Skocz do zawartości

Cena robocizny c.o. c.w.u. kanalizacji za punkt


Recommended Posts

Witam,
wczoraj spotkałem się z hydraulikiem żeby omówić szczegóły instalacji kanalizacji, c.o. oraz c.w.u. Z ustaleń wynika, że hydraulik bierze za punkt 130 PLN niezależnie od tego z jaką instalacją ma do czynienia. Za ułożenie podłogówki bierze 30-35 PLN za m2. Ponadto za zrobienie pionu kanalizacji bierze tak jak za punkt oraz za instalację pieca c.o. gazowego 900 PLN.

Prośba o opinię czy jest to dobra cena w okolicach Warszawy?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
wczoraj spotkałem się z hydraulikiem żeby omówić szczegóły instalacji kanalizacji, c.o. oraz c.w.u. Z ustaleń wynika, że hydraulik bierze za punkt 130 PLN niezależnie od tego z jaką instalacją ma do czynienia. Za ułożenie podłogówki bierze 30-35 PLN za m2. Ponadto za zrobienie pionu kanalizacji bierze tak jak za punkt oraz za instalację pieca c.o. gazowego 900 PLN.

Prośba o opinię czy jest to dobra cena w okolicach Warszawy?


https://forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=2028
Może tu znajdziesz to, co Cię interesuje.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Może w okolicach W-wy,to dobra cena ale w Katowicach szok.Chciałbym tak zarabiać.
Jeśli za te instalacje w dużym domu mam 8-10 tys. jestem baaaaardzo zadowolony.
Zupełnie nie rozumiem liczenia za podłogówkę w m2.To przecież prosta robota.Ja za taką instalację biorę ok. 200zł od obwodu,a jak jest mały,np. 5m2 to i 130.Za grzejnik 130-150.Woda to 80-100 za pkt,a kanaliz. 60-80 od punktu.
Podłączenie kotła gazowego to 200-400zł.
Link do komentarza
Cytat

Może w okolicach W-wy,to dobra cena ale w Katowicach szok.Chciałbym tak zarabiać.
Jeśli za te instalacje w dużym domu mam 8-10 tys. jestem baaaaardzo zadowolony.
Zupełnie nie rozumiem liczenia za podłogówkę w m2.To przecież prosta robota.Ja za taką instalację biorę ok. 200zł od obwodu,a jak jest mały,np. 5m2 to i 130.Za grzejnik 130-150.Woda to 80-100 za pkt,a kanaliz. 60-80 od punktu.
Podłączenie kotła gazowego to 200-400zł.



czy wystawiasz faktury VAT?
ilu pracowników zatrudniasz i ile im płacisz i czy ZUSie deklarujesz prawdziwe zarobki pracowników?
co z ich urlopami i chorobowym?
jakich gwarancji udzielasz i jak szybko reagujesz na zgłaszane reklamacje?

Policzmy: niewielki domek: 15 grzejników x 150 zł = 2 250 zł, wod. - kan. 15 pktów x 180 zł = 2700 zł, kocioł 400 zł, podłogówka 6 obw. x 200 zł = 1 200 zł; RAZEM = 6 550 zł

To jest robota dla dwóch ludzi na 1 miesiąc, ja bym to rzucił w cholerę
Link do komentarza
Cytat

Może w okolicach W-wy,to dobra cena ale w Katowicach szok.Chciałbym tak zarabiać.
Jeśli za te instalacje w dużym domu mam 8-10 tys. jestem baaaaardzo zadowolony.
Zupełnie nie rozumiem liczenia za podłogówkę w m2.To przecież prosta robota.Ja za taką instalację biorę ok. 200zł od obwodu,a jak jest mały,np. 5m2 to i 130.Za grzejnik 130-150.Woda to 80-100 za pkt,a kanaliz. 60-80 od punktu.
Podłączenie kotła gazowego to 200-400zł.



