Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Dnia 1.12.2021 o 13:27, gość111 napisał:

Budował ktoś dom z projektu https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-3? Co myślicie?

 

Na wizualizacjach wszystko wygląda efektownie. Otwarta wysoka przestrzeń w salonie może się podobać, ale... na piętrze powstaje 20 m2 niewykorzystanej przestrzeni na holl. Dla odmiany garderoba jest bardzo mała.

Brakuje pralni, tak jak napisał przedmówca.

Ogólnie, jak na tak duży dom, jest za mało powierzchni "gospodarczej". Wbrew pozorom, z uwagi na wygodę mieszkania we własnym domu, to jest bardzo ważne.

 

 

Link to postu

Myślałam, żeby właśnie w jednej z części holu zrobić małą pralnie z suszarnią. Bo to jedyne czego mi brakuje. Poza tym bardzo podoba mi się przestronność i otwartość pomieszczeń. 

Ale na razie szukam opinii, żeby łatwiej było podjąć decyzję.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Link to postu
Dnia 1.12.2021 o 13:27, gość111 napisał:

Budował ktoś dom z projektu https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-3? Co myślicie?

 Ewentualnie można nieco zmniejszyć główną sypialnię (biurko do pracy jest już w gabinecie na dole, toaletkę można przesunąć lub zorganizować w dużej łazience) i pralkę i suszarkę ulokować w powiększonej garderobie.

Link to postu

Ja również przychylam się do uwag przedmówców. Diabelnie drogi dom w budowie :icon_rolleyes:

Ten ułamek ceny za projekt to jest tylko nieznaczna kropla w skali wydatków.

 • Skomplikowany system zadaszeń to po pierwsze potężny koszt, a po drugie ryzyko nieszczelności, jeśli ekipa się nie postara ;)
 • Sporo załamań ścian i udziwnień generujących kolejne koszty wynikające nie tylko z samej budowy, ale również późniejszego użytkowania. Przy takiej bryle nietrudno o mostki termiczne.
 • Skomplikowany, droższy system rynnowy.
 • Nie do końca funkcjonalnie wykorzystana przestrzeń.

To tylko niektóre na "nie".

Funkcjonalności zastosowane w tym projekcie "ubrane" w przyjaźniejszą finansowo bryłę z powodzeniem da się przenieść na projekt indywidualny.

Animus słusznie zauważył - nie kupuj oczami.

Realia weryfikują marzenia, ale z reguły jest już za późno.

 

Gość 111 - czy możesz napisać, dlaczego akurat ten projekt zwrócił Twoją uwagę?

 

 

Link to postu
20 godzin temu, gość111 napisał:

Teraz akurat ten projekt jest objęty 20% rabatem na MGProjekt, dlatego intensywnie myślę nad jego zakupem

 

Skorzystaj z rabatu, kup go sobie, aleeeee... nie buduj domu według niego...

 

No, chyba że nie liczy się kasa - i teraz (na budowę i wykończenie) i w przyszłości (na utrzymanie domu i jego eksploatację), bo kto bogatemu zabroni!!!

 

 

Link to postu
22 godziny temu, gość111 napisał:

Ten pomysł z pomniejszeniem sypialni jest naprawdę fajny, spodobał mi się. Bardzo dziękuję!

Teraz akurat ten projekt jest objęty 20% rabatem na MGProjekt, dlatego intensywnie myślę nad jego zakupem :) 

 

Ten projekt z rabatem teraz kosztuje 5240 zł. Jeżeli zakładasz dużo przeróbek, przestawiania ścian etc to adaptacja też będzie trochę kosztowała. Przed decyzją najlepiej byłoby zobaczyć już zbudowany taki dom.

Jeżeli budżet jest nieograniczony, to tym bardziej warto zlecić wykonanie projektu indywidualnego. Wówczas architekt dopasuje wszystko do konkretnych oczekiwań. Tanio też nie będzie, bo średnio na indywidualny projekt trzeba wydać min. 10000 zł, ale w sali ogólnych kosztów budowy takiej rezydencji to chyba nieznaczący mały ułamek.

"Minusem" projektu indywidualnego jest to, że trzeba na niego poczekać :), ten z katalogu jest "od ręki".

