Skocz do zawartości

Drzwi wewnetrzne - kieszeniowe, ukryte w zabudowie


DarekB

Recommended Posts

Witam,

jestesmy na etapie wyboru drzwi wewnetrznych.

Pojawily sie nastepujace problemy:
1. Drzwi kieszeniowe i montaz kabiny prysznicowej: do powierzchni, ktora stanowic bedzie kieszen dla drzwi przesuwnych wypada nam zamontowac rowniez scianke szklana kabiny przysznicowej. Mysle nad tym zeby pogrubic scianke (12cm) tak aby przykrecic np 2 plyty osb na "kieszeni" i dopiero do nich scianke i ew. dodatkowo wstawic jakis profil w miejscu mocowania kabiny.

2. Drzwi ukryte w zabudowie: mamy dwie sytuacje gdzie planujemy drzwi w scianach, ktore beda oblozone plytami meblowymi.

Jedna sytuacja to biala zabudowa (bialy mat), przestrzen pod schodami gdzie w czesci bedzie schowek, tam gdzie wyzej wc. Do schowka drzwi "meblowe", do wc "zwykle". Chcemy aby cala sciana byla jednorodna. Wstepnie doszlismy do tego ze trzeba zastosowac drzwi ukryte Leon i polakierowac pod kolor plyty meblowej.

Druga sytuacja to zabudowa z plyty laminowanej Egger Dąb Corbridge naturalny i w niej drzwi. Tutaj rowniez mozna zastosowac drzwi ukryte Leona, podobno maja nawet ten laminat i za doplata moga je nim oblozyc, lecz zeby zachowac ciaglosc uslojenia to juz pewnie bylby problem.

 

Jesli mieliscie Panstwo podobne zagwozdki i z nich wybrneliscie - mile widziane wskazowki.

A moze odradzacie takie rozwiazania - jeszcze mozemy cos zmienic ;)

Link do komentarza

Pytanie brzmi - czy dokonaliście już wyboru. Na rynku jest sporo różnych rozwiązań drzwi przesuwnych wpuszczanych w ścianę (zabudowę) lub też prowadzonych na szynach po ścianie. Ja bym się raczej zastanowił nad efektem podczas domykania drzwi - czy ta ścianka nie będzie cała drgać lub jak to mówią "chodzić".

Takie zdjęcie znalazłem z artykułu na budujemydom.pl. Chyba o tym mówisz?

obraz.png

Link do komentarza
2 godziny temu, DarekB napisał:

Wstepnie wybraliśmy

Drzwi kieszeniowe to naprawdę doskonały wynalazek - wydodny, nie zajmujący miejsca w pomieszczeniu...

Około 12 lat temu zrobiłem takie drzwi własnego pomysłu, używając używanego skrzydła, płyty g/k, czegoś tam jeszcze - w ścianie o grubości 16 cm. Nieczęsto ich używam, ale czasem się przydają.. są dość szczelne akustycznie...

Mają jedną wadę - ciężko jest wysprzątać wnętrze "kieszeni"... Bez demontażu skrzydła jest to niemożliwe :bezradny:Żadna przedłużka rury do odkurzacza nie załatwia sprawy... Po sprzątaniu - montaż i regulacja skrzydła...

Na dzisiaj zrobiłbym skrzydło na prowadnicy zewnętrznej...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...