Skocz do zawartości

sciana nosna czy działowa?


Recommended Posts

Witam,poproszę o pomoc taki widok po odkuciu połaczenia sciany z sufitem ,Grubosc sciany 12 cm z tynkami 15-16 cm ,Segment lata 83  strop żeran . Nie są to sciany zbrojone.Czy ta sciana wygląda na scianę nosną czy sciankę działową?To chyba suporex.Myli mnie ta zaprawa, chyba zle kiedys zrobili powiinna byc pianka albo wolna przestrzen?Ale moze pianek wtedy nie było,To są na planie te scianki cienkie zaznaczone kolorem  ciemny niebieski.Mozna je wyburzyc tak by powstał duzy pokój?Dziwi mnie jeszcze ze na planie jest 6 cm  grubosci sciany  tu jest 15cm.Obok jeszcze układ stropów prostopadły do tej sciany.pozdrawiam

-2.jpg

plan 5.jpg

uklad stropów po prawej.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, anna333 napisał:

Dziękuje za odpowiedz, Animus czemu twoim zdaniem ten kawałek sciany w kółku czerwonuym musi  zostac?O połowe mozna ją skrócic?,trochę futryny w nią wchodzi.Strop 120  nie opiera  się  chyba na tej scianie  

Wygląda na  nośną,  ma 25cm grubości.

Link do komentarza

Rząd segmentów, niektóre z wspólna 1 scianą 25 cm  a niektóre  podwojną. Szerokosc 6metrów długosc stropu.Taka waska kicha ale 3 pietra i klatka posrodku.Projektant projektował i chyba pił:)

Animus, na planie ze stropami jest taka sama  a  na inym planie jest mniejsza .A w rzeczywistosci ma 12 plus tynk 15.Chyba tylko wizja lokalna kogos z uprawnieniami.Albo pół jej wyburze.

Link do komentarza
39 minut temu, anna333 napisał:

Animus, na planie ze stropami jest taka sama  a  na inym planie jest mniejsza .A w rzeczywistosci ma 12 plus tynk 15.Chyba tylko wizja lokalna kogos z uprawnieniami.Albo pół jej wyburze.

No właśnie, na pierwszym rzucie, są inne grubości, a na drugim są zwymiarowane jako 25cm.  Jak ściana ma 12cm to na pewno działowa,   ale zdarzają się ściany nośne lane z betonu o gr mniejszej niż 25cm, nie będę wspominał o innych cudach jakie się wykonywało z braku materiałów na rynku.

Zwłaszcza przy klatce schodowej  czasem ścian nośnych  jest więcej.

A wyburzając dość sporą  ilość takich ścianek  w bryle budynku, lepiej poprosić na wizytę kogoś z uprawnieniami.   

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dnia 22.12.2021 o 00:38, animus napisał:

A wyburzając dość sporą  ilość takich ścianek  w bryle budynku, lepiej poprosić na wizytę kogoś z uprawnieniami.  

tak jest!

Szczególnie - jeśli budynek nie jest zgodny z istniejącym projektem - trudno sądzić z całą pewnością wg projektu.  

 

12 godzin temu, anna333 napisał:

.Czy to prawda  żę jakby była nosna to by miała fundament?Pozdrawiam

niekoniecznie ściana nosna musi mieć fundament - natomiast musi mieć podparcie.

Link do komentarza
13 godzin temu, animus napisał:

 

Ja wysiadam.:takaemotka:

Ja tez wysiadam,zmieniłam kolory:) ,kupiłam budynek bez sciany rózowej ,chce wyburzyc zieloną .Dowiedziałam się ze są działowe grubosci 6 cm na planie a  w  realu 12 cm, z tynkami 15 .Więc wszystko wyjasnione.Dziękuje,Zdrowych Spokojnych Wesołych Swiąt

plan 7.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...