Skocz do zawartości

podniesienie poziomu podłogi


Recommended Posts

Na początku zaznaczę, że jestem laikiem. Remontuję mieszkanie i mam problem z podniesieniem poziomu podłogi. Podłoga na korytarzu  z położonymi płytkami jest o 4cm wyższa niż ta w pokoju. Chciałbym się poradzić czy mógłbym podnieść ten poziom styropianem i położyć bezpośrednio na to panele. Panele prawdopodobnie 8mm, więc styropian byłby 3cm oczywiście ze zwiększoną twardościa. Czy byłyby z tego powodu jakieś problemy, czy raczej by to wytrzymało. W pokoju będzie stał narożnik i jakieś pojedyńcze szafki przy ścianie.

Link do komentarza
1 godzinę temu, igor1111 napisał:

 Panele prawdopodobnie 8mm, więc styropian byłby 3cm oczywiście ze zwiększoną twardościa.  

 

Ale pod panele trzeba dać warstwę wygłuszającą i stabilizującą. Ja mam płyty dedykowane, takie zielone. One mają grubość chyba 10 mm. A 20 mm to juz co chcesz. Może być styropian, mogą być plyty OSB. Milimetr czy dwa końcowej różnicy zniwelujesz listwą progową.

Link do komentarza
16 godzin temu, joks napisał:

Dałbym 2cm styro i płytę OSB na pióro i wpust .

Dokładnie, trzeba pod panelami mieć stabilne podłoże, a bezposrednio na styropianie - nawet najtwardszym ta podłoga może pływać. i przy dobijaniu paneli uszkodzisz na 100% styropian. Pomysł joksa jest chyba najlepszy i najszybszy.

Link do komentarza
36 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 przy dobijaniu paneli uszkodzisz na 100% styropian.  

 

Nie wiem jakie dobijanie paneli masz na myśli. Ja panele ułożyłem bez żadnego "dobijania". Łączenia paneli maja zamki, które zapewniają dokładne połączenie, bez używania dużej siły fizycznej. A podłoże pod panele, znaczy te płyty "zielone", o których wspomniałem, są miękkie. Podobne jak miękka płyta pilśniowa. Można je łamać w dłoniach niczym rozpałkę na grilla.

Mają wymiar chyba 60 x 60 cm (nie pamiętam dokładnie) i układane są swobodnie na posadzce, bez żadnego łączenia. I nawet kliny przy ścianach dawałem jedynie w sensie technologicznym, czyli do stabilizacji podłogi podczas prac. Po ułożeniu całości zostały wyjęte, jako zbędne.

Od tamtego czasu minęło już ładnych kilka lat i nic z podłogami się nie dzieje.

 

 

PS. Czy Kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest już zauktalizowany, po ostatnich poprawkach w ustawie? Dobrze byłoby umieścić tam datę ostatniej aktualizacji przepisów, na których się opiera.

Link do komentarza
18 godzin temu, igor1111 napisał:

Chciałbym się poradzić czy mógłbym podnieść ten poziom styropianem i położyć bezpośrednio na to panele. Panele prawdopodobnie 8mm, więc styropian byłby 3cm oczywiście ze zwiększoną twardościa. Czy byłyby z tego powodu jakieś problemy, czy raczej by to wytrzymało. 

Możesz tak zrobić, styropian parking 3 cm przyklej do podłogi, na to folia budowlana i panele 8mm na click.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...