Skocz do zawartości

Pierwszy Ranking Polskich miast przyszłości


Recommended Posts

Wśród polskich największych aglomeracji to Warszawa ma szansę najszybciej uzyskać status miasta przyszłości. Na podium znalazły się też Wrocław i Katowice, a na końcu zestawienia Kraków. To wyniki pierwszego rankingu Polskich Miast Przyszłości 2050, opracowanego przez Grupę Saint-Gobain i Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością. W perspektywie kolejnych 30 lat rozwój polskich miast może podążać ścieżką wytyczoną przez jeden z tych scenariuszy. Życie w nich może być trudniejsze niż dziś.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/aktualnosci/99295-pierwszy-ranking-polskich-miast-przyszlosci

Link do komentarza
Gość Sławek Krakus
Bardzo dobrze że w końcu oceniono Kraków - taki jaki właśnie jest. W pełni zasługuje na ostatnie miejsce. Przeludniony, zakorkowany; z fatalną zabudową. Jedyne stare miasto i stara część Podgórza i Nowej Huty oraz Zwierzyniec to piękne miejsca nie stety co raz bardziej otaczane betonem. W mieście nie dba się o zieleń. Miasto korków, urbanistycznego bałaganu, smogu i znaków drogowych.
Link do komentarza

A Krakowie najbardziej mi się to podoba, że stare kamienice przypominają Patiomkinowskie wsie, z wierzchu w miarę odmalowane, a na dziedzińcu patologia, strach wejść. Swego czasu jeden z mieszkanców Podgórza mnie zapewniał, że już tu takiej patologii nie ma, a za chwilę po wejściu na dziedziniec prawie bęcki dostałem że im drzwi nie zamknąłem na dziedziniec. A ze szczurami najlepiej się zaprzyjaźnić, walczyć nie ma co.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza
9 minut temu, vlad1431 napisał:

 Swego czasu jeden z mieszkanców Podgórza mnie zapewniał, że już tu takiej patologii nie ma, 

 

Szwagier kiedyś mieszkał na Podgórzu. Jeszcze maluchem jeździł. I mu go ukradli.

Ale trzysta metrów dalej - porzucili. Nie odpalił!

Brali go na pych, żeby warkot nie zbudził ludzi, bo to było lato i okna pootwierane. A potem nie mogli odpalić silnika i porzucili. 

Nie wiedzieli, że silnika nie ma. Szwagier za dnia wymontował. Rano miał zakładać inny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...