Skocz do zawartości

Problem z attyką w dachu


Recommended Posts

Witam

Mam problem z attyką w dachu... Problem polega na tym że na rogu 
ścianki attykowej z tyłu  mam przeciek widoczny  na zamieszczonych zdjęciach... Było to kilka razy naprawiane przez kilku dekarzy niby jest dobrze lecz dzisiaj przy roztopach znowu pojawił się zaciek w środku.  Wiem że dużo nowoczesnych dachów ma taką ściankę ozdobną wystającą ponad dach. Czy ktoś może miał taki problem i wie jak można sobie z nim poradzić ?

Poniżej wklejam zdjęcia dla ułatwienia by opisać o co mi  chodzi :-)

IMG-20211230-195822.jpg

IMG-20211230-195814.jpg

IMG-20211230-195045.jpg

IMG-20211230-195805.jpg

Link do komentarza
4 godziny temu, Robinson Crusoe napisał:

Witam

Mam problem z attyką w dachu... Problem polega na tym że na rogu 
ścianki attykowej z tyłu  mam przeciek widoczny  na zamieszczonych zdjęciach...

Ma Pan tam pokrycie dachu  "na niskich obróbkach".

Przy roztopach robią się zatory z lodu, mokrego śniegu,  woda spływa z wyższych partii dachu, gromadzi się przy takim zatorze, jak się jej sporo nagromadzi, zanim zator stopnieje, przelewa się przez obróbkę dachową i  przedostaje się dalej. Normalnie, gdy pada deszcz, to połączenie jest szczelne.

 

Niskie obróbki to szybkie budownictwo.

 

Jednak nie jest to znaczący problem, ponieważ tego typu niedomagania musi odprowadzić pokrycie wstępne, które znajduje się pod pokryciem głównym.

 

U Pana niestety to nie zadziałało, nieszczelności są w obu pokryciach, ktoś niestarannie wykonał pokrycie wstępne, które powinno odprowadzić wodę z roztopów poza obrys dachu,

 

Dobrą praktyką jest też w bardzo trudnych miejscach na dachu, czy w rynnach,  zamontować kable grzejne, które niwelują zatory lodowe. 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...