Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wilgoc


Recommended Posts

Witam. Problem dotyczy mieszkania na 4 piętrze. Blok wielka plyta. Wentylacji akurat w tym pomieszczeniu brak. To jest jedyne miejsce,gdzie występuje tak spora wilgoc,ze az sciane moczy. Sciany zewnetrzne sa ocieplone styropianem 20cm. Czy dało by cos zerwanie calej wartwy az do pianki i np. Zrobienie akrylem ? 

20211227_172754.jpg

20211227_172758.jpg

20211227_172808.jpg

Link to postu

 

Co to za pomieszczenie?

 

29 minut temu, Karol 2 napisał:

Wentylacji akurat w tym pomieszczeniu brak

 

I to jest PROBLEM... choćbyś nie wiem czym wykończył, bez SPRAWNEJ wentylacji nie wygonisz pary wodnej, a ta - w najchłodniejszym miejscu pomieszczenia - MUSI się wykroplić!!!

Link to postu

Jakimś rozwiązaniem mogłoby być wyłożenie tej wnęki okiennej XPSem, ale widzę na bokach w zasadzie nie ma miejsca na jakiś 3 centymetrowy.

Pod określeniem "wyłożenie" mam na myśli szczelne przyklejenie tego styropianu.

  • Lubię to 1
Link to postu
16 godzin temu, podczytywacz napisał:

 

Co to za pomieszczenie?

 

 

I to jest PROBLEM... choćbyś nie wiem czym wykończył, bez SPRAWNEJ wentylacji nie wygonisz pary wodnej, a ta - w najchłodniejszym miejscu pomieszczenia - MUSI się wykroplić!!!

Problem jest taki, że od pomieszczenia napiera wilgoć i ten glif musi być zimny. Robi się typowa kondensacja i warunki sprzyjające dla grzybni. Można pod parapetem dać ciepłą wkładkę + j.w i oczywiście wentylacja. Możliwe, że nawiewniki w oknach usuną problem. Można dokupić i zamontować np. aereco i nie tylko. aereco miałem w poprzednim mieszkaniu

Link to postu
2 godziny temu, Karol 2 napisał:

Z wentylacją akurat będzie problem,bo w sumie nie ma jak jej tam wykonać

Wentylacja, to jest system przeplywów mas powietrza w całym mieszkaniu... nie jest równoznaczny z zamontowaniem kratki wentylacyjnej,,,

 

obraz.thumb.png.554ea4b4d29592bbe159c5ba06ee213a.png

niebieskie strzałki oznaczają świeże powietrze, a czerwone - zużyte i z dużą ilością pary wodnej...

obraz.png.dff1a8ec9508e1c979b866fbc0213554.png

 

Trzeba na pewno docieplić okolice okna, Najlepiej, jak doradza @demo - dobrym izolacyjnie XPS, ale bez doszczelniana masą akrylową, bo ta nie ma właściwości izolacji termicznej... możliwe jest, że źle/niedokładnie obrobione jest okno od zewnętrznej strony i te 20 cm styropianu w tym akurat miejscu - nie dociepla...:bezradny:

 

Potrzebne są

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

nawiewniki

potrzebne szczeliny pod drzwiami, kratki lub podcięcia w drzwiach do łazienki i kuchni. W tych pomieszczeniach muszą być kratki wentylacyjne, przez które usuwane będzie wilgotne powietrze... niestety- razem z ciepłem... ale to wymusza ruch i cyrkulację powietrza...

  • Lubię to 1
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...