Skocz do zawartości

Slup żelbetowy, zamiana ?


Recommended Posts

Witam z po raz pierwszy ! :)

 

Mam gotowy projekt budowlany domu przy wiązowej 3 w odbiciu lustrzanym. Projekt zostal wybrany ze względu na małą działkę, więc wielkiego wyboru nie  mielismy. Od jakiegos czasu siedze,  analizuje, planuje i zaczął mi przeszkadzać słup żelbetowy na wejściu do salonu. Przesuniecie go, albo zmiana ( tylko na co ) znacznie polepszyłaby wejście  do salonu i zwiększyła wizualnie przestrzeń. Czy istnieje jakas możliwość zmiany ? Czy koniecznym jest wprowadzenie znacznych zmian w projekcie ? Czy jest to opłacalne ?

IMG_20211213_180446.jpg

IMG_20211213_180459.jpg

Link do komentarza
1 minutę temu, Elfir napisał:

konstruktora to ogarnia we własnym zakresie architekt adaptujący.

 

Ogarnia, albo i nie. Jeśli ma uprawnienia konstrukcyjne, to ogarnia. Ale konstruktorzy w sprawach istotnych, lubią się "dobezpieczać" opinią innego konstruktora. A ten słupek może być bardzo ważny, albo mniej. To oni zadecydują.

A jeśli tak, to na wprowadzeniu tej zmiany znajdą się pieczątki obydwu specjalistów.

Link do komentarza
14 godzin temu, Elfir napisał:

robisz dłuższy podciąg

Ale w którym miejscu ten podciąg, z lewej jest ściana nośna a z prawej trzon kominowy, Ten słup...hmmmm co on wnosi do sprawy? ta ścianka od klatki schodowej ma 19 cm. Zapytaj konstruktora czy by bez tego słupa się obyło bo na poddaszu w tym miejscu jest przesunięcie ścianek  nie wiem co ten słup ma podpierać. Konstruktor prawde ci powie.

Link do komentarza

to jeszcze wklej przekrój A bo tam opiera się belka "dźwigająca schody"?

a słup to raczej bardziej do likwidacji niż zamiany czy przesunięcia

sprawę załatwiłaby belka nad tym otworem 249 cm, długości ze 300cm jeżeli dałbyś słupy na końcach lub dłuższa, żeby miała dość oparcia jeżeli bez słupów, ściana z czego? silikatów?

obraz.png.819c31d1fe38bcff9148e7af1ad38af1.png

 

dodatkowa belka oczywiście, lub kompilacja z tą pod strop, to może zaprojektować konstruktor, kwestia jak możesz ingerować projektowo w posiadaną dokumentację, ewentualnie zwróć się do autorów projektu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...