Skocz do zawartości

Poduszka ortopedyczna -jaką wybrać?


daggulka

Recommended Posts

Witam :)

Poduszka ortopedyczna - temat wydaje się błahym, dopóki nie skończymy lat 40, tudzież nie zaczniemy borykać się z bólami szyi spowodowanymi wysuniętymi kręgami lub napięciami mięśniowymi na skutek wieloletniej siedzącej pracy przy komputerze ;)

Nadszedł ten czas - zakupić muszę, bo kiedyś przecież w końcu muszę się wyspać :)

Potrzebuję porad - być może komuś jeszcze się przydadzą.

Chcę kupić poduszkę profilowaną. Coś w tym kształcie:

poduszka.jpg.246d5925668b43dddaf25554299aa953.jpg

 

I teraz tak.

Doczytałam, że optymalne parametry to:

wysokość min. 11, max. 16 cm

Wpełnienie - pianka memory

Gęstość pianki - 55 kg/m3

 

Czym jeszcze się kierować kupując?

Czy korzystacie? Jaki model? Jaka firma? Czy jesteście zadowoleni i możecie polecić jakąś konkretną poduszkę?

 

 

Link do komentarza
10 minut temu, daggulka napisał:

wysokość min. 11, max. 16 cm

Wysokość, szczególnie ta większa, zależna jest od budowy ciała i "szerokości ramienia"

  

8 minut temu, podczytywacz napisał:

 

Przy kupnie takiej poduszki ważny jest "wymiar" ramienia - kładziesz się na boku i określasz jak wysoka powinna być poduszka - ta jej grubsza część  - , aby głowa ułożyła się prosto, bez odczuwania naciągnięcia mięśni szyi... tak przynajmniej nas instruowała pani ze sklepu... ja mam wyższą poduszkę - jej grubszą część, a koleżanka-małżonka - niższą...

 

 

 

Ja mam taką poduszkę od czterech lat, a moja koleżanka-małżonka od prawie pięciu i to ona "zaraziła" mnie tą poduszką...

Obie kupowaliśmy w sklepie medycznym, tych allegrowych nie próbowaliśmy...

To naprawdę dobry wynalazek - nie da się już spać na zwykłej poduszce

W ubiegłym roku, jak spaliśmy w hotelu - zażyczyłem sobie taką i - o dziwo - znalazła się!!!

Wcześniej, w Jeleniej Górze dostałem z recepcji wałek-poduszkę - lepsze, niż poduszka...

https://allegro.pl/oferta/poduszka-ortopedyczna-do-snu-pod-glowe-walek-head-8988538511

coś takiego

Link do komentarza
8 godzin temu, daggulka napisał:

 Czym jeszcze się kierować kupując?

Czy korzystacie? Jaki model? Jaka firma? Czy jesteście zadowoleni i możecie polecić jakąś konkretną poduszkę?

 

Korzystamy. I se chwalimy.

A czym się kierować... jeszcze możliwościami prania. Poduszki winny być wyrobem medycznym i mieć zdejmowalne łatwo poszewki na zamek błyskawiczny, 

Link do komentarza
31 minut temu, daggulka napisał:

 stąd pytanie - po jakim czasie powinnam poczuć poprawę i zmniejszenie bólu szyi? :scratching:

 

Po pierwsze, czy masz na pewno zdiagnozowane, że to zła pozycja we śnie jest przyczyną bólu? Po drugie - ile czasu trwało skrzywianie i ucisk, tyle czasu będzie trwała naprawa. Plus dodatek, na zwolnione procesy regeneracyjne z upływem lat. 

Link do komentarza
25 minut temu, retrofood napisał:

 

Po pierwsze, czy masz na pewno zdiagnozowane, że to zła pozycja we śnie jest przyczyną bólu?

 

 

Nie mam. Mam zdiagnozowane zwyrodnienia i przemieszczone dyski :icon_rolleyes:

 

25 minut temu, retrofood napisał:

Po drugie - ile czasu trwało skrzywianie i ucisk, tyle czasu będzie trwała naprawa. Plus dodatek, na zwolnione procesy regeneracyjne z upływem lat. 

 

Wychodzi na to, że nie dożyję poprawy :icon_eek::icon_rolleyes::zalamka:

Link do komentarza
1 godzinę temu, daggulka napisał:

Zakupiłam - z pianki memory gęstości 50 kg/m3. Wydawała mi się ok - choć w dotyku i tak twarda ;) Trzeba się będzie przyzwyczaić ;)

Śpię drugi dzień .... i stąd pytanie - po jakim czasie powinnam poczuć poprawę i zmniejszenie bólu szyi? :scratching:

Sama poduszka może niczego nie wnieść dobrego a nawet pogorszyć, reszta ciała leżąca na czymś też ma znaczenie jak jest ułożona względem głowy zwłaszcza dupa.:icon_biggrin: 

Link do komentarza
11 minut temu, daggulka napisał:

 Wychodzi na to, że nie dożyję poprawy :icon_eek::icon_rolleyes::zalamka:

 

Więc się nie wygłupiaj. Przy utrwalonych zwyrodnieniach oczekiwanie poprawy w tym samym tygodniu to kiepski żart.

Najpierw musisz pomyśleć, czy lepiej się wysypiasz z tą poduszką. Czy możesz zmieniać pozycję. Bo człowiek przywyka do niewygód i potem się boi popróbować.

 

1 godzinę temu, daggulka napisał:

Zakupiłam - z pianki memory gęstości 50 kg/m3. Wydawała mi się ok - choć w dotyku i tak twarda 

 

Twarda ma być! Pianka memory oznacza powolne dopasowywanie się do kształtu, więc spoko, nic Cię gniotło nie bedzie.

