Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pęknięcia tynku zewnętrzne

Recommended Posts

Cześć, w domu który mamy zamiar kupić są pęknięcia na tynku z zewnątrz (w środku nic nie widać, kilkuletnie tynki+poddasze nie zaadaptowane)

Problemem tutaj jest ewidentnie brak dylatacji przy dobudówce, i zbyt słabe poroża(to możliwe?) 

Miał ktoś podobny problem, wiem że powinien to obejrzeć konstruktor, ale liczę że może ktoś coś powie 

Dom podpiwniczony, fundamenty ceglane

IMG_20210915_143748.jpg

IMG_20210915_143753.jpg

IMG_20210915_143613.jpg

IMG_20210915_143558.jpg

IMG_20210915_143620.jpg

IMG_20210915_143649.jpg

IMG_20210915_143555.jpg

IMG_20210915_143156.jpg

Ja bym się bał mieszkać. Pęknięć od wewnątrz pewnie nie widać, ale wydaje się to kwestią czasu. Ściany szczytowe już pękły od wewnątrz, także według mnie się to nie zatrzyma, tylko pójdzie w dół i głębiej w ściany nośne.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Tak jest to na dofinansowanie z programu PONE. Ogrzewanie wybraliśmy takie gdyż kalkulacja kosztów inwestycji wyszła najniższa a koszty eksploatacji powinny być niższe od węgla czy pelletu. To jest najnowsza technologia która ma za zadanie oszczędzać a nie marnować energię elektryczną. Proszę poczytać o AeroFlow. Tona węgla to jakieś plus minus 3-4 tyś prądu w miesiącu na pewno tylko nie zużyje. Według kalkulacji powinno być ok. Biorę pod uwagę black outy ale jaki piec teraz będzie działać bez prądu ,prawie żadny. Możliwość instalacji pompy zerowa. Także jest jak jest. A koszty jakiegokolwiek teraz ogrzewania będą ogromne .      Dodam iż większość moich znajomych ma pompy bez fotowoltaiki i chyba takich osób jest dużo poza nimi. Także nie sądzę by na długie okresy mogli wyłączać prąd bo chyba ludzie by ich roznieśli.
    • Się zafuguje się i bedzie jak trza...
    • https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,28945345,wegiel-z-kazachstanu-poszedl-pod-mlotek-w-olsztynie.html
    • Ostatnio bylam na dzialce w poniedzialek, i zajrzalam tam dzisiaj. Jak na trzy dni, to wysyp raczej skromny.     Przed odjazdem, obeszlam jeszcze raz dzialke, i znalazlam te     A przeciez obeszlam prawie kazde drzewo dookola, i ich nie bylo. A moze przedtem sie pochowaly ? Urosly takie duze w ciagu poltorej godziny ? W kazdym badz razie, podwoilam zbiory, i to sie liczy. Czternascie grzybkow, to juz cos !  Juz podgotowane i zamrozone 
    • To chyba zmiana sposobu ogrzewania na elektryczne z udziałem jakiegoś dofinansowania?   W tych trudnych czasach to spore ryzyko, zwłaszcza, że rząd wprowadza  limit zużycia energii elektrycznej, po niższej cenie i mogą do tego wystąpić jeszcze blackouty w godzinach nocnych.    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...