Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Żałujemy, że fachowiec nie projektował centralnego odkurzacza


Recommended Posts

Nasi budowlańcy dali nam parę dni na wybranie punktów na gniazda. Praktyka pokazuje jednak, że u nas można było wygodniej rozplanować instalację. Teraz żałujemy, że nie wezwaliśmy wyspecjalizowanych fachowców... - mówi Stella, Czytelniczka Budujemy Dom, która odkurzacz centralny użytkuje od czerwca 2015 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/22422-zalujemy-ze-fachowiec-nie-projektowal-centralnego-odkurzacza

Link to postu

Instalacja na etapie budowy, sam odkurzacz doiero lata później. Pełna zgoda co do szufelki - nawet pan który montował odkurzacz stwierdził, że dzisiaj to już szufelek praktycznie wcale nie montuje. U nas też jest nieużywana. Gniazda mamy dobrze dobrane, nie narzekam. Natomiast, przy montazu samego odkurzacza trzeba było zrobić drobne poprawki w jednym miejscu, ale to detal

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Prawidłowo rozplanowana instalacja nie powinna mieć gniazd, które nie są potrzebne. Nie powinno być ich również więcej niż wymaga powierzchnia domu. Ale też nie powinno być miejsc w domu, do których nie można dosięgnąć odkurzaczem. Przy coraz popularniejszych systemach gniazd, które skrywają za sobą całe węże giętkie o dł. do 18 m, ich ilość może być znacząco zredukowana, często do 1 gniazda na kondygnacji.

 

Co do automatycznych szufelek, każdy utrzymuje czystość podłóg wg swoich przyzwyczajeń. Wielu naszych klientów na pewno używa szufelki. Nie dyskredytowałbym ich przydatności przy codziennym sprzątaniu. Podmieść piach wniesiony do kuchni czy przedsionka przez dzieciaki lub zwierzęta, to jest moment. 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...