Link do komentarza
11 minut temu, animus napisał:

Sama poduszka może niczego nie wnieść dobrego a nawet pogorszyć, reszta ciała leżąca na czymś też ma znaczenie jak jest ułożona względem głowy zwłaszcza dupa.:icon_biggrin: 

 

Dupa jest wysoko :hahaha2:

W sensie - nie zapada się. Mam twardy materac dobrej jakości zakupiony właśnie ze względu na kręgosłup ;)

 

4 minuty temu, retrofood napisał:

 

Więc się nie wygłupiaj. Przy utrwalonych zwyrodnieniach oczekiwanie poprawy w tym samym tygodniu to kiepski żart.

Najpierw musisz pomyśleć, czy lepiej się wysypiasz z tą poduszką. Czy możesz zmieniać pozycję. Bo człowiek przywyka do niewygód i potem się boi popróbować.

 

Dziś w nocy przez sen zmieniałam tę poduszkę stronami chyba ze trzy razy .... ale wydaje się, że to i tak mniej, niż ze zwykłą poduszką :)

 

4 minuty temu, retrofood napisał:

 

Twarda ma być! Pianka memory oznacza powolne dopasowywanie się do kształtu, więc spoko, nic Cię gniotło nie bedzie.

 

No jest, jest .... nie jak kamień, ale to i tak duża różnica w porównaniu ze zwykłymi poduszkami :)

Link do komentarza
10 minut temu, animus napisał:

Musisz poprosić kogoś niech wymaca. :P 

Nadwaga to problem, nacisk na kręgi,  stawy tu może być przyczyna i większe pole do polepszenia twojej niedyspozycji, czas na...

 Od czego zacząć odchudzanie? :takaemotka:  

 

Noooo ... takie miałam postanowienie noworoczne.

Ale jeszcze zbyt wcześnie. Muszę poczekać co najmniej do lutego, bo te styczniowe się nie udają :icon_biggrin:

Link do komentarza

A organizm cierpi, nadwaga, większy nacisk na kręgi i stawy, powoduje  zwiększenie tarcia powierzchni kostnych,  prowadzi do zwyrodnień, organizm dźwiga i to jest jego jedyna obrona przed nadmiernym ciężarem.

Leki tylko ogłupiają rozum, który Cię informuje  i niszczą skutkami ubocznymi.  

 

Link do komentarza
1 minutę temu, animus napisał:

A organizm cierpi, nadwaga, większy nacisk na kręgi i stawy, powoduje  zwiększenie tarcia powierzchni kostnych,  prowadzi do zwyrodnień, organizm dźwiga i to jest jego jedyna obrona przed nadmiernym ciężarem.

 

 

Ej no, bez przesady!

Mam 10 kilo nadwagi, a nie 50! :icon_biggrin:

Link do komentarza
1 godzinę temu, animus napisał:

A ile masz wzrostu i podaj wagę?

Tylko uczciwie proszę.

 

 

W żyyyyyyyciu!!!!!

Choćby mnie kroili - nikt tego ze mnie nie wyciągnie :hahaha2:

 

7 minut temu, podczytywacz napisał:

Zapadła ciszaaaaaaa... Daga poszła się zważyć i zmierzyć i dane wysłała animusowi na priv...

 

On też milczyyyyyyy...

 

Hmmmmm, dlaczego?:scratching:

 

obraz.png.1c3ccca38e263ea3815284ffd38be000.png

 

"Nie wytrzymał do wakacji postanowił ją odwiedzić
Bo nie dostał już dawno od niej żadnej odpowiedzi"

:icon_biggrin:

 

 

 

Link do komentarza
30 minut temu, podczytywacz napisał:

Zapadła ciszaaaaaaa... Daga poszła się zważyć i zmierzyć i dane wysłała animusowi na priv...

 

On też milczyyyyyyy...

 

Hmmmmm, dlaczego?:scratching:

 

obraz.png.1c3ccca38e263ea3815284ffd38be000.png

Jaki ciekawski. :takaemotka: 

Poduszka memory, czasami zwykłą gąbkę powlekają 2-3 cm pianką memory i to taki haczyk dla kupujących, w dotyku coś się dzieje, a praktycznie to nie poduszka memory.

Jest jeszcze pianka lateks, wszystko się klei warstwowo.    

Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...

Hej,

 

Generalnie chcąc kupić poduszkę ortopedyczną musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów:

- pozycja w jakiej śpisz - inne są profile do spania na boku inne są do spania na plecach

- wysokość poduszki - po pierwsze każdy ma inną anatomię, a po drugie jak wyżej - inna wysokość do spania na boku inna na plecach

- cel - jeżeli szukasz czegoś profilaktycznie zdecydowanie pianka termoelastyczna - jest po prostu bardziej komfortowa bo dopasowuje się do kształtu głowy pod wpływem ciepła, natomiast gorzej stabilizuje kręgi szyjne, jeżeli masz urazy zdecydowanie zwykła pianka sprężysta

- twardość jest kwestią względną - ponieważ pianki poliuretanowe mają różne parametry gęstości i odbojności jeżeli zależy ci na czymś w miarę miękkim szukaj pianek termoelastycznych w okolicach 45kg/m3, jeżeli twardsza w okolicach 55kg/m3, jeżeli pianka sprężysta twarda to gęstość ok 35kg/m3 a miękka 25kgm3.

Poduszki fajnej klasy z tego co wiem mają sissel, valde i reha fund

 

Jeżeli chcesz więcej informacji tu jest to fajnie rozpisane: https://magmarmedyczny.pl/jaka-poduszka-ortopedyczna-do-spania

 

Pzdr,

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...