Skocz do zawartości

Przeniesienie wc rury pod kątem 90


Recommended Posts

Prosba o poradę, jestem w trakcie realizacji łazienko i widzę że fachowiec zrobił dwa katy po 90 stopni rury kanalizacyjnej 11 cm do muszli wc. Zabudował regipsem ,wydaje mi się ze toaleta będzie za wysoko bo aż 50 cm .Ale bardziej martwi mnie czy nie będzie się zatykać aż na 2 zakrętach?? Na czerwono na zdjeciu wyjście z pionu .

20211225_091305.jpg

Link do komentarza

Pytanie zasadnicze. Miał inne wyjście? Ja mam na trasie cztery kąty proste, na dwóch metrach długości. I za Chiny Ludowe nie chciało wyjść inaczej.

Więc odpowiedź brzmi tak: Owszem, spływ będzie utrudniony, ale przy zachowaniu minimum przyzwoitości i nie wrzucaniu do muszli worków po cemencie, wszystko powinno być w normie.

Aha, ja mam jeszcze zamiast jednego kolana, odcinek rury harmonijkowej. Też spływu nie ułatwia. I już szósty albo siódmy rok używam muszli. Jeszcze bez kłopotów.

Link do komentarza

Dzięki piękne za pocieszające info  co do pytania czy było inne wyjście to tak można wyciągnąć toalete do przodu bo łazienka jest duża i zabudować wneke z tyłu, rura kanalizacyjna została położona na podłodze nic nie jest wkute w posadzke stad podejrzewam wyszła misa na wysokości aż 50 cm , to dla mnie jest do demontażu wiec zastanowię się od razu czy tego nie poprawić. 

Link do komentarza

Fachowiec widać dość wysoko miał podejście do sedesu w starym miejscu i - bez grzebania w pionie kanalizacyjnym - nie bardzo mógł zrobić niżej...

Jeśli nie masz małych dzieci, to - wydaje mi się - że nie jest to tragicznie za wysoko... :scratching:

Na tej wysokości montuje się sedesy dla mniej sprawnych ludzi... przymierz się kiedyś w jakiejś toalecie - może w galerii, czy innym publicznym miejscu - może zadecydujesz, że przeróbka nie będzie konieczna...

A te kolana nie powinny sprawić kłopotów, przy zachowaniu się według uwag retrofood'a :91_thumbsup:

Link do komentarza

Dziękuję za podpowiedzi, jednak mam małe dzieci a do starości mi też daleko:)  mam jeszcze prośbę o  opinie dotyczaca odpływu liniowego, zaraz za wc ma być prysznic z odpływem liniowym miało być na płasko przy braniu roboty przez panów :), teraz się okazuje że schodek do prysznica niby musi mieć aż 18 cm ponieważ rura od odpływu liniowego została wpièta do nieszczęsnego wysokiego wc,czy  to zgodę ze sztuką  budowlana wpinać odpływ do prysznica do rury wc? Czy nie powinna iść oddzielna rura? Bede wdzięczna za potwierdzenie. 

Link do komentarza

To jest mieszkanie w bloku, czy w domku?

Przy braniu roboty panowie pewnie w ciemno ustalili ten odpływ liniowy, bez rozeznania położenia trójnika rury odpływowej...

W którym dokładnie miejscu jest ten wlot z odpływu liniowego do rury od WC?

Naszkicuj rozkład urządzeń w łazience - położenie WC, prysznica, umywalki... z orientacyjnymi wymiarami...

Zamiast tego schodka z "kabiną prysznicową" z odpływem liniowym - wybrałbym raczej zwykły brodzik...

 

Widzę, że niedogadane były szczegóły...

 

Umowa na wykonanie łazienki jest "na gębę", czy na piśmie?

Link do komentarza

Prościej chyba będzie rozkuć wszystko i założyć nowy trójnik na pionie, chyba że to blok. U brata tak fachowcy podciągli pion na strych, jest tam klozet i wystawił oszołom 10cm kołnież od poziomu podłogi. Narazie spływa. Pół metra klozet od podłogi to dzieci będą mieć nogi w powietrzu. Raz na takim kiblu siedziałem chyba na Statoil i ciężko się załatwić w takiej pozycji. A 18cm schodek to już przegięcie pały. Pod prysznic z odpływem liniowym powinno się wchodzić bezpośrednio z poziomu podłogi.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Z naciskiem na CHYBA...
Poczekajmy na odpowiedź Wioli...
Nawet jak to jest blok, to trzeba będzie mieć zgodę. Trzeba to zrobić jeszcze na tym etapie. Nie cierpię takich niedoróbek, bo potem mści się to przez następnych kilkanaście lat, do kolejnego remontu. Nawet spadu z tego kibelka należytego tam nie będzie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza
1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

  Pod prysznic z odpływem liniowym powinno się wchodzić bezpośrednio z poziomu podłogi. 

