, nie zarobkowo) to przeglądając filmy m.in. na youtube związane z tą tematyką nurtują mnie pytania:

- co to za profil na tym filmie w 1:25 minucie

https://www.youtube.com/watch?v=SWhz5DGLMiE

Zawsze robiłem i robię na profilach UD i CD, a takich raczej nie widziałem w sklepach budowlanych, choć z tego co widzę łatwiej z takimi profilami tworzyć stelaż pod krzywizny.

 


- druga sprawa, która mnie jeszcze bardziej nurtuje z tego samego filmiku to jak facet z tego filmu przykręca profile (tworząc 2 poziom) do tego pierwszego poziomu, nie wiem czy jest to zrozumiałe o co chcę się zapytać, chodzi o to, że np. w 1:37 minucie widać jak przykręca profil do płyty G/K z tego wyższego poziomu - no właśnie ale do czego, żeby się to trzymało - do samej płyty!? Raczej wątpliwe, żeby miał ułożoną konstrukcję profili na tym pierwszym poziomie w ten sposób, do którego są przykręcone te płyty bo ten drugi poziom to będzie coś w rodzaju "takiego poprzecinanego" okręgu. Widać to dokładnie na samym początku filmu w 11 sekundzie filmu i we wspomnianej powyżej 1:37 minucie, gdzie te profile są przykręcane do płyt G/K nie w miejscach, w których są również profile nad płytami tak żeby wkręt przechodził przez płytę i łapał profil nad płytą. Tego właśnie nie rozumie jak ten 2 poziom będzie się solidnie trzymał, bo przecież nie na samym gipsie z płyt G/K ???

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i za rozjaśnienie sprawy 

Link to postu

dzięki za odpowiedź. Może się mylę, ale myślę, że wspomniane przez Ciebie wkręty typu płyta - płyta raczej nie utrzymają na dłuższą metę ciężaru całego drugiego poziomu - ten z filmu może nie jest jakimś super przykładem bo to nie jest jakaś mega ciężka konstrukcja ale takich filmików, gdzie panowie przykręcają "drugi" poziom w taki sam sposób jest znacznie więcej a i te ich tworzone "konstrukcje" są też znacznych rozmiarów a co za tym idzie - znacznej wagi.

 

Co do tych wkrętów płyta - płyta to dzięki za informacje bo nie wiedziałem o takich, a pewnie nie raz się przydadzą ;)

Link to postu

Bez oglądania filmu podpowiem Ci to, co widywałem na budowach. Jeśli potrzeba coś wzmocnić, to stosuje się najczęściej (po drugiej stronie płyty GK) listwy drewniane albo nawet kawałki desek. Ich długość i szerokość jest zależna od oceny montażysty, który kombinuje jak bardzo powiększyć powierzchnia nacisku, aby wszystko wytrzymało i grało. Dłuższy wkręt, żeby deskę "złapało" i temat zakończony.

A tam na filmie nie musi być nic pod spodem. Ważne, aby ogranicznik wkrętarki był dobrze dopasowany i wkrętarka nie zrywała gwintu w płycie. Wystarczy.

Tych wkrętów jest tyle, że wytrzyma. Chociaż dla pewności można dać za płytą chociażby cienką sklejkę.

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem. Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną. Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu: - po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu - po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana)   Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?
  • Witam,   Chcę zamontować używany zlewozmywak stalowy. Wycięcie w blacie jest. Pod zlewozmywakiem jest uszczelka, która jest już jednak mocno wysłużona.   I teraz moje pytanie. Jak ten zlew zamontować? Myślałem żeby usunąć starą uszczelkę i po prostu zasilikonować go na około silikonem sanitarnym i pod spodem dociągnąć "łapkami" które były w komplecie. Czy jest jakaś inna koncepcja? Co z uszczelką pod spodem? Myślę ją usunąć - powoduje, że zlew lekko (milimetr) się ugina, więc myślę żeby zasilikonować bez niej. Czy słusznie?
  • Dobry wieczór.   Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie.   Pozdrawiam.
  • Dzień dobry chcę wybudować dom znalazłem projekt w miarę przypadający do gustu ponieważ szukałem projektu bez słupów z betonu komórkowego z wiązarami o wymiarach 12 x 9,5 i było ciężko. Na etapie adaptacji projektu. 1. Czy mogę dowolnie obracać projektem na działce uwzględniając nieprzekraczalną linię zabudowy czyli jeżeli na projekcie wejście jest od drogi czyli zachodu czy mogę zmienić je od północy obracając projektem. 2.Projekt posiada dach o kącie 25st miejscowy plan zagospodarowania posiada chyba 40 nie znam się czy mogę zmienić ten kąt: 3. czy mogę całkowicie zmienić ścianki i układ pomieszczeń okien i drzwi jeżeli projekt jest parterowy ściany nośne tylko zewnętrzne plus dach z wiązarów ze stropem drewnianym gdzie ścianki działowe nie mogą dotykać stropu. 15. Teren o symbolu 12c MJ,U z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczalną funkcją usługową 2) Ustalenia funkcjonalne a) Funkcja podstawowa – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. b) Funkcja dopuszczalna – zabudowa usługowa nieuciążliwa. 3) Ustalenia kompozycji i form zabudowy a) Tereny zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. b) Istniejąca zabudowa do zachowania, modernizacji i przekształceń. c) Maksymalna wysokość nowej zabudowy - 2 kondygnacje, w tym jedna kondygnacja jako poddasze użytkowe, do 10,0 m od poziomu terenu do kalenicy. d) Dachy dwuspadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachu 40°. e) Maksymalna powierzchnia zabudowy działki 35%. f) Powierzchnia terenu usług do 30% powierzchni zabudowy. g) Obowiązująca linia zabudowy wg rysunku zmiany planu. 4) Zasady podziału terenu a) Dopuszcza się podział na działki o powierzchni minimum 1000m² z frontem działki minimum 30 m. b) Każda nowo wydzielona działka musi mieć dostęp do drogi 06KD lub 08KD. 5) Ustalenia z zakresu ochrony środowiska a) Powierzchnia biologicznie czynna minimum 50% powierzchni działki. b) Od dróg dojazdowych i wzdłuż granic działek należy wprowadzić zieleń izolacyjną lub ozdobną. 6) Ustalenia wynikające z ochrony dóbr kultury Część terenu wg rysunku zmiany planu objęta jest strefą W-III ograniczonej ochrony archeologicznej stanowisk nr 3, 4, 5, 6, 8, 10. Obowiązują ustalenia wg § 6 ust. 1niniejszej uchwały.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...