Skocz do zawartości

Co na brzydkie parapety?


Skimona

Recommended Posts

14 godzin temu, Skimona napisał:

Po poprzednim właścicielu zostały okna i parapety. Niestety parapety (plastik jak na moje oko) są porysowane, bo prostu wyglądają jak zniszczone, szczególnie w kuchni. Co dać na te parapety - okleinę?

Daj kwiatki w doniczkach :) Tak całkiem serio - polakieruj/pomaluj farba akrylową lub ewentualnie są takie okleiny/laminaty na gorąco. To najtańsze opcje.

Link do komentarza
18 godzin temu, Skimona napisał:

Po poprzednim właścicielu zostały okna i parapety. Niestety parapety (plastik jak na moje oko) są porysowane, bo prostu wyglądają jak zniszczone, szczególnie w kuchni. Co dać na te parapety - okleinę?

Można kupić cienkie nakładki parapetowe z PVC w różnym kolorze. Na pewno będą wyglądały lepiej niż pomalowany plastik lub okleina.

np. takie

1mb kosztuje 50-60 zł

Można je kupić np. w markecie budowlanym.

 

Przechwytywanie.JPG

2.JPG

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Mysle, ze zeby ktos mogl cos sensownie doradzic, to przydalaby sie ogolna fotka tego parapetu, cos w tym rodzaju:

 

 

parapety-top-mob-1694036665.jpg.2b23d838fc1ee3bc5599000c965f32a4.jpg

Zdj. Perfekt Design

 

Po prostu stan przed oknem i zrob mu portret, tak od polowy :)

 

Przydaloby sie rowniez troche szczegolow - jak parapet jest osadzony, wykonczenie przy scianach, oknie, itp.

 

images.jpg.4b644fe49be4c46cd4148b559d481bd3.jpg

Zdj. dom.wp.pl

 

Moze rowniez jakas fotka od spodu, nie wiem, o to i inne szczegoly juz moga pytac osoby radzace.

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza

Ogólnie jest na forum problem pytaczy...

 

Zada taki pytanie, ogólne, bez "ujawniania" szczegółów "drażliwych", acz istotnych. my tu próbujemy coś więcej od pytacza wyciągnąć, on skąpi nam informacji - niekiedy kluczowych... "Dyskusja" się rozwija, często w absurdalnych kierunkach... Skromnie pytam o fotkę, wiem, że w tym momencie jest to mało możliwe, ale po jakimś czasie... sami widzieliście :zalamka:

 

BARDZO rzadko trafia się pytacz, który zreferuje problem, zada pytanie - wystarczą dwie, trzy rady i problem rozwiązany... albo i nie...

 

Tak sobie pomarudziłem...

Link do komentarza
Dnia 8.12.2021 o 17:35, Skimona napisał:

jak komuś przeszkadza wystarczy nie odpowiadać, a nie wylewać swoich marudzeń

Ale też zastanów się, czy nie mam trochę racji...

Skoro odpowiadamy, to - przeważnie - po to, żeby pomóc, rozwiać wątpliwości pytacza, coś podpowiedzieć z racji naszego doświadczenia, naszej praktyki w zakresie naszej wiedzy...

Ale czasem aż chce się "pomarudzić"...

Link do komentarza

Dobrze, nie kwestionuję odpowiedzi udzielonych na postawione przeze mnie pytania. Każdą odpowiedź czytam uważnie i wybieram. To, że już coś tam kupiłam (np[. tapetę) nie znaczy, ze nie mogę zadać pytanie co by lepiej pasowało. Człowiek wiele razy cos kupi a potem się okazuję, ze to nie pasuję. Ja się nie znam na urządzaniu wnętrz, więc zadaje pytania. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
1 minutę temu, Katarzyna Michocka napisał:

noszę się z zamiarem przemalowania.

A z czego masz ten parapet wykonany?

 

Cyknij fotkę teraz, zachowaj ją, powtórz cyknięcie po przemalowaniu, zachowaj ją również, potem cyknij za jakiś rok - i porównaj te fotki...

Ewentualne możesz efektami pochwalić się tutaj...

Co Ci szkodzi...

Przecież nie będzie danych wrażliwych...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...