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dobry wieczór.   Mam pytanie odnośnie dachów które są zdefiniowane u mnie w MPZP jako "dachy dwu lub czterospadowe, symetryczne o nachyleniu połaci 35°- 45°". Jak powinienem rozumieć tą interpretacje? Rozumiem, że jak z dachu będzie wystawać jakis element np wykusz, badź dach będzie z jednej strony troche dłuższy niż z drugiej to wtedy nie spełnia warunków? Przeglądałem projekty z różnych stron i znalezienie domu parterowego z takimi parametrami(w tym garaż 2-stanowiskowy) jest niemożliwe, więc zastanawiam sie co jest tutaj nie tak... Prośba o pomoc w temacie.   Pozdrawiam.
  • Dzień dobry chcę wybudować dom znalazłem projekt w miarę przypadający do gustu ponieważ szukałem projektu bez słupów z betonu komórkowego z wiązarami o wymiarach 12 x 9,5 i było ciężko. Na etapie adaptacji projektu. 1. Czy mogę dowolnie obracać projektem na działce uwzględniając nieprzekraczalną linię zabudowy czyli jeżeli na projekcie wejście jest od drogi czyli zachodu czy mogę zmienić je od północy obracając projektem. 2.Projekt posiada dach o kącie 25st miejscowy plan zagospodarowania posiada chyba 40 nie znam się czy mogę zmienić ten kąt: 3. czy mogę całkowicie zmienić ścianki i układ pomieszczeń okien i drzwi jeżeli projekt jest parterowy ściany nośne tylko zewnętrzne plus dach z wiązarów ze stropem drewnianym gdzie ścianki działowe nie mogą dotykać stropu. 15. Teren o symbolu 12c MJ,U z przeznaczeniem na cele zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczalną funkcją usługową 2) Ustalenia funkcjonalne a) Funkcja podstawowa – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. b) Funkcja dopuszczalna – zabudowa usługowa nieuciążliwa. 3) Ustalenia kompozycji i form zabudowy a) Tereny zabudowy jednorodzinnej wolnostojącej. b) Istniejąca zabudowa do zachowania, modernizacji i przekształceń. c) Maksymalna wysokość nowej zabudowy - 2 kondygnacje, w tym jedna kondygnacja jako poddasze użytkowe, do 10,0 m od poziomu terenu do kalenicy. d) Dachy dwuspadowe o kącie nachylenia głównych połaci dachu 40°. e) Maksymalna powierzchnia zabudowy działki 35%. f) Powierzchnia terenu usług do 30% powierzchni zabudowy. g) Obowiązująca linia zabudowy wg rysunku zmiany planu. 4) Zasady podziału terenu a) Dopuszcza się podział na działki o powierzchni minimum 1000m² z frontem działki minimum 30 m. b) Każda nowo wydzielona działka musi mieć dostęp do drogi 06KD lub 08KD. 5) Ustalenia z zakresu ochrony środowiska a) Powierzchnia biologicznie czynna minimum 50% powierzchni działki. b) Od dróg dojazdowych i wzdłuż granic działek należy wprowadzić zieleń izolacyjną lub ozdobną. 6) Ustalenia wynikające z ochrony dóbr kultury Część terenu wg rysunku zmiany planu objęta jest strefą W-III ograniczonej ochrony archeologicznej stanowisk nr 3, 4, 5, 6, 8, 10. Obowiązują ustalenia wg § 6 ust. 1niniejszej uchwały.
  • Takie rzeczy najlepiej ostatnio Jackowski przewiduje. Nie da się dziś tego określić co będzie. Wszyscy stawiają na prąd, ale jak masz ograniczony budżet, ja bym został przy węglu i używanym kotle V klasy. Narazie najwięcej ma wujek Wołodia do powiedzenia.
  • Ja mam pompę Nexus od ponad roku, grzejniki działają super, woda zawsze ciepła, nawet za bardzo :-) Pompa 17 kw, zbiornik 300l, bufor 100l. Wszystko działa, jest ok. Oby tak dalej.
  • Ja mam pompę Nexus od ponad roku, grzejniki działają super, woda zawsze ciepła, nawet za bardzo :-) Pompa 17 kw, zbiornik 300l, bufor 100l. Wszystko działa, jest ok. Oby tak dalej.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...