 

Tym bardziej, że syfony poziome istnieją (mam taki) i nieźle się sprawują. Nie trzeba więc na wysokości dokładać charakterystycznego wygięcia rury odpływowej, jak pod zlewozmywakiem w kuchni.

Link do komentarza

Powolutku... poczekajmy co odpowie Wiola, jakie są możliwości co do ingerencji w pion kanalizacyjny... co powie o umowie dotyczącej wykonania kanalizacji...

 

11 godzin temu, vlad1431 napisał:

Nawet spadu z tego kibelka należytego tam nie będzie.

Bez przesady... spadek ok 2% na tych niecałych +- 3 metrach rury daje co najwyżej 5, może 6 cm...

 

A z jakichś powodów, idąc po linii najmniejszego poru, albo istniejących realiów - hydraulicy zrobili tak, jak zrobili...

Może Wiola ma jakąś fotkę tej samej okolicy przed zakryciem płytami g/k... dość niechlujnym zakryciem - nawiasem mówiąc...

I co jest pod tym kawałkiem płyty, na którym jest napis "rewizja"... co to za rewizja...

 

11 godzin temu, vlad1431 napisał:

Nawet jak to jest blok, to trzeba będzie mieć zgodę.

Zgodę zarządcy budynku...

I niekiedy pozwolenie sąsiada z dołu na dostanie się do pionu do najbliższego kielicha rury setki... a jak ma łazienkę pięknie wykończoną - to na 100% się nie zgodzi, bo to nie jest sytuacja awaryjna...

 

Dlatego napisałem:

11 godzin temu, podczytywacz napisał:

Zamiast tego schodka z "kabiną prysznicową" z odpływem liniowym - wybrałbym raczej zwykły brodzik...

 

Zatem - powolutku...

Link do komentarza
3 godziny temu, vlad1431 napisał:

Wystarczy tylko wyciać,

 

TYLKO WYCIĄĆ... Robiłeś to kiedyś???

 

Trójnik ma prawie 30 cm długości, mufa również ok 30 cm, to wszystko musi się znaleźć z 15 - 20 cm pod poziomem podłogi, do tego musi być dostęp narzędzi np do odcięcia rury...

 

3 godziny temu, vlad1431 napisał:

żeby się powstrzymali na pół godziny.

a po połowie godziny niech już leją... Tobie na ręce...

Link do komentarza

Dzięki za tyle informacji ;:)bardzo mi to pomoże w rozmowie z panami

To jest mieszkanie w bloku ale 2 piętrowym na drugim piętrze, są 2 poziomu i jest to druga łazienka na piętrze i nie mam juz nad sobą sąsiada. Rura kanalizacyjna była pociągnięty z mojej łazienki na dole kilka lat temu i była pełna dowolność co do jej wysokości  panowie jak brali robotę to widzieli wykuta dziurę w ścianie i mieli pelna dowolność jej wyciągnięcia bo nie potrzeba tu żadej zgody wspólnoty. Twierdzili ze da się zrobić prysznic z odpływem liniowym. Potem położyli rure odplywowa na podłodze, zwróciłam uwagę ze nic nie wkuli się w posadzke wszystko leży na podłodze stad tak duża wysokosc wc :(.Jak poszli to zaczęłam wszystko mierzyć i zaczęło wychodzić ze ani szyba 100cm nie wejdzie a już kupiona :( bo jest skos i zle wymierzyli a zabudowa rury odpływowej miala być na 11cm a jest na 18 cm..i stąd powstała wneka widoczna na zdjeciu zeby tak bardzo szafka nie odstawała. Nie wiem co z tym zrobić, umowa na gebe była, dostali tylko zaliczkę..mam wrażenie że panowie pierwszy raz robią łazienkę bo co innego mówili przy braniu pracy a co innego teraz się dzieje.. na zdjeciu obok wc będzie prysznic dziura na odplyw liniowy jest dość wysoko..

 

20211226_181727.jpg

Link do komentarza

To w takim razie WSZYSTKO do rozbiórki i do roboty od nowa, od obniżenia trójnika pionu, nowego poprowadzenia rury do WC, odpływ liniowy MUSI być w takim położeniu, żeby jego wierzch licował się z powierzchnią podłogi - nieco obniżoną w stosunku do reszty podłogi w łazience...

