Skocz do zawartości

Ciepły strop nad najwyższą kondygnacją


Recommended Posts

W domach, których poddasze nie będzie wykorzystywane na cele mieszkalne, przy dostatecznej jego wysokości można tam urządzić np. składzik rzadko używanych przedmiotów czy suszarnię. Wtedy strop nad najwyższą kondygnacją wymaga ocieplenia, a samo poddasze powinno być skutecznie wentylowane. Przy niewielkiej jego wysokości, prace ociepleniowe warto przeprowadzić przed ułożeniem pokrycia dachowego.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/izolacje-termiczne-i-akustyczne/51412-cieply-strop-nad-najwyzsza-kondygnacja

Link do komentarza
Gość Paweł
Witam, mam belki rozłożone co 60 cm(10x20), pomiędzy chciałbym włożyć wełnę 15 cm na sznurkowaniu i poniżej dodatkowe 10 cm na stelażu płyt GK. Moje pytanie dotyczy wiatroizolacji czy moge ja zamontować bezpośrednio do belek i na to bezpośrednio płyty osb ? pozdrawiam Paweł
Link do komentarza

Ważne, aby od środka, pod G-K ułożyć szczelną  paroizolację. Od strony poddasza wiatroizolacja pełni głównie rolę ochrony przed pyleniem wełny, a pokrycie podłogi trzeba ułożyć na listewkach  dystansowych i zapewnić możliwość odparowania wilgoci np. przez szczeliny w pokryciu i wentylację całego strychu. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...