Skocz do zawartości

Podłączenie okapu do komina


Recommended Posts

Witam,

 

Z okapu w kuchni podłączam się bezpośrednio do komina. Od wylotu okapu (strzałka na rysunku) do wejścia kominowego jest ok 80 cm.

Okap dodatkowo wyposażony jest w "tubę" do góry (czarny prostokąt na rysunku). I teraz moje pytanie,

- czy na cały fragment kupić rurę wentylacyjną gietką, którą połączę wylot okapu z kominem?

- czy kupić plastikową rurę wentylacyjną i do niej, dopiero na końcu (przerywana linia) dołączyć rurę giętką żeby powykręcać?

okap.png

Edytowano przez 88kameleon
dodalem kilka slow wyjasnienia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
55 minut temu, retrofood napisał:

 

Sam jesteś rura. Naucz się pisać.

A co tutaj nie jest poprawne?

 

1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

Może być nawet drzewiany, tutaj nie ma znaczenia jaki dasz, jak jest tylko odpowiedni cug. Lepiej napewno będzie elastyczny, bo nie będzie kątów.
 

Dziekuje. Przy tym rozwiazaniu zastanawiam sie, czy nie bedzie zbyt duzego huku podczas pracy. Lacznie to okolo 80-90cm przewodu wentylacyjnego. Domyslam sie, ze bedzie sie troche ruszal?

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem.

Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną.

Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu:

- po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu

- po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana)

 

Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?

komin.png

Edytowano przez 88kameleon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 3.01.2022 o 16:48, 88kameleon napisał:

Kazde mieszkanie ma swoj komin, takze spoldzielnia pozwala sie podlaczyc. Pytanie ktora z opcji podlaczenia, "calosc gietka rura" czy "czesciowo gietka/czesciowo plastik", jest najlepsza

No i masz babo placek. Jak ja widzę takie podłączenie z kratką, to mam gęsią skórkę. Może zrezygnuj z kąta prostego to ta struga powietrza nie będzie tak walić w kanał kominowy. Może jakaś klapa zwrotna, ale to straszna "rzeźba" wyjdzie.

Link do komentarza
Dnia 3.01.2022 o 09:22, 88kameleon napisał:

Witam,

 

Z okapu w kuchni podłączam się bezpośrednio do komina. Od wylotu okapu (strzałka na rysunku) do wejścia kominowego jest ok 80 cm.

Okap dodatkowo wyposażony jest w "tubę" do góry (czarny prostokąt na rysunku). I teraz moje pytanie,

- czy na cały fragment kupić rurę wentylacyjną gietką, którą połączę wylot okapu z kominem?

- czy kupić plastikową rurę wentylacyjną i do niej, dopiero na końcu (przerywana linia) dołączyć rurę giętką żeby powykręcać?

 

Nie możesz zatkać całego kanału jak masz kuchenkę gazową.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...