Skocz do zawartości

Ściana beton komórkowy 12 cm


Recommended Posts

1 godzinę temu, rstechnology napisał:

Witam jaka jest nośność ścianki z bloczków komórkowych 12 cm sprzed 45 lat.scianka ma długość 5 m postawiona na fundamencie,u góry ma wylany wieniec zbrojony.

Jaka jest wytrzymałość takiej scianki ?

 

Wieniec mógł być wylany bez ścianki, tylko na szalunku, a ścianka dobudowana później. Dlatego nawet na miejscu będzie trudno ocenić na ile podtrzymuje cokolwiek. Poza tym bloczki komórkowe r12 cm raczej nie były materiałem konstrukcyjnym i nie wiem, czy w ogóle projektowano na nich jakiekolwiek obciążenie.

Link do komentarza
30 minut temu, rstechnology napisał:

Widzę że nikt nie posiada wiedzy, więc zaczerpne ją gdzieś indziej.

 

No bo inżynierowie z kalkulatorami siedzą w niedzielę na dyżurze, aby robić zlecone wyliczenia.

Szanowny Autorze! Rachować większość osób potrafi. Ty też. A podałeś jedynie dane do rachowania. Czego więc oczekujesz? Wytrzymałość rachowaną weź z katalogu. 

A budownictwo (i nie tylko) tym się różni od rachowania, że uwzględnić w wyliczeniach należy również okoliczności towarzyszące. Dlatego nikt odpowiedzialny, nie poda Ci wyniku obliczeń, na podstawie haseł. To tak nie działa. 

Link do komentarza
32 minuty temu, rstechnology napisał:

takich rzeczy nie powinieneś wogule pisać

W ogóle nie pisz wogule...

 

A przy takich jak Twoje pytanie, nie wstydź się podawać więcej informacji tak, abyśmy wiedzieli o co Ci chodzi...

Nie jestem konstruktorem, ale jestem przekonany, że żaden szanujący się, odpowiedzialny konstruktor, na Twoje pytanie, nie odpowiedziałby inaczej...

Link do komentarza

No, i te dane podasz na adres podpowiedziany wyżej...

Dodasz wymiary wieńca, rodzaj betonu, zbrojenie wieńca, rodzaj stali zbrojenia...

Oni przeliczą, wystawią rachunek i podpowiedzą jak dopuszczalnie można obciążyć ścianę...

Podpiszą się pod tym...

 

Nieco inną sprawą jest kwestia obciążenia stropu, opartego na tej i sąsiednich ścianach...

 

Ale oni i to ogarną :icon_mrgreen:

 

Co najwyżej zadadzą jeszcze kilka pytań...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...