130-150 jest z montażem grzejnika?
czy to 200-400 PLN za podłączenie kotła jest z uruchomieniem?
Link do komentarza
Cytat

czy wystawiasz faktury VAT?
ilu pracowników zatrudniasz i ile im płacisz i czy ZUSie deklarujesz prawdziwe zarobki pracowników?
co z ich urlopami i chorobowym?
jakich gwarancji udzielasz i jak szybko reagujesz na zgłaszane reklamacje?


Wystawiam faktury VAT lub paragon.
Nie zatrudniam nikogo na stałe,bo bym nie wyrobił na wypłatę i ZUS dla nich nawet podnosząc ceny o 50%.Nie znaczy to,że zatrudniam ludzi ''na czarno''.Zwykle działam sam uprzedzając klienta,że nie będę szybki w robocie.To już jego decyzja,czy pasuje mu wykonywanie instalacji przez 3-6 tygodni.Na parę dni,kiedy jest coś cięższego do wykonania biorę do pomocy 1,rzadziej 2 znajomych.
Udzielam pisemnej gwarancji na 5 lat.
Na reklamacje reaguję natychmiast,bo każda reklamacja jest dla mnie potwornym stresem.
Cytat

130-150 jest z montażem grzejnika?
czy to 200-400 PLN za podłączenie kotła jest z uruchomieniem?


Tak,to cena z montażem i odpowietrzeniem instalacji i grzejników,tak ,by wszystko było gotowe do działania,również kocioł,którego uruchomienie zerowe wykonuje serwis autoryzowany za darmo.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

czy wystawiasz faktury VAT?
ilu pracowników zatrudniasz i ile im płacisz i czy ZUSie deklarujesz prawdziwe zarobki pracowników?
co z ich urlopami i chorobowym?
jakich gwarancji udzielasz i jak szybko reagujesz na zgłaszane reklamacje?

Policzmy: niewielki domek: 15 grzejników x 150 zł = 2 250 zł, wod. - kan. 15 pktów x 180 zł = 2700 zł, kocioł 400 zł, podłogówka 6 obw. x 200 zł = 1 200 zł; RAZEM = 6 550 zł

To jest robota dla dwóch ludzi na 1 miesiąc, ja bym to rzucił w cholerę


sprawdz ludzi albo wez sie za robote icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

sprawdz ludzi albo wez sie za robote icon_biggrin.gif



może rozwiniesz swoją tezę, bo nie rozumię,
ale chętnie Ci wyjaśnię

zatrudniam czterech hydraulików - legalnie, koszt utrzymania jednego pracownika to ok. 6 tyś. zł miesięcznie,
telefony, samochód, narzędzia, kursy na uprawnienia, ubezpieczenie o.c., szkolenia bhp, badania lekarskie, małe biuro + magazyn - w sumie całkowity koszt funkcjonowania niewiekiej firemki to ponad 30 tyś. miesięcznie, a prowadząc firmę, podejmując ryzyko utrzymania czterech rodzin, bezpieczeństwa i satysfakcji klientów, chciało by się zarabiać i to nieco więcej niż np. ochroniarz w markecie (niech ochroniarze nie biorą tego do siebie - to tylko taki niefortunny przykład), nie każdy jest w stanie to zrozumieć i dlatego niektórzy zatrudniają tanich hydraulików działających w szarej strefie, bez gwarancji, że jutro w razie awarii będą mieli do kogo zadzwonić, a koszty napraw, zrywania glazury, stres często kosztują więcej niż robota wykonana przez taniego hydraulika

a do roboty wziąłem się w 1992 roku i od tego czasu dobrze mi idzie, a i moi pracownicy są zadowoleni, klienci mają dożywotnią gwarancję (na szczęście od 16 lat nie mieliśmy żadnych awarii)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

czy wystawiasz faktury VAT?
ilu pracowników zatrudniasz i ile im płacisz i czy ZUSie deklarujesz prawdziwe zarobki pracowników?
co z ich urlopami i chorobowym?
jakich gwarancji udzielasz i jak szybko reagujesz na zgłaszane reklamacje?

