Skocz do zawartości

Dziura wokół rury gazowej


Recommended Posts

Witam,

 

miałem ostatnio wymienioną rurę gazową w kuchni i pan majster zostawił to w takim oto stanie jak na zdjęciu. Nie mam żadnego doświadczenia budowlano-remontowego, ale chciałbym jakoś samemu to załatać bądź zamaskować. Czy mogę prosić o podanie jakich konkretnie produktów użyć, aby zrobić to jak najprościej? Znajomy polecił mi zapchać dziurę pianką montażową i bezpośrednio na to nałożyć masę szpachlową - czy to ma sens?

rura.jpg

Link do komentarza
9 minut temu, retrofood napisał:

Sens ma jak najbardziej. Tylko jeśli wybierzesz piankę, to po pierwsze, spróbuj oczyścić z pyłu wnętrze tej dziury i samą rurę, a przed samym nakładaniem pianki, te powierzchnie w dziurze radzę lekko zwilżyć zwykłą wodą. Najlepiej rozpyloną. To ułatwi piance przyleganie do powierzchni. 

 

A czy przykładowo taka szpachla się nada: https://www.castorama.pl/szpachla-naprawcza-gotowa-toupret-330-g-id-1089452.html

i będę mógł jej też użyć do wypełniania tego cienkiego nacięcia, które przechodzi przez kawałek starej rury i ściany? I czy pianka nada się też do tej dużej szpary po starej rurze?

Link do komentarza
Dnia 3.12.2021 o 21:57, blichtr napisał:

Witam,

 

miałem ostatnio wymienioną rurę gazową w kuchni i pan majster zostawił to w takim oto stanie jak na zdjęciu. Nie mam żadnego doświadczenia budowlano-remontowego, ale chciałbym jakoś samemu to załatać bądź zamaskować. Czy mogę prosić o podanie jakich konkretnie produktów użyć, aby zrobić to jak najprościej? Znajomy polecił mi zapchać dziurę pianką montażową i bezpośrednio na to nałożyć masę szpachlową - czy to ma sens?

rura.jpg

Zaprawa murarska do oporu lub zaprawy naprawcze, trzeba tylko w specyfikacji sprawdzić, jak szybko wiąże, jakie ma dodatki i jak duże ubytki można "łatać". To wcale nie musi szybko wiązać - wręcz przeciwnie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...