Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dnia 1.12.2021 o 13:27, gość111 napisał:

Budował ktoś dom z projektu https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-3? Co myślicie?

 

Na wizualizacjach wszystko wygląda efektownie. Otwarta wysoka przestrzeń w salonie może się podobać, ale... na piętrze powstaje 20 m2 niewykorzystanej przestrzeni na holl. Dla odmiany garderoba jest bardzo mała.

Brakuje pralni, tak jak napisał przedmówca.

Ogólnie, jak na tak duży dom, jest za mało powierzchni "gospodarczej". Wbrew pozorom, z uwagi na wygodę mieszkania we własnym domu, to jest bardzo ważne.

 

 

Link do komentarza

Myślałam, żeby właśnie w jednej z części holu zrobić małą pralnie z suszarnią. Bo to jedyne czego mi brakuje. Poza tym bardzo podoba mi się przestronność i otwartość pomieszczeń. 

Ale na razie szukam opinii, żeby łatwiej było podjąć decyzję.

Dziękuję za odpowiedzi. 

Link do komentarza
Dnia 1.12.2021 o 13:27, gość111 napisał:

Budował ktoś dom z projektu https://www.mgprojekt.com.pl/dom-z-widokiem-3? Co myślicie?

 Ewentualnie można nieco zmniejszyć główną sypialnię (biurko do pracy jest już w gabinecie na dole, toaletkę można przesunąć lub zorganizować w dużej łazience) i pralkę i suszarkę ulokować w powiększonej garderobie.

Link do komentarza

Ja również przychylam się do uwag przedmówców. Diabelnie drogi dom w budowie :icon_rolleyes:

Ten ułamek ceny za projekt to jest tylko nieznaczna kropla w skali wydatków.

  • Skomplikowany system zadaszeń to po pierwsze potężny koszt, a po drugie ryzyko nieszczelności, jeśli ekipa się nie postara ;)
  • Sporo załamań ścian i udziwnień generujących kolejne koszty wynikające nie tylko z samej budowy, ale również późniejszego użytkowania. Przy takiej bryle nietrudno o mostki termiczne.
  • Skomplikowany, droższy system rynnowy.
  • Nie do końca funkcjonalnie wykorzystana przestrzeń.

To tylko niektóre na "nie".

Funkcjonalności zastosowane w tym projekcie "ubrane" w przyjaźniejszą finansowo bryłę z powodzeniem da się przenieść na projekt indywidualny.

Animus słusznie zauważył - nie kupuj oczami.

Realia weryfikują marzenia, ale z reguły jest już za późno.

 

Gość 111 - czy możesz napisać, dlaczego akurat ten projekt zwrócił Twoją uwagę?

 

 

Link do komentarza
20 godzin temu, gość111 napisał:

Teraz akurat ten projekt jest objęty 20% rabatem na MGProjekt, dlatego intensywnie myślę nad jego zakupem

 

Skorzystaj z rabatu, kup go sobie, aleeeee... nie buduj domu według niego...

 

No, chyba że nie liczy się kasa - i teraz (na budowę i wykończenie) i w przyszłości (na utrzymanie domu i jego eksploatację), bo kto bogatemu zabroni!!!

 

 

Link do komentarza
22 godziny temu, gość111 napisał:

Ten pomysł z pomniejszeniem sypialni jest naprawdę fajny, spodobał mi się. Bardzo dziękuję!

Teraz akurat ten projekt jest objęty 20% rabatem na MGProjekt, dlatego intensywnie myślę nad jego zakupem :) 

 

Ten projekt z rabatem teraz kosztuje 5240 zł. Jeżeli zakładasz dużo przeróbek, przestawiania ścian etc to adaptacja też będzie trochę kosztowała. Przed decyzją najlepiej byłoby zobaczyć już zbudowany taki dom.

Jeżeli budżet jest nieograniczony, to tym bardziej warto zlecić wykonanie projektu indywidualnego. Wówczas architekt dopasuje wszystko do konkretnych oczekiwań. Tanio też nie będzie, bo średnio na indywidualny projekt trzeba wydać min. 10000 zł, ale w sali ogólnych kosztów budowy takiej rezydencji to chyba nieznaczący mały ułamek.

"Minusem" projektu indywidualnego jest to, że trzeba na niego poczekać :), ten z katalogu jest "od ręki".

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i wnętrza (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...