Skocz do zawartości

Szpachlowanie/równanie Uniflottem


Recommended Posts

Witam, 

Potrzebuję wyrównać zagłębienie w ścianie (wciśnięta płyta g-k przy klejeniu) pow ok 0.5m2 grubość ok 5mm w najgorszym miejscu może z 10mm. Myślałem zastosować sprawdzony uniflott i później warstwę wykończeniowa super finisha, mam jedynie obawy czy taki "placek" utrzyma się na płycie nie zacznie pękać/odpadać z czasem. Stosowałem już kilku milimetrowe wypełnienia np przy narożniku i trzyma się to doskonale ale mam obawy jak zachowa się na ścianie. Dziękuję i pozdrawiam  :) 

Link do komentarza

Na zdjęciu i tak nie będzie widać zbytnio. Po prostu wciśnięty narożnik przy klejeniu płyty g-k na ścianę i trzeba coś poradzić żeby wyrównać płaszczyznę/linie. Pomysł z uniflottem bo juz sprawdzony ale przy mniejszych powierzchniach wiec mam obawy czy nie spęka od skurczu i później nie odpadnie z czasem. 

Do tynku mam takie obawy, że może się nie utrzymać na płycie g-k zielonej, uniflott wydaje się być bardziej szczepny i mniej ziarnisty co ułatwi wyprowadzenie wykończenia. Wiadomo koszty po stronie tynku dużo niższe. 

Link do komentarza

Panowie, we własnych ścianach mam do cholery gipsowego tynku przekładanego kawałkami (odpadkami) płyt GK. Bo kupiłem mieszkanie do remontu i w wielu miejscach tynk (wapienny) odparzało, więc go usunąłem. I te ubytki należało potem uzupełnić. Więc podpowiadam tak jak wiem, i co od 7 lat trzyma się bez jednego pęknięcia. To tyle.

Link do komentarza
19 godzin temu, Hubert9090 napisał:

Witam, 

Potrzebuję wyrównać zagłębienie w ścianie (wciśnięta płyta g-k przy klejeniu) pow ok 0.5m2 grubość ok 5mm w najgorszym miejscu może z 10mm. Myślałem zastosować sprawdzony uniflott i później warstwę wykończeniowa super finisha, mam jedynie obawy czy taki "placek" utrzyma się na płycie nie zacznie pękać/odpadać z czasem. Stosowałem już kilku milimetrowe wypełnienia np przy narożniku i trzyma się to doskonale ale mam obawy jak zachowa się na ścianie. Dziękuję i pozdrawiam  :)

 

 Uniflott  grubość warstwy do 45 mm i jest drogi.

Uniflot jest do spoinowania, sklejania razem w jedną całość zbrojenia fizeliną.

 

Do równania dołków masz gips szpachlowy z Nidy i tym możesz zaatakować taką nierówność

gips-szpachlowy-dolina-nidy_p_785_201801

Po nałożeniu takiej grubości oczywiście dojdzie do skurczu i nadal będzie  lekkie wgłębienie, ale nakładając drugą warstwę,  mokre na mokre wyrównasz nierówność.

Na taką powierzchnię finisz musi być kompatybilny z użytym gipsem inaczej powstaną "oczka" podczas szlifowania, więc proponuję użyć w wiaderkach gotową masę.

main.jpg

Oczywiście trzeba nie zapomnieć o gruntowaniach powierzchni.

Po szlifowaniu acryl-putz nie zostawia oczek w polaczeniu z Nidą.           

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...