Policzmy: niewielki domek: 15 grzejników x 150 zł = 2 250 zł, wod. - kan. 15 pktów x 180 zł = 2700 zł, kocioł 400 zł, podłogówka 6 obw. x 200 zł = 1 200 zł; RAZEM = 6 550 zł

To jest robota dla dwóch ludzi na 1 miesiąc, ja bym to rzucił w cholerę


To jest robota dla dwóch ludzi na dwa tygodnie. Ale zgodzę się że te stawki są małe
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Dzisiaj rozmawiałem z hydraulikiem, zrobił wstępny kosztorys dla domu jednorodzinnego parterowego o powierzchni 134 m2, robocizna+materiał- 25000 zł, czy to dobra cena?
Doradził też żeby w salonie, kuchni, łazience i korytarzu zrobić ogrzewanie podłogowe.



Zależy co wchodzi w materiał, jeżeli na prawdę KOMPLET (z pełna kotłownią włącznie) - no właśnie jaka kotłownia ? To jest to bardzo rozsądna cena.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Dzisiaj rozmawiałem z hydraulikiem, zrobił wstępny kosztorys dla domu jednorodzinnego parterowego o powierzchni 134 m2, robocizna+materiał- 25000 zł, czy to dobra cena?
Doradził też żeby w salonie, kuchni, łazience i korytarzu zrobić ogrzewanie podłogowe.



Czy w zestawie jest może pompa ciepła powietrze-woda ? icon_biggrin.gif 25.000 zł to może być bardzo dużo, albo całkiem niewiele
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 3 lata temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Może w okolicach W-wy,to dobra cena ale w Katowicach szok.Chciałbym tak zarabiać.
Jeśli za te instalacje w dużym domu mam 8-10 tys. jestem baaaaardzo zadowolony.
Zupełnie nie rozumiem liczenia za podłogówkę w m2.To przecież prosta robota.Ja za taką instalację biorę ok. 200zł od obwodu,a jak jest mały,np. 5m2 to i 130.Za grzejnik 130-150.Woda to 80-100 za pkt,a kanaliz. 60-80 od punktu.
Podłączenie kotła gazowego to 200-400zł.


A co tu rozumieć icon_smile.gif
Chyba że kolega leci jak popadnie rurka, zagięcia robi na kolanie nie zważając uwagi na załamanie rurki,na odległości wymagane do uzyskania odpowiedniej mocy.
Styropian i ewentualnie matę z ekranem układa w gratisie i też jak popadnie albo wcale.
Dziś przypadkowo wpadły mi te posty i jak je czytałem to myślałem że mi włosy wypadną z głowy.
Dobre ogrzewanie podłogowe 200 zł za obwód omg to ty zarabiasz na firmie ile 5 zł na godzinę ?
Domek 180 m2 ogrzewania podłogowego 15 obwodów 3000 zł do tego 6 grzejników po twojej cenie ok 1000 zł to może jako podwykonawcę cię zatrudnię icon_smile.gif

W ogrzewaniu do ułożenia 180 m2 styropianu ,styropian frezowany i do złożenia na klej ,montaż 4 rozdzielaczy całej automatyki 21 zaworów dwie centrale regulacja obiegów przepływów do ułożenia ok 1100 mb rurki 18mm z zachowaniem odległości do uzyskania oczekiwanej wartości mocy ogrzewania na danym polu od 15 do 30 cm w zależności od pomieszczenia wszystko na projekcie.Oraz 6 grzejników.
Zrobisz mi to kolego za te 4000,00 zł brutto ? z fakturą vat.

Ech te ceny i wykonanie a potem telefony do innych wykonawców bo panie zimno mam podłogówkę ale zimno w pokoju zróbcie coś aby było ciepło.
Myślę sobie wtedy tylko jak ? Czy wykonawca przyszykował projekt ? Obliczył rozstawy rur /moc/uwzględnił ceramikę lub parkiet ?Na wszystkim mamy straty ciepła? Położył matę ?
Pytam wtedy człowieka ile zapłacił za robociznę ? Jakie materiały? I wtedy wszystko jasne.

Każdy niech się zastanowi dobrze przed wyborem firmy do wykonania rzeczy których potem bez strat się nie da poprawić.

