Skocz do zawartości

Kominek wentylacyjny - co z nim


Recommended Posts

10 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

(co tam będzie?)

To poddasze nieżytkowe ma skosie albo nic nie będzie albo będzie wełna (nie wiem jeszcze czy będzie potrzebna). Ale pod spodem będzie na pewno sufit kondygnacji i ocieplenie na tym suficie.

 

Inspektor i kilka innych osób powiedzieli że to musi być szczelne - skropliny i to co podwieje pod dachówkę wpada przecież wprost do środka. źle myślę?

14 minut temu, retrofood napisał:

 

A wyrżnięty kwadrat można przecież zapełnić chociażby pianką.

Dzięki. Kolego a czy przestrzeń między kontrłatami nie powinna być drożna? Z piany to się zrobi taki czop - ani drożności zgodnie ze spadkiem ani wodoszczelności...

Link do komentarza

Wiesz co? Mieszkam w domu, który od 70 lat na nieużytkowanym poddaszu nie ma żadnych folii i zabezpieczenia przed skroplinami (kryty dachówką). I stoi! Mało tego, z sufitu się nie leje. 

A więc jeśli potrzebujesz uzyskać ciągłość folii i szczelność, to musisz to zrobić sam. Albo zlecić oddzielnie. 

Link do komentarza
3 godziny temu, retrofood napisał:

Wiesz co? Mieszkam w domu, który od 70 lat na nieużytkowanym poddaszu nie ma żadnych folii i zabezpieczenia przed skroplinami (kryty dachówką).

No właśnie zleciłem - papę i deskowanie - temu samemu dekarzowi.

 

To po co papa (albo membrana). Serio pytam, chciałbym zrozumieć...

Link do komentarza
3 godziny temu, Krzysiek G napisał:

Inspektor i kilka innych osób powiedzieli że to musi być szczelne - skropliny i to co podwieje pod dachówkę wpada przecież wprost do środka. źle myślę?

Inspektor ma rację jest specjalna płyta do przejścia przez deskowanie i odprowadzenie bokami skroplin.

Teraz trzeba delikatnie zdemontować dachówkę i obrobić prawidłowo przejście rury w pokryciu wstępnym, następnie ułożyć dachówki.

Sprawdź czy przy oknach dachowych, kominie, czy innych elementach nie zrobił babula, widać że nie radzi sobie ten pan, brak wiedzy podstawowej.       

https://youtu.be/zhAWc6Wutc8?t=169

Link do komentarza
3 godziny temu, Krzysiek G napisał:

Szukałem i szukam dalej. Czy mógłbyś podrzucić jakiś link?

Ekspert%20radzi%202%20Jak%20zamontowa%C4

 

1 godzinę temu, Krzysiek G napisał:

Na filmie jest wysoka sztywna rura.

 

Czy to znaczyłoby u mnie, że ta sztywna rura (PVC) powinna być u mnie na tyle szeroka aby weszła w nią ta rura giętka połączona z kominkiem??

creaton-titania-kominek-wentylacyjny-sig

https://www.creaton.pl/wiedza-i-inspiracje/blog/ekspert-radzi-na-co-nalezy-zwrocic-uwage-podczas-montazu-kominka-wentylacyjnego

 

Jest tego.

90V1czZHQls_gdDboFMLcJMaDCeIgGEyKk8FR58k

http://klubdachy.pl/imgs_upload/photo/Dachy 2010/dachy 08/montaz/1.jpg

http://klubdachy.pl/imgs_upload/photo/Dachy 2010/dachy 08/montaz/2.jpg

http://klubdachy.pl/imgs_upload/photo/Dachy 2010/dachy 08/montaz/3.jpg

http://klubdachy.pl/przeglad/montaz-przejsc-dachowych-w-pokryciu-z-dachowek-betonowych-i-blachodachowek/

Blachodachówka.

Najważniejsze żeby woda z kondensacji płynąca po pokryciu wstępnym nie wlewała się do środka.

kolnierz-uszczelniajacy_178.jpg

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Dnia 3.12.2021 o 15:30, Krzysiek G napisał:

Na filmie jest wysoka sztywna rura.

 

Czy to znaczyłoby u mnie, że ta sztywna rura (PVC) powinna być u mnie na tyle szeroka aby weszła w nią ta rura giętka połączona z kominkiem??

Hej

 

I jak rozwiązałeś ten temat? U mnie ekipa zrobiła identycznie 4 kominki :) i muszę coś z tym zrobić.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mniej niż 90 cm nie uda się uzyskać niestety bo niebezpiecznie blisko będę zbliżał się do zbrojenia ławy. Kanalizacja jest głęboko a do tego mam działkę w dołku i muszę zrobić wysoki fundament żeby zrównać się z drogą. Stąd te problemy.   rewizja w postaci studzienki kanalizacyjnej jest właśnie tym miejscem do którego muszę zrobić ten większy spadek i ona jest na mojej działce więc mam dostęp. Nie do końca w linii proste, myślę że 2 kolana 30 stopni będą potrzebne Jak zmienię trochę projekt wewnętrzny to uda mi się zwiększyć odległość do 9.5 metra Ewentualnie mogę jeszcze przesunąć o 1.5 metra rewizję i uzyskam między domem a rewizją 11 metrów 
    • [url=http://zmkshop.ru/uslugi/stroitelstvo-avtomoyki-i-stantsii-avtozapravki-azs/]завод металлоконструкций здания азс[/url]
    • Chcesz przez to powiedzieć, że bardziej poziomo, zapewne przez różnicę poziomów na działce, nie da się zrobić? Ten siedmiometrowy odcinek z domu do rewizji jest w linii prostej? Rewizja przy wyjściu z domu jest wykonana i dostępna? Dopuszczalny, ale według moich nauczycieli - nieco ryzykowny... Bardziej stałe "odpadki" nie są porywane cieczą, przyklejają się do dna rury, ciecze przepływają nad nimi... Na tych przyklejonych tworzą się zatory i korki... Dlatego pytam o rewizję, które pozwalają na udrażnianie kanalizacji...
    • Cześć,   chciałbym poradzić się w kwestii kanalizacji. Otóż mój problem wygląda tak, że pomiędzy domem a studzienką rewizyjną kanalizacji, którą mam na działce uda mi się maksymalnie uzyskać różnice wysokości 90 cm na 7 metrach odległości.  Daje to spadek rury na tym odcinku około 13%.    Reasumując, na domu spadek 2%, pomiędzy domem a studzienką (7 metrów) 13% i pomiędzy studzienką a główną nitką 4%   Ja wiem, że optymalny spadek to 2% natomiast interesuje mnie czy ktokolwiek był zmuszony użyć tak dużego spadku i u niego to funkcjonuje. Znalazłem kilka informacji, że dopuszczalny jest spadek 15%.   Pozdrawiam Mikołaj.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...