Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

witam . Czy ktoś z państwa ma rozwiązanie z wilgotna rurą z łazienki na piętrze .

Recommended Posts

Poci się w tej dolnej łazience?

Co jest na piętrze? rura odpowietrzająca? nie jest zaizolowana? Jakie odpływy zbiera? wystaje ponad dach?

Wentylacja w tej zapoconej łazience jest sprawna? grawitacyjna, czy mechaniczna?

Wentylacja - a raczej jej brak - może być podstawową przyczyną nieodprowadzania wilgoci z łazienki i kondensacji na wyziębionej  - przez zimną rurę - ścianie... a jak para się skondensuje, to prawem grawitacji - spływa na podłogę...

A taka rura, przed obudową powinna była być zaizolowana wełną, czy chociażby pianką na grubo...

16 godzin temu, klon napisał:

Rura kanalizacyjna z piętra obudowana solbetem i płytkami w dolnej łazience ,, poci się ,, i skrapla się na podłodze , czy ma ktos pomysł jak tego uniknąć ?

Moja opinia jest zgodna z retrofood.

Różnica temperatury między tym co płynie w rurze a temperaturą przy podłodze. Izolacja rury by pomogła, ale skoro jest zabudowana, to nie ma jak tego zrobić bez "demolki". Ewentualnie - jakąś dziurkę bym nawiercił i piankę niskoprężną wcisnął. Chodzi o izolator. Może ma ktoś lepsze pomysły?

18 godzin temu, klon napisał:

Rura kanalizacyjna z piętra obudowana solbetem i płytkami w dolnej łazience ,, poci się ,, i skrapla się na podłodze , czy ma ktos pomysł jak tego uniknąć ?

Powodem pocenia jest brak izolacji na rurze kan..

Na ostatnim piętrze zawsz trzeba izolować rurę kanalizacyjną połączoną z odcinkiem rury wywiewnej w dachu., punkt rosy wypada na zewnętrznej ściance rury, wilgoć przenika dalej, rura kanalizacyjna jest zakończona na dachu rurą wywiewną, powietrze zewnętrzne wlewa się do środka przy ściankach a środkiem wylatuje ciepłe z gazami. 

Trzeba odkuć, przy następnym remoncie,  owinąć rurę np. izolacją ekran za grzejnikowy:     

https://allegro.pl/listing?string=ekran zagrzejnikowy&bmatch=e2101-d3794-c3683-p4311-hou-1-5-1021

EKRAN-ZAGRZEJNIKOWY-MATA-ALUMINIOWA-10M

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

A to ciekawe, bo my mamy wyziew fi 50 ale PVC i nigdy nie była mokra, ani w kibelku, ani na strychu. Także autor ma pewnie żeliwną i tu jest pies pogrzebany. I nie wiem nawet czy izolacja w takim wypadku cokolwiek pomoże.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, vlad1431 napisał:

autor ma pewnie żeliwną

Wystarczy PCV , robi się to samo, przerabiałem ludkom już takie niedoróby,

Wystarczało  w nowszej wersji opianować, albo dawniej gdy nie było jeszcze styropianów, zawinąć papierem falistym przed zamurowaniem, tak żeby ściana nie domykała bezpośrednio do ścianki rury kanalizacyjnej.   

Nad tą rura jest łazienka  i z tej łazienki idzie rura do dołu , na dole przyłączona jest do niej kolejna łazienka i to wszystko wchodzi pod podłogę w łazience dolnej i ok 8 mb pod domem w piasku zasypowym - do kanalizacji , Jak rozumiem muszę ja ocieplić pianką ( da się to zrobić tylko muszę wyciąć trochę okienek może pomoże Dzięki

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Zygmunt
      Brak możliwości odpływu skroplin z tacy jednostki zewnętrznej (taca jak sito, brak zaślepek oraz króćca odpływu skroplin. TOTALNA PORAŻKA.
    • Po co wyważać otwarte drzwi... wystarczy zamontować grzałkę, jaką stosują akwaryści w swoich hodowlach rybek... 
    • No cóż, może niebawem zostaną opatentowane podgrzewacze do wody w spłuczkach. Znany slogan, zamiast zająć się przyczyną, trzeba będzie opracować nową metodę walki ze skutkiem. Nie wiem dlaczego, ale ostatnio wiele sytuacji kojarzy mi się z walką ze stonką w PRL. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Witam. Potrzebuję pomocy. Wykonaliśmy izolację fundamentów " HYDROIZOLACJA CIEŻKĄ NA FUNDAMENT firmy Emulbit " (zdjęcia produktu poniżej). Produkt jest fatalny!!!!!! Teraz nie możemy sobie poradzić z tą sytuacją. Produkt zareklamowaliśmy bezpośrednio u producenta. Cała powłoka hydroizolacji rozpływa się pod wpływem wody mimo upływu zalecanego czasu. W odpowiedzi na reklamację u producenta usłyszeliśmy, że trafiła nam się taka partia. Firma przesłała nam utwardzacz, który miał związać nałożoną izolację . Później była już tylko gorzej. Cała powłoka zaczęła łuszczyć się jak skóra po opalaniu. Producent zalecił ściągnąć całą powłokę i nałożenie nowej hydroizolacji, która nam dostarczył. Tak zrobiliśmy. Zobowiązał się też ponieść koszty za tą usługę firmie wykonawczej. . Producenta wysłał firmę kurierską po odbiór produktu i do dnia dzisiejszego ani my nie dostaliśmy zwrotu pieniędzy za zakupioną izolację ani firma budowlana, która wykonała tą usługę!!!!! NIE POLECAM !!!! Niestety i ta nowa izolacja nie była wcale lepsza. Upłynęło już kilka tygodni a deszcz wypłukuje nam izolację jak farbę plakatową . Poniżej zdjęcia z naszej budowy! Co teraz z tym zrobić? Bardzo proszę o fachową poradę. 
    • Zabezpieczenia masami i innymi wynalzakami jest ważne, ale zadaniem melioracji jest zebranie wody i po to się tę meliorację robi. Z rynną betonową chodziło mi o to, żeby zabezpieczyć dren (rurę drenażową) przed osiadaniem, bo piszesz, że było kombinowane i grunt jest grząski. Jak wysoko będziesz sypał ten kamień? Ja sypałem do samej góry i na samej górze na suchym betonie położone są krawężniki, żeby ziemia bezpośrednio nie stykała się ze ścianami piwnicy. Cieki podziemne to jedno, a drugie to, że wilgoć siedzi w gruncie. Dlatego ja nie izolowałem ścian piwnicy, bo stwierdziłem że jest to zbędne. A woda i tak sobie popłynie gdzie będzie chciała, nawet jakbyś nasypał i ubił 2 metry ziemi. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...