Skocz do zawartości

podniesienie poziomu podłogi


Recommended Posts

Na początku zaznaczę, że jestem laikiem. Remontuję mieszkanie i mam problem z podniesieniem poziomu podłogi. Podłoga na korytarzu  z położonymi płytkami jest o 4cm wyższa niż ta w pokoju. Chciałbym się poradzić czy mógłbym podnieść ten poziom styropianem i położyć bezpośrednio na to panele. Panele prawdopodobnie 8mm, więc styropian byłby 3cm oczywiście ze zwiększoną twardościa. Czy byłyby z tego powodu jakieś problemy, czy raczej by to wytrzymało. W pokoju będzie stał narożnik i jakieś pojedyńcze szafki przy ścianie.

Link do komentarza
1 godzinę temu, igor1111 napisał:

 Panele prawdopodobnie 8mm, więc styropian byłby 3cm oczywiście ze zwiększoną twardościa.  

 

Ale pod panele trzeba dać warstwę wygłuszającą i stabilizującą. Ja mam płyty dedykowane, takie zielone. One mają grubość chyba 10 mm. A 20 mm to juz co chcesz. Może być styropian, mogą być plyty OSB. Milimetr czy dwa końcowej różnicy zniwelujesz listwą progową.

Link do komentarza
16 godzin temu, joks napisał:

Dałbym 2cm styro i płytę OSB na pióro i wpust .

Dokładnie, trzeba pod panelami mieć stabilne podłoże, a bezposrednio na styropianie - nawet najtwardszym ta podłoga może pływać. i przy dobijaniu paneli uszkodzisz na 100% styropian. Pomysł joksa jest chyba najlepszy i najszybszy.

Link do komentarza
36 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 przy dobijaniu paneli uszkodzisz na 100% styropian.  

 

Nie wiem jakie dobijanie paneli masz na myśli. Ja panele ułożyłem bez żadnego "dobijania". Łączenia paneli maja zamki, które zapewniają dokładne połączenie, bez używania dużej siły fizycznej. A podłoże pod panele, znaczy te płyty "zielone", o których wspomniałem, są miękkie. Podobne jak miękka płyta pilśniowa. Można je łamać w dłoniach niczym rozpałkę na grilla.

Mają wymiar chyba 60 x 60 cm (nie pamiętam dokładnie) i układane są swobodnie na posadzce, bez żadnego łączenia. I nawet kliny przy ścianach dawałem jedynie w sensie technologicznym, czyli do stabilizacji podłogi podczas prac. Po ułożeniu całości zostały wyjęte, jako zbędne.

Od tamtego czasu minęło już ładnych kilka lat i nic z podłogami się nie dzieje.

 

 

PS. Czy Kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej jest już zauktalizowany, po ostatnich poprawkach w ustawie? Dobrze byłoby umieścić tam datę ostatniej aktualizacji przepisów, na których się opiera.

Link do komentarza
18 godzin temu, igor1111 napisał:

Chciałbym się poradzić czy mógłbym podnieść ten poziom styropianem i położyć bezpośrednio na to panele. Panele prawdopodobnie 8mm, więc styropian byłby 3cm oczywiście ze zwiększoną twardościa. Czy byłyby z tego powodu jakieś problemy, czy raczej by to wytrzymało. 

Możesz tak zrobić, styropian parking 3 cm przyklej do podłogi, na to folia budowlana i panele 8mm na click.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...