Skocz do zawartości

Podłączenie do prywatnego wodociągu


Recommended Posts

Pytanie: Witam. Jestem w posiadaniu działki przez którą przechodzi prywatny wodociąg. Jego właścicielami jest aż 40 osób, powstał przed nabyciem mojej działki. W księgach wieczystych nie ma mowy o służebności, dzierżawa nie jest płacona ani nigdy nie była, obecnie chcąc się budować chciałam wystąpić o zgodę odpłatnie oczywiście na podłączenie i tu zaczynają się schody bo 5 osób z tych 40 nie wyraża na to zgody. Co mogę w tej sytuacji, właścicielem jestem od 10 lat i nie miałam wcześniej informacji o tym że biegnie przez działkę wodociąg.

Link do komentarza

No trzeba wystąpić do nich o rozpoczęcie płacenia dzierżawy z alternatywą usunięcia wodociągu z Twojej działki.

 

Ale tej zasuwy poszukaj. Ona nie rzuca się w oczy, po latach może być zarośnięta, zasypana warstewką ziemi... Ja mam tak na swojej działce na wsi. Sam zapominam, że jest i parę razy ze zdziwieniem odkrywałem, że grabie mi o coś zaczepiają. 

Link do komentarza

Dziękuję za podpowiedź poszukam i o wystąpienie w opacie za dzierżawę od momentu kiedy zostałam właścicielem także pomyślałam, chce załatwić to w sposób polubowny ale chyba się nie da. Woda jest doprowadzona do 40 domostw, ustaliłam że poprzedni właściciele mający działkę obok  ustnie zgodzili się aby rury szły w tej działce, bo nie było innej możliwości aby wodę doprowadzić do innego z sąsiadów, zawiłe to. Gmina także nie doprowadziła tam wodociągu gminnego to samo zrobią z kanalizacja jak się okazuje o ta część wsi leży na pewnym podwyższeniu terenu. Boje się że zostanie mi kopanie studni, woda na pewno jest tylko koszty dużo wyzsze

Link do komentarza
Dnia 8.12.2021 o 20:25, retrofood napisał:

No trzeba wystąpić do nich o rozpoczęcie płacenia dzierżawy z alternatywą usunięcia wodociągu z Twojej działki.

 

Ale tej zasuwy poszukaj. Ona nie rzuca się w oczy, po latach może być zarośnięta, zasypana warstewką ziemi... Ja mam tak na swojej działce na wsi. Sam zapominam, że jest i parę razy ze zdziwieniem odkrywałem, że grabie mi o coś zaczepiają. 

Niestety nie ma jej sprawdzałam i kontaktowałam się z poprzednimi właścicielami i to potwierdzili . Czy mogę coś jeszcze, czy mam jakieś prawne furtki w uzyskaniu zgody na podłączeniu. Proszę o pomoc

Link do komentarza

z innej beki

na geoportalu jest wykazany wodociąg?

skoro w KW nie jest ujawniona jakakolwiek służebność to możesz pierw delikatnie wspomnieć, że "ciało obce" zostanie usunięte, jeżeli z niego nie możesz korzystać

a potem na wydrę, sądownie to możesz się sądzić o działkę na księżycu, tyle samo Ci zajmie, kolega radzi z tarota :bezradny:

 

a co oznacza na wydrę? - kwestia zawartości ewidencji geodezyjnej

Link do komentarza
Dnia 8.12.2021 o 20:25, retrofood napisał:

Ale tej zasuwy poszukaj.

 

Dnia 10.12.2021 o 08:07, Dorotka Szubert Kubieniec napisał:

Niestety nie ma jej sprawdzałam i kontaktowałam się z poprzednimi właścicielami i to potwierdzili

 

Ta zasuwa może być usytuowana w niedalekiej odległości od "głównej" nitki, np na trawniku przy ulicy, na chodniku - niekoniecznie na terenie działki Dorotki... bo na pewno musi być na początku tego odgałęzienia...

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
54 minuty temu, animus napisał:

A co tak się męczysz  odkop rurę, poczekaj jak przyjdzie mróz, rura zamarznie woda przestanie im lecieć. :takaemotka: 

 

Tylko przygotuj jakieś wiarygodne wytłumaczenie tego wykopu. Żeby nie było sabotażu. Ja np. badałem grubość wierzchniej warstwy gleby, aby ustalić jej żyzność. Albo w nadziei wykopania złota na przykład...

Najlepiej jest zrobić dyskretny odwiert wiertłem do słupków. W oczy się nie rzuca.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...