 

Tutaj  nie ma powodu wykonania takiego, żeby brodzik/kabina, był na jakimś podeście z progiem!

 

Jakie ogrzewanie masz w tym pomieszczeniu - grzejnik, czy podłogówka?

Podłogówka może skomplikować wkucie rur w wylewkę...

Link do komentarza
a po połowie godziny niech już leją... Tobie na ręce...
Trójnik ma 196mm, mufa nawet nie wiem czy ma 15cm. Pół godziny samo wycięcię i założenie. Żaden hydraulik nie zarobiłby na chleb jakby się miał dłużej się bawić. Rachu ciachu i po strachu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Link do komentarza
Dnia 25.12.2021 o 09:14, Wiola Wiol napisał:

Prosba o poradę, jestem w trakcie realizacji łazienko i widzę że fachowiec zrobił dwa katy po 90 stopni rury kanalizacyjnej 11 cm do muszli wc. Zabudował regipsem ,wydaje mi się ze toaleta będzie za wysoko bo aż 50 cm .Ale bardziej martwi mnie czy nie będzie się zatykać aż na 2 zakrętach?? Na czerwono na zdjeciu wyjście z pionu .

20211225_091305.jpg

A co za problem, odkręcić kilka wkrętów z płyty g/k i wykonać poprawnie wsadzić po dwa luki 45*, w dodatku trzeba przy tak długim odcinku założyć napowietrzacz, przy stelażu WC,

Więc i tak jest to papranina i trzeba to od razu robić, po glazurze to już będzie dramat.  

Ciekawe czy ta rura ma odpowiednie mocowania, czy pod ciężarem spływającej wody nie straci spadków?

 

Dnia 25.12.2021 o 22:00, Wiola Wiol napisał:

mam jeszcze prośbę o  opinie dotyczaca odpływu liniowego, zaraz za wc ma być prysznic z odpływem liniowym miało być na płasko przy braniu roboty przez panów :), teraz się okazuje że schodek do prysznica niby musi mieć aż 18 cm ponieważ rura od odpływu liniowego została wpièta do nieszczęsnego wysokiego wc,czy  to zgodę ze sztuką  budowlana wpinać odpływ do prysznica do rury wc? Czy nie powinna iść oddzielna rura? Bede wdzięczna za potwierdzenie. 

No właśnie tu jest już gorszy błąd, ponieważ pomiędzy WC a odpływem liniowym powinien być napowietrzacz, inaczej w czasie spłukiwania, ciśnienie wyrwie  wodę w syfonie zamknięcia liniowego i w łazience zacznie brzydko pachnieć.

Tak się tego nie robi rura z odpływu liniowego jest mniejszej średnicy i  powinna być wkuta w ścianę lub posadzkę, prowadzona  aż od pionu kanalizacyjnego, a tak to papranina. 

Link do komentarza

Zapomniałem dodać.

Akurat w tym filmie jest nieistotna firma, ale budowa i zasada działania poziomów kanalizacyjnych.

 

Tu jest pokazane, jak wygląda "wyrywanie wody z syfonu" z umywalki, w trakcie spłukiwania wody w kibelku, jak nie ma zamontowanego  napowietrzacza redukującego ciśnienie od WC na jednym poziomie instalacji kanalizacyjnej.

 

 

 

Odpływy liniowe mają dużo płytsze syfony. 

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
2 godziny temu, animus napisał:

Trzy dychy i po robocie.

Ok, ale tutaj nie jest potrzebne robienia trójnika z siodła... bo:

Dnia 26.12.2021 o 18:20, Wiola Wiol napisał:

w bloku ale 2 piętrowym na drugim piętrze, są 2 poziomu i jest to druga łazienka na piętrze i nie mam juz nad sobą sąsiada. Rura kanalizacyjna była pociągnięty z mojej łazienki na dole kilka lat temu i była pełna dowolność co do jej wysokości  panowie jak brali robotę to widzieli wykuta dziurę w ścianie i mieli pelna dowolność jej wyciągnięcia

Wyciągnięcia tej rury... skrócenia tej rury... DOPASOWANIA...

Powinni byli skorygować wysokość pionu na dole tak, aby było odpowiednie - na odpowiedniej wysokości pod poziomem posadzki górnej łazienki -  dojście i do WC i do kabiny z odpływem liniowym... i odpowiednio - w odpowiednim miejscu - wykonać również napowietrzenie...

 

Dla tych "fachowców" - najwyraźniej jest to nie do przeskoczenia... wyższa szkoła jazdy...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...