Skocz do zawartości

ogrzewanie bez prądu


vip42

Recommended Posts

Cytat

Gdzieś w dyskusji widziałem powołanie się na blackout na Pomorzu stąd te kilka dni przerwy w dostawie.
Nie mamy się o co spierać. Cały mój udział w dyskusji o wyższości wymuszania obiegu ciepłego powietrza nad pozostawieniem obiegu naturze /jak i większości/ był na poły ironiczny. W pewnym momencie zaczęliśmy się traktować poważnie i stąd róznica zdań.
Teraz już serio. W dzisiejszej rzeczywistości zarówno generator jak i UPS nic nie załatwiają /poza PC/. Po kilkugodzinnej przerwie kocioł i tak się sam załączy, a dyskomfort braku ogrzewania w tym czasie jest żaden. Co najwyżej wkurza mnie otwieranie ręcznie bramy od garażu i wjazdowej na posesję.
Uff... Rzeczywiście czwartek jest najgorszym dniem tygodnia icon_wink.gif. Chwalić koniec już blisko.


Czy ja wiem czy się spieramy? po prostu wymieniamy swoje poglądy icon_biggrin.gif
A co do bramy to polecam automatykę na fotokomórkę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że muszę wyjaśnić oczywistą oczywistość.
Zaprojektowany i wykonany jako grawitacyjny, a nie wymuszony.
Dokładnie tak samo jak DGP zaprojektowana i wykonana jako grawitacyjna a nie wymuszona turbiną (wentylatorem).
Teraz jasne.






Zrób akcę ogólnoświatową i wytłumacz to tym, które chodzą bez prądu. icon_biggrin.gif



Może najpierw zacytuj całość. Potem mondraluj icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Też mam podobny dylemat i w sumie jeszcze nie wymyśliłem jak go rozwiązać. Chodzi mi o grzanie bez prądu w wypadku długotrwałych przerw w dostawie prądu, także UPS nie wchodzi w grę. Wg mnie najsensowniej byłoby zrobić CO grawitacyjne na ekogroszek z dużą zasypową komorą awaryjną. Ciekawe czy rurki o większych średnicach da się ukryć w ścianach?Innym rozwiązaniem jest kominek z DGP. Minus jest taki że kominek w domu jako taki to dla mnie bezsensowny wydatek , wizja super klimatu mnie nie kręci i budowanie kominka tylko po to żeby móc grzać bez prądu...bez sensu. I w sumie nie wiem. Czy da się zrobić CO grawitacyjnie, żeby nie było widać rur na wierzchu?
Link do komentarza
Jeśli ogrzewanie ma być tylko w razie awarii, to pomyślałem sobie, że bez sensu jest budować całą instalację.
To tak jakby w garażu trzymać drugi samochód w razie jakby ten pierwszy kiedyś się popsuł.
Za to dla świętego spokoju warto kupić sobie jakieś alternatywne źródło ciepła np


Link do komentarza
Cytat

Nie chciałem tego mówić głośno, żeby nikt się nie nabijał, ale w obecnej sytuacji może do tego nie dojdzie. Zależy mi na grawitacyjnym CO, ponieważ obawiam się wojny, która dopóki żyje Putin jest możliwa. Wówczas pierwsze co to nie będzie prądu...



Faktycznie nie jest dziś do śmiechu. I uzależnienie się od jednego źródła energii może się zemścić.
Ale nie martw się, w razie czego to sojusznicy nas obronią... jak w 1939 icon_wink.gif

To nie musi być nawet wojna, wystarczy embargo.
Link do komentarza
Cytat

Z tamtej strony to my bardziej od gazu jesteśmy uzależnieni niż od prądu.
A jak będzie wojna (za miedzą) to braki w dostawie energii będą najmniejszym zmartwieniem.



Nie macie jeszcze kokluszu, albo innej brucelozy że się zajmujecie takimi głupotami? Ktoś tam przezyje, więc niech się wtedy martwi! Ja nie mam zamiaru.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...