Każdy solidny wykonawca wykona projekt z oszacowanym doborem mocy do każdego pomieszczenia,taki projekt zajmuje 30 minut niecałe ale mamy wszystkie niezbędne parametry rozstaw rur ilość rur w mb na każde pomieszczenie.
Nie stosowanie się do parametrów skutkuje tym iż mamy pseudo ogrzewanie podłogowe.
Ale czy tego oczekiwaliśmy?
Pozdrawiam wszystkich na forum.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A co tu rozumieć icon_smile.gif

Zrobisz mi to kolego za te 4000,00 zł brutto ? z fakturą vat.


Kolego sympatyczny, fajnie to opisałeś ale Ty jednego nie rozumiesz.
Porównujesz dzisiejsze ceny do cen z roku 2008!!!!
I jedno mnie wkurza, jak jakiś niedowartościowany wykonawca użala się, że ktoś bierze za robotę mniej niż on sam.
Nikt Ci nie zabroni wołać ile chcesz, w końcu to ty wyceniasz swoją pracę i nikt tego nie będzie negował, ale nie wysługuj się innymi, pisz sam za siebie.
Link do komentarza
Cytat

Kolego sympatyczny, fajnie to opisałeś ale Ty jednego nie rozumiesz.
Porównujesz dzisiejsze ceny do cen z roku 2008!!!!
I jedno mnie wkurza, jak jakiś niedowartościowany wykonawca użala się, że ktoś bierze za robotę mniej niż on sam.
Nikt Ci nie zabroni wołać ile chcesz, w końcu to ty wyceniasz swoją pracę i nikt tego nie będzie negował, ale nie wysługuj się innymi, pisz sam za siebie.



Mylisz się takie ceny można i dziś znaleźć niestety.
Czarna strefa istnieje mi jedynie żal takich ludzi chcą dobrze niestety za takie stawki nie uwierzę iż wykonają swoją pracę solidnie.
Będą się spieszyć i wykonywać pracę po łebkach .
I tak jest z całym rynkiem budowlanym.
A jest to jedynie wina wykonawców.
Nie dowartościowany to chyba ty jesteś icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif

Cytat

A ja mam pytanie o tą matę z ekranem - co to za cudo? icon_biggrin.gif


Niby nic szczególnego w systemie jakim robię Mata styropianowa 1x5 mb; gr. 30 mm z folią ALU KAN 720N
Wawin ma teraz inny system też fajny i mniej roboty icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mylisz się takie ceny można i dziś znaleźć niestety.
Czarna strefa istnieje mi jedynie żal takich ludzi chcą dobrze niestety za takie stawki nie uwierzę iż wykonają swoją pracę solidnie.
Będą się spieszyć i wykonywać pracę po łebkach .
I tak jest z całym rynkiem budowlanym.
A jest to jedynie wina wykonawców.
Nie dowartościowany to chyba ty jesteś icon_smile.gif
Pozdrawiam icon_smile.gif


Bo wg Twojego toku myślenie co jest wykonane tanio to jest kicha a za duże pieniądze to dobrze.
Widziałem i słyszałem, nawet tu na forum wypowiedzi ludzi co za wykonana robotę zapłacili jak za złoto i okazała się ta robota bublem, więc nie oceniaj wykonywania pracy miarą ceny.
A sądzisz, że ktoś kto buduje dom za ciężko odłożone pieniądze będzie go obchodziło czy to czarna czy biała strefa, każdy patrzy aby wydać jak najmniej, a wykonawca patrzy aby wsiąść jak najwięcej (przeważnie).
Link do komentarza
Cytat

Bo wg Twojego toku myślenie co jest wykonane tanio to jest kicha a za duże pieniądze to dobrze.
Widziałem i słyszałem, nawet tu na forum wypowiedzi ludzi co za wykonana robotę zapłacili jak za złoto i okazała się ta robota bublem, więc nie oceniaj wykonywania pracy miarą ceny.
A sądzisz, że ktoś kto buduje dom za ciężko odłożone pieniądze będzie go obchodziło czy to czarna czy biała strefa, każdy patrzy aby wydać jak najmniej, a wykonawca patrzy aby wsiąść jak najwięcej (przeważnie).



