Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jesteś u rodziny na święta? Pamiętaj o możliwości zdalnego sterowania!


Recommended Posts

Jesteś u rodziny na święta? Mając nowoczesny system ogrzewania oraz aplikację ViCare Viessmann, będąc nawet tysiące kilometrów od domu sprawdzisz działanie ogrzewania, ustawisz pożądaną temperaturę pomieszczeń, a w razie awarii szybko zorganizujesz pomoc serwisową.

Oszczędność
Bezobsługowe urządzenia grzewcze, takie jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła, mają jedną bardzo ważną zaletę odróżniającą je od innych sposobów ogrzewania domu – możesz samodzielnie sterować ich pracą. Temperatura w domu będzie taka, jaka w danym momencie Ci odpowiada, a woda podgrzana wtedy, kiedy jej potrzebujesz. Wystarczy, że określisz swoje preferencje by instalacja grzewcza je zapamiętała i zastosowała.

Kolejną korzyścią z używania bezobsługowych urządzeń grzewczych są oszczędności związane z energią cieplną. Urządzenia pracują tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, a w związku z tym zmniejszają rachunki. Odpowiednio ustawiony system dopasuje temperaturę pomieszczeń do faktycznych potrzeb – wyłączy ogrzewanie pod nieobecność domowników lub przejdzie na ogrzewanie w trybie ekonomicznym.

Zdalne sterowanie – aplikacja ViCare
System zintegrowany jest z aplikacją mobilną ViCare, więc do sterowania ogrzewaniem wystarczy smartfon połączony z Internetem. Dzięki temu możesz z dowolnego miejsca na świecie zmienić ustawienia instalacji, a nawet kontrolować, czy podczas twojej nieobecności nie nastąpiła awaria. System ogrzewania połączony z aplikacją ViCare to rozwiązanie idealne nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również do domków letniskowych i pensjonatów. Wyobraź sobie taki scenariusz: jeszcze w drodze pożądaną temperaturę domku i podgrzewasz wodę dla całej rodziny, a gdy dojeżdżacie w środku jest już miło i ciepło. Piękne, prawda?

W jaki sposób aplikacja pozwala dbać o bezpieczeństwo? Cały artykuł czytaj tutaj
PS W miniony weekend mogły występować u Państwa utrudnienia w korzystaniu z aplikacji ViCare. Obecnie została już przywrócona pełna funkcjonalność systemów. Jeżeli jednak aplikacja nadal nie działa prawidłowo, prosimy o zresetowanie systemu grzewczego. Poniżej znajdą Państwo instrukcję.
Za wszystkie niedogodności najmocniej przepraszamy.

https://www.viessmann.pl/pl/aplikacje-mobilne/dostepnosc-aplikacji-viacre-vitoguide.html

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Podstawą jest ocieplenie ściany domu graniczącej z garażem, tak aby ciepło nie uciekało do garażu. Ocieplany garaż to samo zło dla samochodu zimą 😂  
  • Likwiduj okna w bocznej garażu i dosuń garaż maksymalnie do północnej granicy.  Za to zrób okno i drzwi od strony ogrodu.  oczywiście salon na południe.  Warto też zamienić miejscami kuchnię z miejscem wypoczynkowym. pralnia pod schodami wymusza kombinowanie z fundamentem.
  • Uziom otokowy ma tworzyć pętlę, dlaczego więc cokolwiek ciąć? Potrzebne będą złącza do uziomów.  Na początek proponuję przeczytać ten tekst: https://budujemydom.pl/instalacje/instalacja-odgromowa/a/23314-rodzaje-uziomow-uziom-otokowy-uziomy-pionowe
  • SZYBKOWIĄŻĄCA WYLEWKA SAMOPOZIOMUJĄCA 417 to uniwersalna podłogowa warstwa wyrównawcza. Jest świetnym rozwiązaniem do wyrównania powierzchni podkładów cementowych, betonów i jastrychów. Bardzo dobrze sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym wodnym. Zawiera dużą ilość włókien zbrojących. Produkt docenią wszyscy wykonawcy oraz domowi majsterkowicze dzięki bardzo dobrym cechom użytkowym, takim jak możliwość wchodzenia po 3 godzinach, układanie płytek po 18 godzinach i zakres grubości, który wynosi od 2 do 50 mm. KROK PO KROKU 1. Przygotowanie podłoża Wszystkie podłoża powinny być nośne, stabilne, oczyszczone. 2. Gruntowanie Następnie należy przystąpić do gruntowania, wybór gruntu zależy od stanu i rodzaju podłoża. Tradycyjne wylewki cementowe zagruntować środkiem EXPERT 6 lub GRUNTOLITEM-W 301. W przypadku gładkich betonów zaleca się je pokryć środkiem GRUNT KONTAKTOWY 307. Grunt ten zawiera kruszywo kwarcowe i stanowi idealny podkład pod wylewkę. Każdy grunt należy pozostawić do wyschnięcia i związania: ok 24 godzin. 3. Dylatacje Nie zapomnijmy o dylatacjach, które należy wykonać przed wylewaniem 4. Wyznaczenie poziomów. Ważne jest określenie poziomu, do którego ma być wylana wylewka. Można to wykonać za pomocą kołków rozprężnych z wkrętami, których główki wyznaczają poziom wykonywanej warstwy. 5. Mieszanie Suchą mieszankę należy zarobić z odpowiednią ilością czystej wody na 25 kg masy, mieszając mieszarką. Czas mieszania mechanicznego powinien wynosić 2-3 minuty. Po krótkim dojrzewaniu wylewki należy ją ponownie wymieszać. Produkt musi mieć jednolitą konsystencję. 6. Wylewanie Prace zaleca się rozpoczynać przy ścianie najbardziej oddalonej od wejścia do pomieszczenia i prowadzić pasami o szerokości ok. 40 cm. W przypadku cienkich warstw zaleca się wylewkę rozciągnąć pacą. 7. Odpowietrzanie i poziomowanie Wylewkę należy odpowietrzyć za pomocą wałka kolczastego. Dzięki tej czynności nadmiar powietrza zostanie z wylewki usunięty, a jej struktura będzie mocniejsza\ 8. Dalsze prace Prace należy prowadzić bez przerwy, aż do pokrycia całej powierzchni podłogi w pomieszczeniu. W optymalnych warunkach na 417 można wejść po 3 godzinach od wylania. Przyklejanie płytek można wykonywać po 18 godzinach schnięcia. 9. Pielęgnacja Świeżo ułożoną masę należy chronić przed przedwczesnym wysychaniem poprzez ograniczenie ogrzewania, zabezpieczenie przed bezpośrednim nasłonecznieniem, przeciągami, itp.    
  • W przestrzeniach dziecięcych świetnym rozwiązaniem będzie również FARBA CERAMICZNA 090 KREISEL
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...