Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Kocioł soniczny - bezobsługowe ciepło w ekologicznym wydaniu

Recommended Posts

Kocioł SONIC to jedyne w swoim rodzaju urządzenie przeznaczone do ogrzewania zarówno małych pomieszczeń mieszkalnych, jak i wielkopowierzchniowych hal produkcyjnych, biur czy budynków o znacznej kubaturze.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kotly-i-podgrzewacze/a/98292-kociol-soniczny-bezobslugowe-cieplo-w-ekologicznym-wydaniu

Gość kasiek_p2
Witam, I w swoim artykule, nie napisaliście nic odkrywczego, w zasadzie info skopiowane ze strony pereko, nie powiem, mam juz sporo informacji i swoich wniosków, ale nadal nigdzie nie znalazłam wskaźnika COP, a to jest jakby bardzo zasadny parametr, pompa ciepła średnio ma COP 1:4, wg mnie (i mojego przeanalizowania na dziś dostępnych danych) kocioł soniczny powinien mieć COP 1:3, ale zaznaczam, na dziś dostępne dane nie dostarczają nam informacji które ostatecznie potwierdziły by mi moje dzisiejsze wnioski. Sądzę, że z racji zasadności działania tego pieca, niebywałej prostocie - bo w nim naprawdę nie ma filozofii i nie ma tam co sie psuć (no może sam sterownik ma najwieksze ryzyko usterki, bo sam piec już tego ryzyka nia ma), wielkie firmy produkujące piece i pompy nie pozwolą się za bardzo rozpychać w rynku. Powiem szczerze, że ten temat mnie wciągnął. Czekam na wiekszą ilość informacji, bardzo bym też chciała posłuchać wrażeń użytkowników tych pieców sonicznych, bo wiem że kikanaście już pracuje w domach jednorodzinnych.

jasne, mnie też wciągnął

1 godzinę temu, Gość kasiek_p2 napisał:

....... bo wiem że kikanaście już pracuje w domach jednorodzinnych.

no ba, a nawet

Cytat

Liczbę użytkowników kotłów PEREKO szacuje się obecnie na ponad 200 tys.

a o patent nie pytam, jak działa też, przeca to ichne knoł hał :bezradny:

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...