Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zadaszenie tarasu - jakie zasłony?


Recommended Posts

Myślę, że można znaleźć również zasłony do górnej belki ze spadkiem. Można ewentualnie dac poziomą belkę/ listwę od pierwszego słupka do ostatniego a te pola wypełnić przezroczystym akrylem np. w kolorze miodowym, brązowym etc. lub podsufitką, płytą OSB pomalowana w kolorze przęseł lub płytek tarasowych.

Można dac tez 2 belki miedzy przęsłami i wtedy różnica będzie mniej widoczna, a osłona pola bliżej ściany wyższa o dosłownie kilka/naście cm.

Link to postu

Czy masz zamiar założyć zasłony tego typu?

obraz.png.0bc5a3e19b20aa93087144d23d5a5243.png

Jeśli tak, to

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

można znaleźć również zasłony do górnej belki ze spadkiem.

Będą miały kształt trapezu i będą zasuwane do tej wyższej belki/słupa...

 

Rodzina moja mieszka na Kaszubach  i ma podobny taras. Zaczęli od kupienia ciężkich zasłon od słońca. W pierwszym sezonie użytkowania - kawusia, brydż do późnej nocy... - i okazało się, że te zasłony osłaniają od słońca, ale od wiatru już nie... ciągnął po nogach :bezradny: Pozostawili drewnianą balustradę/krzyżaki, ale dodali na tą wysokość szkło hartowane, czy klejone... W następnym sezonie dodali na wczesną jesień i późną wiosnę demontowalne płyty - ale już z pleksi, ze względu na ciężar i większe bezpieczeństwo przenoszenia i montażu...

Link to postu
Dnia 11.12.2021 o 18:42, Janusz Budowlany napisał:

Zadaszyłem taras jak na zdjęciu i chciałbym po bokach wiaty powiesić np. zasłony (słońce, zacinający deszcz etc.)

Tylko jakie zasłony skoro zadaszenie jest ze spadem (bo taki spad musiał być) a wszystkie zasłony tarasowe oferowane są dla wiat z dachem poziomym.

 

Macie Państwo jakieś pomysły?

 

taras22.jpg

Firmy zajmujące się firankami i zasłonami na pewno poradzą sobie z uszyciem zasłony na wymiar tarasu (z uwzględnieniem spadku zadaszenia). Tak jak pisali przedmówcy tkaninę w kształcie trapezu będzie można przesuwać np. po metalowej lince i związywać przy wyższym słupku. Podobnie robi się dekorując okna na poddaszu ze skosami.

Link to postu
9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza napisał:

Firmy zajmujące się firankami i zasłonami na pewno poradzą sobie z uszyciem zasłony na wymiar tarasu (z uwzględnieniem spadku zadaszenia). Tak jak pisali przedmówcy tkaninę w kształcie trapezu będzie można przesuwać np. po metalowej lince i związywać przy wyższym słupku. Podobnie robi się dekorując okna na poddaszu ze skosami.

1. Z pomocą wujka google napiszę do kilku firm i zapytam czy uszyją mi zasłony z "górnym skosem";

2. Przeglam od kilku tygodni internet i nie znajduję odpowiedzi jakie karnisze są odporne na deszcz, śnieg i słońce, znalazłem tylko, oferty dotyczą tylko cienkich linek....

taras22.jpg

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zrobiłem podłączenie i mam kolejny problem. Przy włączonym okapie, powietrze odbija się w kominie i powoduje, że nieczystości wlatują przez kratkę wentylacyjną. Podłączenie zrealizowane jest jak na zdjęciu: - po lewej kratka wentylacyjna której używam - na dole kratka wentylacyjna, u góry - wlot z okapu - po prawej widok z boku. Przewód wentylacyjny z okapu nachodzi na górną część kratki (czarna linia pionowa to ściana)   Pewnie pasowałoby zrobić wylot z kratki do góry w kominie, ale nie wiem jak to zrobić. Kratka wentylacyjna po stronie wewnętrzenej nie ma żadnej tulei żeby można było coś nałożyć. Jakieś podpowiedzi?
  • Witam,   Chcę zamontować używany zlewozmywak stalowy. Wycięcie w blacie jest. Pod zlewozmywakiem jest uszczelka, która jest już jednak mocno wysłużona.   I teraz moje pytanie. Jak ten zlew zamontować? Myślałem żeby usunąć starą uszczelkę i po prostu zasilikonować go na około silikonem sanitarnym i pod spodem dociągnąć "łapkami" które były w komplecie. Czy jest jakaś inna koncepcja? Co z uszczelką pod spodem? Myślę ją usunąć - powoduje, że zlew lekko (milimetr) się ugina, więc myślę żeby zasilikonować bez niej. Czy słusznie?
  • Dobry wieczór.   Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie.   Pozdrawiam.
  • Dzień dobry chcę wybudować dom znalazłem projekt w miarę przypadający do gustu ponieważ szukałem projektu bez słupów z betonu komórkowego z wiązarami o wymiarach 12 x 9,5 i było ciężko. Na etapie adaptacji projektu. 1. Czy mogę dowolnie obracać projektem na działce uwzględniając nieprzekraczalną linię zabudowy czyli jeżeli na projekcie wejście jest od drogi czyli zachodu czy mogę zmienić je od północy obracając projektem. 2.Projekt posiada dach o kącie 25st miejscowy plan zagospodarowania posiada chyba 40 nie znam się czy mogę zmienić ten kąt: 3. czy mogę całkowicie zmienić ścianki i układ pomieszczeń okien i drzwi jeżeli projekt jest parterowy ściany nośne tylko zewnętrzne plus dach z wiązarów ze stropem drewnianym gdzie ścianki działowe nie mogą dotykać stropu. 15. Teren o symbolu 12c MJ,U z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczalną funkcją usługową 2) Ustalenia funkcjonalne a) Funkcja podstawowa – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. b) Funkcja dopuszczalna – zabudowa usługowa nieuciążliwa. 3) Ustalenia kompozycji i form zabudowy a) Tereny zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. b) Istniejąca zabudowa do zachowania, modernizacji i przekształceń. c) Maksymalna wysokość nowej zabudowy - 2 kondygnacje, w tym jedna kondygnacja jako poddasze użytkowe, do 10,0 m od poziomu terenu do kalenicy. d) Dachy dwuspadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachu 40°. e) Maksymalna powierzchnia zabudowy działki 35%. f) Powierzchnia terenu usług do 30% powierzchni zabudowy. g) Obowiązująca linia zabudowy wg rysunku zmiany planu. 4) Zasady podziału terenu a) Dopuszcza się podział na działki o powierzchni minimum 1000m² z frontem działki minimum 30 m. b) Każda nowo wydzielona działka musi mieć dostęp do drogi 06KD lub 08KD. 5) Ustalenia z zakresu ochrony środowiska a) Powierzchnia biologicznie czynna minimum 50% powierzchni działki. b) Od dróg dojazdowych i wzdłuż granic działek należy wprowadzić zieleń izolacyjną lub ozdobną. 6) Ustalenia wynikające z ochrony dóbr kultury Część terenu wg rysunku zmiany planu objęta jest strefą W-III ograniczonej ochrony archeologicznej stanowisk nr 3, 4, 5, 6, 8, 10. Obowiązują ustalenia wg § 6 ust. 1niniejszej uchwały.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...