Właśnie cała polska nikt nie chce rachunków bo po co płacić vat. bez rachunku będzie taniej.
Nie chodzi o to aby wziąć jak najwięcej tylko tyle ile się należy.
Rachunek prosty koszt pracownika 25 zł brutt za godzinę Pracodawca też musi coś zarobić więc mamy już 35 zł teraz 2 osoby po 10 godzin dziennie daje 700 zł roboty na 10 dni z pełną regulacją i odpaleniem i masz koszt instalacji robocizny.
Wyda się dużo ale odlicz zus odlicz paliwo odlicz tego jednego pracownika odlicz podatek i co ci wyjdzie.

A ta osoba co robi za tanio ma takie same koszty chyba ze oszukuje nasz wspaniały US
Niestety Polacy widzą tylko ceny brutto i krzyczą omg czemu tak dużo.

W Polsce jeszcze długo się nic nie zmieni dopiero jak po komunistyczne dwa pokolenia przeminą może będzie lepiej.

Często wykonuję usługi w Holandii tam jedziesz kupujesz materiał pokazujesz rachunek inwestor ci oddaje pieniądze dorzuca dniówkę i na paliwo za twój czas nawet nie musisz się o to dopominać.

Za pracę umawiasz się na godziny czyli np wykonam tą instalację w 200 godzin stawka za godzinę i robisz.
Nie wyrobisz się twój problem.Rozliczenia co tydzień ,norma na każdej budowie czy to mała czy to duża.

I nie ma problemów z konkurencją za wielkich bo ceny podobne mają wszyscy stawka waha się od 18 do 20 euro brutto.Odprowadzisz BTW zostaje ok 14/17 euro.
Uzależniona od usług,konkurencja tylko w jakości usług nie cenie i tak powinno być wszędzie.

I tam nie spotkałem jeszcze osoby co by nie chciała rachunku za pracę nie dajesz faktury nie jesteś solidny.
Albo oszukujesz US więc lepiej się z tobą nie zadawać bo można mieć tylko kłopoty.

Niestety do puki nasz naród nie nauczy się szanować czasu pracy dla wszystkich nie tylko budowlańców to do tej pory będzie u nas źle i szara strefa wszelkiego rodzaju usług.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Niestety do puki nasz naród nie nauczy się szanować czasu pracy dla wszystkich nie tylko budowlańców to do tej pory będzie u nas źle i szara strefa wszelkiego rodzaju usług.




Powiedz to tym co za 1000 zł pracują cały miesiąc, a do roboty dojeżdżają rowerem bo ich na paliwo nie stać.
I nie naród jest temu winien tylko ci co tak rządzą. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Powiedz to tym co za 1000 zł pracują cały miesiąc, a do roboty dojeżdżają rowerem bo ich na paliwo nie stać.
I nie naród jest temu winien tylko ci co tak rządzą.



O to mi właśnie chodzi wszyscy sami sobie są winni Nikt nie szanuje niczyjej pracy i jego godnego wynagrodzenia.
Co ma rząd do tego ? Rozliczenia Szefa z pracownikiem ? Może jedynie tyle że jak by się wzięli i pomyśleli to może by coś wyszło niestety nasz rząd to potrzeba z pięć pokoleń aby coś się zmieniło komuchy rządziły i dalej rządzą tylko inaczej się nazywają.

Link do komentarza
Cytat

Nie chodzi o to aby wziąć jak najwięcej tylko tyle ile się należy.
Rachunek prosty koszt pracownika 25 zł brutt za godzinę Pracodawca też musi coś zarobić więc mamy już 35 zł teraz 2 osoby po 10 godzin dziennie daje 700 zł roboty na 10 dni z pełną regulacją i odpaleniem i masz koszt instalacji robocizny.
Wyda się dużo ale odlicz zus odlicz paliwo odlicz tego jednego pracownika odlicz podatek i co ci wyjdzie.

A ta osoba co robi za tanio ma takie same koszty chyba ze oszukuje nasz wspaniały US


Każdy ma prawo tak kalkulować/wyceniać swoją pracę żeby mu się rachunek ekonomiczny na koniec miesiąca zgadzał - pełna zgoda.
Ale takie populistyczne wyliczenia do mnie nie trafiają.
Bo niby dlaczego do pracy trwającej 1/3 miesiąca doliczasz ZUS za cały miesiąc - podobno miało być uczciwie, czyli tyle ile się należy.
Podoba mi się też koszt dojazdu podniesiony do rangi argumentu użytego do kalkulacji.
Powiedz to setkom tysięcy ludzi dojeżdżających do pracy "na państwowym"... i nie tylko.
To w/g ludzie drugiej kategorii czy niedojdy życiowe, którym np. placówka naukowa nie daje dodatku do pensji za to że łaskawie raczyli się zjawić w pracy.

Pokrzykiwanie "precz z komuną" już trochę przejadło, a w ustach ludzi którzy w tamtym okresie "zdali" co najwyżej pierwszą komunię to już w ogóle.... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

O to mi właśnie chodzi wszyscy sami sobie są winni Nikt nie szanuje niczyjej pracy i jego godnego wynagrodzenia.
Co ma rząd do tego ? Rozliczenia Szefa z pracownikiem ? Może jedynie tyle że jak by się wzięli i pomyśleli to może by coś wyszło niestety nasz rząd to potrzeba z pięć pokoleń aby coś się zmieniło komuchy rządziły i dalej rządzą tylko inaczej się nazywają.



Wiesz, teoretycznie mądrze prawisz, ale praktycznie to racji nie masz.
A ty czy robisz czy nie ZUS zapłacić musisz. Z tego co ci zostanie paliwo kupić musisz.
Na koniec dasz fakturę VAT a cwaniak powie ci fuck off
Więc podatek od niezapłaconej faktury odprowadzisz..
Potem zgłosisz do sadu o nakaz zapłaty za fakturę albo ciebie zgłoszą do sadu za partactwo.
Więc dola dla adwokata, koszty postępowania sądowego, opinie biegłych rzeczoznawców..
A potem koszty komornicze a i tak długu nie ściągniesz bo dłużnik ma rozdzielczość majątkową
albo go komornik znaleźć nie może..
Jak jesteś kumaty to wrzucisz to w koszty, a całość przerzucisz na następną usługę...

Tylko co inwestor z pokolenia 1200 brutto jest temu winien ?
Ty chociaż sobie paliwo odliczysz z dochodu a taki kowalski do roboty "za darmo jeździ"
A niedługo to za wyżywienie chyba tylko..

Mniej pretensje przy karcie do głosowania - którą i tak uznają za nieważną...


Link do komentarza
Gość 3of5
jeszcze chwila i będę mieć wyrzuty sumienia, że zapłaciłem 150 za pętlę podłogówki i tyle samo za wyprowadzenia pod drabinki. Wyrzuty - bo zapłaciłem za mało. Fakt, to było w 2010r...ale chyba zapłaciłem za mało...
I nieważne, że na taką kwotę się umówiłem z ekipą, że ja jestem zadowolony z ceny, ekipa zadowolona z ceny i ja jestem zadowolony z jakości wykonanej instalacji. Jest mi bardzo źle z tego powodu wacko.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

jeszcze chwila i będę mieć wyrzuty sumienia, że zapłaciłem 150 za pętlę podłogówki i tyle samo za wyprowadzenia pod drabinki. Wyrzuty - bo zapłaciłem za mało. Fakt, to było w 2010r...ale chyba zapłaciłem za mało...
I nieważne, że na taką kwotę się umówiłem z ekipą, że ja jestem zadowolony z ceny, ekipa zadowolona z ceny i ja jestem zadowolony z jakości wykonanej instalacji. Jest mi bardzo źle z tego powodu wacko.gif


Jak Cię sumienie gryzie, żeś za mało zapłacił to zawsze możesz zrobić dopłatę, adres wykonawcy chyba znasz icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...